مزایای تتر و دارایی‌های دیجیتال در بستر بین‌المللی | همتاپی

بررسی مزایای تتر و دارایی‌های دیجیتال در بستر بین‌المللی

همتاپی
20 تیر 1400 - 17:55
زمان مطالعه : 4 دقیقه

بوجود آمدن دارایی‌های دیجیتال، نقطه عطفی در تاریخ پول و تجارت پدید آورده است. دارایی‌های دیجیتالی ویژگی‌های منحصر به فرد و هدفمند متنوعی را در سراسر جهان در اختیار کاربران قرار می‌دهند. همانطور که دارایی‌های دیجیتال ممکن است اشکال مختلف و مزایای بی‌شماری برای کاربران داشته باشند، تتر و سایر استیبل‌کوین‌ها نیز می‌توانند برای مردم دنیا بسیار مفید و کاربردی باشند.

توکن‌های تتر (USDt) دارای مزایای قابل توجهی در سطح بین‌المللی هستند. پذیرش قانونی بیت کوین (bitcoin) به عنوان وجه رایج توسط السالوادور (El Salvador)، شاید به منزله‌ی سرآغاز دوره‌ای تاریخی و یا شروع دوره شتابدهی قابل توجه، برای تأثیر گذاشتن بر دارایی‌های دیجیتال در سطح بین‌المللی باشد. در چنین شرایطی، بررسی مزایای ویژه تتر برای اقتصادهای جهانی حائز اهمیت است.

کیفیت و دسترسی به زیرساخت‌های مالی در نقاط مختلف دنیا بسیار متفاوت است. بیش از 2 میلیارد نفر به حساب بانکی دسترسی نداشته و حتی افراد بیشتری نیز به زیرساخت‌های مالی مطمئن و امن دسترسی ندارند. این وضعیت در مناطقی که ارزی پایدار و قابل اعتماد ندارند، نیز پیچیده‌تر می‌شود.

این مشکلات را می‌توان ناشی از عوامل زیر دانست:

  1. عدم دسترسی به بانک‌ها و حساب‌های بانکی.
  2. خدمات مالی که کاربر ممکن است در آنها به دلیل سرقت یا قصور در انجام خدمات، پول خود را از دست بدهد.
  3. کاهش ارزش پول و فساد.

در بسیاری از مناطق، همه این مسائل بر پایه یکدیگر بوجود می‌‌آیند و یا ترکیبی از این عوامل هستند.


تتر، راه‌حلی‌ جایگزین برای افرادی که نمی‌توانند به خدمات بانکی دسترسی داشته باشند


برخی از افراد نمی‌توانند به بانک‌ها یا خدمات مالی دسترسی داشته باشند، یا قادر به پس‌انداز پول خود نبوده و ارتباط آنها با اقتصاد جهانی قطع است. به همین دلیل، آنها مجبور به ذخیره پول نقد می‌باشند. در این صورت فرد در معرض سرقت قرار می‌گیرد و هیچ‌گاه نمی‌توانند به اقتصاد دیجیتال بین‌المللی دسترسی داشته باشند.

تتر با دسترسی به معادل خدمات بانکی واقعی  (نگهداری وجوه و انتقال آنها) این چالش‌ها را دور می‌زند و کاربر تنها نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. علاوه بر این، تتر این خدمات را به گونه‌ای ارائه می‌دهد که کاربر را از نوساناتی که ممکن است برای دارایی‌های دیجیتال دیگر اتفاق بیفتد، ایمن نگاه می‌دارد.

توکن‌های تتر را می‌توان راحت‌تر از پول نقد فیزیکی ذخیره کرد و ماهیت و هویت دیجیتالی را دارا می‌باشند.

تتر، همچنین امکان دسترسی کاربران به بازارهای جهانی را راحت‌تر کرده است، حتی برای کسانی که به خدمات بانکی نیز دسترسی دارند. 

بازرگانان و کاربرانی که به دلیل موقعیت جغرافیایشان ارتباط کمتری با ارزهای اصلی دارند، هنگام تبدیل ارز محلی خود به ارزهای پذیرفته شده جهانی، درصدی از پول خود را از دست می‌دهند. این بازرگانان و کاربران مجبور هستند ارزش دارایی خود را (در اکثر مواقع) به واحد پول محلی خود ذخیره کنند، زیرا ممکن است بانک‌های محلی آنها خدمات بانکی برای نگهداری ارزهای مختلف را ارائه ندهند.


خرید تتر بدون کارمزد


تتر به چنین کاربرانی این امکان را می‌دهد که مستقیماً وجوه را در قالب دارایی که هم قابل قبول بوده و هم در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، دریافت و یا ارسال کنند. تتر، و بیشتر دارایی‌های دیجیتال، مربوط به فضای دیجیتال بوده و به سازمان‌های مالی محلی وابسته نیستند.

علاوه بر این، مناطق بسیاری وجود دارد که کاربران هنگام استفاده از خدمات مالی در منطقه خود ممکن است با کارمزدهای بالا یا ریسک سرقت وجوه خود دست به گریبان باشند. این جریان می‌تواند به شکل ارائه‌دهندگان حواله‌جات باشد که کارمزدهای گزافی دریافت می‌کنند و یا با ریسک سرقت در هنگام جابجایی پول نقد از جایی مانند وسترن یونین (Western Union) روبرو باشند. این موارد برای درصد قابل توجهی از جمعیت جهان اتفاق غیرمعمولی نیست.

تتر دلاری (USDt)، تتر یورویی (EURt) و تتر وابسته به قیمت یوان چین (CNHt)، به عنوان راهکاری جایگزین، کاربران بین‌المللی را قادر می‌سازند تا در سرتاسر دنیا نسبت به واریز و دریافت پول اقدام کنند و آنها را از جابجایی و ذخیره فیزیکی پول بی‌نیاز می‌کند.


آینده استیبل‌کوین‌ها چگونه خواهد بود؟


با گذشت زمان، دارایی‌های دیجیتالی مانند تتر، بطور بالقوه این توانایی را خواهند داشت که حصار اقتصادهای بسته‌ای را که باعث قطع ارتباط کشورها از بازارهای جهانی می‌شود را بشکنند. با پذیرش دارایی‌های دیجیتالی مانند تتر به عنوان گزینه‌ای برای پرداخت در بازارهای سراسر جهان، توانایی دسترسی همه از هر گوشه دنیا به این بازارها بیشتر گسترش می‌یابد.

این جریان هم به سود بازرگانان و هم به نفع کاربران است. کاربران می‌توانند فراتر از کشور یا سیستم ارزی که در آن قرار دارند، به شکل کارآمدتری به محصولات و خدمات دسترسی پیدا کنند و بازرگانان نیز می‌توانند محصولات و خدمات خود را به مخاطبان بسیار گسترده‌تری به فروش برسانند.

تتر و سایر دارایی‌های دیجیتال برای افراد ساکن در مناطقی که با مشکلات فساد یا ضمانت‌های مالی ضعیف دست و پنجه نرم می‌کنند، به عنوان ماهیتی ارزشمند تلقی می‌شوند.

به طور کلی، اکثر افراد نگران این نیستند که ممکن است به طور ناگهانی امکان ادعا برای مالکیت خانه یا ماشین خود را از دست بدهند. سیستم‌های حقوقی مستحکم پیرامون حقوق مالکیت فردی در اکثر موارد قریب به اتفاق جلوی چنین اتفاقی را می‌گیرند.

با این حال، مناطق بسیاری در سطح جهان وجود دارند که سیستم محافظت از ادعاهای فردی (مالکیت) را ندارند. در اینگونه مناطق، استفاده از پس‌انداز برای خرید خانه یا هر نوع دارایی فیزیکی یا محلی (مانند سهام‌ و …) ممکن است با ریسک همراه  باشد.

تتر گزینه‌ای جایگزین را برای نگهداری پس‌انداز و ارزش است که به صورت دارایی با حفظ حقوق ضروری مالکیت به کاربران ارائه می‌شود. این امر می‌تواند در توانمند‌سازی افراد برای بهبود کیفیت زندگی‌شان با جمع‌آوری ثروت، بسیار مهم باشد.

در نهایت، تتر به افراد امکان می‌دهد ثروت خود را خارج از سیستم بانکی که ممکن است به خطر بیفتد، ذخیره کنند. این امر یکی از نمونه‌های تغییردهنده‌ی رژیم است، زیرا، دولت‌ها سعی دارند کنترل سیستم بانکی را بدست گرفته و جریان آزاد سرمایه را محدود کنند.

تتر به کاربران این امکان را می‌دهد تا سرمایه خود را در جایی نگهداری کنند که از زیرساخت‌های بانکی که به شدت محدودکننده و موجب ضرر و زیان آنها می‌شود در امان باشند. 

از آنجایی که برخی از کارشناسان رسانه‌‌ها معتقدند دارایی‌های دیجیتال بلااستفاده هستند، بررسی ویژگی‌های حیاتی و نجات‌بخشی که این ارزها به کاربران خود در سراسر جهان ارائه می‌دهند، بسیار حائز اهمیت است. بنابراین، بنا به دلایل فوق و یک سری دلایل دیگر، السالوادور، اولین کشوری است که پذیرش دارایی‌های دیجیتال و بیت کوین را به عنوان وجه و پول قانونی شروع کرده است.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
منبع tether.to
برچسب‌ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

ویدیوها اینفوگرافیک