افت قیمت بیت کوین تا 30 هزار دلار، بزرگترین تسلیم تا به امروز

افت قیمت بیت کوین تا ۳۰ هزار دلار، بزرگترین تسلیم تا به امروز

همتاپی
4 خرداد 1400 - 20:06
زمان مطالعه : 2 دقیقه

با بازگشت قیمت بیت کوین به 30 هزار دلار، بزرگترین رویداد تسلیم در ضرر و زیان تحقق یافته رخ داده است. 

میزان زیان تحقق یافته بیت کوین از اصلاحات قیمت بیت کوین در ماه‌های مارس 2020، نوامبر 2018 و ژانویه 2018 فراتر رفته است. همچنین، با اینکه تقریباً 76 درصد از آدرس‌های بیتکوین هنوز سود می‌کنند. ممکن است فروش بیت کوین از طریق استخراج کنندگان و سرمایه گذاران بیت کوینی که اخیراً بیتکوین خریداری کرده‌اند، انجام گیرد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


آخرین گزارش هفتگی گلس نود حاکی از آن است که سرمایه گذاران بیت کوین، پولبک مداوم این رمزارز را بزرگترین رویداد تسلیم (capitulation event) تا به امروز، از نظر ضرر و زیان تحقق یافته، تلقی می‌کنند. این کاهش قیمت، چهارشنبه گذشته به اوج خود رسید. همچنین در این گزارش آمده است که افت اخیر بیتکوین از سقوط قیمت ناشی از ویروس کرونا در مارس 2020، پولبک بیت کوین در نوامبر 2018 و اصلاح قیمت ژانویه 2018 بسیار شدیدتر بوده است.

این گزارش، موضوعات ارائه شده را از طریق بیانیه و نمودار توضیح می‌دهد.

میزان ضرر و زیان تحقق یافته در این هفته، تمامی رویدادهای سابق را تحت الشعاع قرار داده است، از جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد: اصلاح قیمت در مارس 2020، نوامبر 2018 و همچنین کاهش قیمت بیتکوین که به بازار صعودی ژانویه-فوریه 2018 پایان داد.

نمودار سود/ زیان تحقق یافته‌ی بیت کوین

نمودار سود/ زیان تحقق یافته‌ی بیتکوین. منبع: گلسنود 

وضعیت مطلوب 76 درصد از دارندگان بیت کوین

همچنین تیم گلس نود اشاره کرد که سقوط هفته گذشته قیمت بیت کوین، تعداد آدرس‌های سودآور بیتکوین (BTC) را به 76 درصد کاهش داد. این امر نشان می‌دهد که در حال حاضر، 24 درصد از آدرس‌های بیت کوین، از نظر سود تحقق یافته، متضرر شده‌اند.

علاوه بر این، این گزارش هشدار می‌دهد که ممکن است فروش بیت کوین در نتیجه عملکرد سه دسته از دارندگان همچنان ادامه پیدا کند. این دارندگان درصدد هستند که سهام خود را در روزهای آتی تخلیه کنند.

  •   دارندگانی که در 3 تا 4 ماه گذشته بیتکوین خریداری کرده‌اند.
  •   دارندگانی که تصور می‌کنند قیمت بیت کوین به اوج قیمتی خود در این چرخه رسیده است و برای برداشت سود خود اقدام به فروش بیت کوین می‌کنند.
  • استخراج کنندگانی که برای تأمین هزینه‌های بهره برداری، نیاز به فروش داشته و یا افرادی که تحت تأثیر ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین قرار گرفته‌اند.

جایگاه آتی بیت کوین در بازار کریپتوکارنسی

حرکت کوتاه مدت قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که این رمزارز بار دیگر در تلاش است تا به سطح 40 هزار دلار برسد. زیرا، قیمت بیت کوین اخیراً به 39,920 دلار رسیده است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیتکوین 37،200 دلار بوده و این احتمال وجود دارد که در آینده با موفقیت از سطح 40 دلار نیز فراتر رود.

احتمال وقوع چنین اتفاقی بیشتر از کاهش قیمت به 30 هزار دلار است. زیرا، جوامع معاملاتی بیت کوین و ارزهای دیجیتال، اخبار ممنوعیت استخراج و معاملات را در چین مدیریت کرده‌اند. با این حال، رسیدن قیمت به 30 هزار دلار، از هم اکنون تا بسته شدن ماهانه آن منتفی نمی‌باشد.

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک