آیا بیت کوین به قیمت 100,000 دلار می‌رسد؟ | همتاپی

آیا بیت کوین به قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد؟

همتاپی
4 خرداد 1400 - 16:38
زمان مطالعه : 2 دقیقه

پلن‌بی (PlanB)، خالق مدل انباشت به جریان (S2F) بیت کوین، پس از سقوط شدید قیمت بیت کوین، نظرات خود را در مورد وضعیت کنونی بازار بیت کوین به اشتراک گذاشت.

پلن‌بی در مصاحبه‌ی جدید خود با اسکات ملکر (Scott Melker) در The Wolf of All Streets، اعلام کرد که مدل‌های انباشت به جریان پیش بینی می‌کنند قیمت بیت کوین در نهایت به 100,000 یا 288,000 دلار می‌رسد. وی معتقد است که مدل‌ها هنوز درست و پابرجا هستند.

اگر بخوام به صورت کوتاه جواب بدم باید بگم که به نظر من، ما در میانه راه هستیم. من فردی به شدت داده‌­گرا هستم. این پیش بینی رو از خودم نمی‌گم و بر اساس یک سری داده و اطلاعات می‌گم…. در مدل‌های انباشت به جریان (S2F)، و مدل X انباشت به جریان (S2FX) می‌توان مشاهده کرد که ما در پایان این چرخه نیستیم. طبق مدل X انباشت به جریان (S2FX)، باید به قیمت 100,000 دلار یا 288,000 دلار برسیم.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


به گفته‌ی PlanB، داده‌های دیگری غیر از مدل‌های S2F، حاکی از آن است که بازار صعودی قیمت بیت کوین هنوز تمام نشده است.

من فقط به مدل‌های انباشت به جریان بسنده نمی‌کنم. من داده‌های درون زنجیره‌ای رو هم در نظر می‌گیرم و شاخص‌های زنجیره‌ای خاص خودم را می‌سازم. من از گلسنود (Glassnode) یا کوین‌متریکس (CoinMetrics) استفاده نمی‌کنم، با این که این سایت‌ها عالی هستند، اما همه داده‌ها را از نود خودم استخراج و پردازش می‌کنم. اگر به داده‌های درون زنجیره‌ای نگاهی بیندازید می‌توانید سیگنال‌ها و الگوهایی را ببینید که نشان می‌دهند ما در میانه راه هستیم و با کمبود کوین رو به رو می‌باشیم. این مقدار کمبود، کمتر از کمبود سال 2017 و 2013 است. بر اساس این داده­‌ها، می‌توان مطمئن شد که ما هنوز به بالاترین سطح قیمت بیت کوین نرسیده‌ایم.

نمودار انباشت به جریان | همتاپی

نمودار انباشت به جریان. منبع: توییتر پلن‌بی

علی رغم سقوط بیت کوین از بالاترین سطح خود یعنی از 64,863.10 دلار به پایین‌ترین سطح 90 روزه خود، یعنی 30,681 دلار، این تحلیلگر معروف بازار ارزهای دیجیتال اذعان می‌کند که یک بحران عرضه در راه است.

من یک کمبود درون زنجیره‌ای را می‌بینم. نه تنها در صرافی‌ها بلکه در درون زنجیره. این کمبود یک کمبود واقعی و در حال پیشروی است. ماه‌هاست که این کمبود در حال افزایش است و از دسامبر سرعت آن بیشتر شده است.

روز چهارشنبه، PlanB بر اعتبار S2F و S2FX تاکید کرد و گفت که بیت کوین حتی پس از شدیدترین سقوط خود از زمان وحشت ناشی از ویروس کرونا، همچنان در محدوده مدل‌های خود است.

با دیدن کامنت‌هایی از قبیل عدم موفقیت S2F، یا عدم اعتبار S2F یا این چه معنایی دارد؟ باید توضیح بدم که:

این نمودارها نشان می‌دهند که بیت کوین کاملا در محدوده مدل S2F (که محدوده‌ای گسترده است) قرار دارد. وقتی باید نگران شویم که بیت کوین چند ماه زیر محدوده آبی تیره بماند (مانند ابتدای سال 2019).

 

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک