ایلان ماسک: احتمالاً پیتر شیف بیت کوین خریده است | همتاپی

ایلان ماسک: احتمالاً پیتر شیف بیت کوین خریده است

همتاپی
3 اسفند 1399 - 17:56
زمان مطالعه : 2 دقیقه

ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس (SpaceX)، به انتقادات اخیر پیتر شیف در خصوص بیت کوین پاسخ داد و اظهار داشت که وی احتمالاً بیت‌ کوین دارد و این موضوع را برای عموم آشکار نکرده است.

پیتر شیف بار دیگر بیت کوین را مورد انتقاد قرار داد

ایلان ماسک در یک توییت جدید اظهار داشت که خرید بیت‌ کوین تنها اندکی بهتر از نگهداری پول نقد است. وی افزود در وضعیت اقتصادی فعلی باید از بانک فدرال رزرو ایالت متحده به خاطر برنامه‌های مداوم تسهیل‌کننده تشکر کرد که دلار ارزش خود را از دست می‌دهد و تنها یک احمق سرمایه‌گذاری در بیت کوین را نادیده می‌گیرد.

ماسک اخیراً اعلام کرد که تسلا مالک یک و نیم میلیارد دلار بیت‌ کوین است.

با این حال، پیتر شیف منتقد بیت‌‌ کوین با واکنش به این موضوع اظهار داشت که به عقیده ایلان ماسک بیت‌ کوین و فیات هر دو بی‌ارزش هستند.

ایلان ماسک خطاب به پیتر شیف گفت: احتمالاً رمزارز دارید.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


مدیر عامل تسلا اظهار داشت که پیتر شیف احتمالاً وانمود می‌کند که از بیت‌‌ کوین متنفر است و در واقع ممکن است، همانند طلا، این رمزارز را خریداری کرده باشد.

این فرضیه ماسک ممکن است تا حدی ناشی از توییت‌های شیف درباره بیت‌ کوین باشد، زیرا وی در توییت‌هایش معمولاً اظهار می‌دارد که از بیت کوین متنفر است و جامعه رمز ارز نیز پیشتر به این واقعیت اشاره کرده بود. توئیت‌های ضد بیت کوین پیتر شیف بیشتر از نوریل روبینی (Nouriel Roubini) (معروف به دکتر دووم) یا دیگر منتقدان بیت کوین است.

علاوه بر این، از نظر ماسک پول وسیله‌ای است که مردم برای جلوگیری از پیچیدگی از آن استفاده می‌کنند. وی با انتشار توئیتی اعلام کرد که این ابزار همیشه نواقصی داشته است بوده و بیت‌ کوین تمامی این موانع را به حداقل رسانده است.

تفاوت فیات و بیت‌ کوین از نظر پیتر شیف

پیتر شیف، مدیرعامل یورو پسیفیک کپیتال (Euro Pacific Capital) نیز در توئیتی تفاوت‌های میان ارزهای فیات و بیت کوین را توضیح داد.

از نظر وی، فیات به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته و به آنها نیز مالیات تعلق می‌گیرد. همچنین، پول کاغذی پول قانونی، وسیله مبادله و واحد محاسبه است. اما بیت‌ کوین، تنها یک توکن دیجیتال بوده که هدف آن انجام مبادلات تجاری است.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
منبع u.today
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک