ایلان ماسک: بیت کوین‌های خود را نفروختم | همتاپی

ایلان ماسک: بیت کوین‌های خود را نفروختم

همتاپی
7 اردیبهشت 1400 - 17:08
زمان مطالعه : 2 دقیقه

با اینکه تسلا در سه ماهه اول سال میلادی، 272 میلیون دلار بیت کوین فروخته است، اما ایلان ماسک اعلام داشت که قصد فروش بیت کوین‌هایش را ندارد.

تسلا برخی از بیت‌ کوین‌های خود را نقد کرده است. در تاریخ 27 آوریل در مصاحبه‌ی سرمایه‌گذاری خودروساز الکتریکی تسلا این شرکت درآمد سه ماهه اول سال 2021 خود را گزارش داد و 272 میلیون و «تأثیر مثبت 101 میلیون دلاری» از پول نقد خالص حاصل از 1.2 میلیارد دلار کریپتو را نشان داد.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، در این باره گفت این شرکت 10 درصد دارایی‌های خود را برای اثبات نقدینگی بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگه داشتن پول نقد در ترازنامه فروخته است.ولی شما این کار را نکنید. من هم هیچ یک از بیت کوین‌ها خود را نفروخته‌ام.

در ماه ژانویه، تسلا در پرونده‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرد به ارزش 1.5 میلیارد دلار بیت‌ کوین خریداری کرده است. این شرکت، این موضوع را نه تنها برای پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت-که از آن زمان به بعد انجام شد بلکه نگه داشتن بیت کوین حاصل از فروش محصولاتش با دیگران به اشتراک گذاشت.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


در این تماس، مدیر مالی این شرکت، زک کرکورن (Zach Kirkhorn)، با اشاره به اینکه این شرکت قصد دارد بیت‌ کوین را در خزانه خود نگه دارد، اظهار داشت که بیت‌ کوین حاصل از فروش اتومبیل را ذخیره خواهد کرد و افزود: 

از نظر خزانه‌داری شرکت، ما از میزان نقدینگی موجود در بازار بیت کوین کاملاً راضی بوده‌ایم.

قیمت بیت کوین در طی سه ماهه اول افزایش یافت، که ناشی از خرید تسلا و همچنین خریدهای صعودی شرکت‌های مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و پلتفرم پرداخت اسکوئر (Square) به رهبری جک دورسی بوده است. در ابتدای سال میلادی، قیمت بیت‌ کوین حدود 32,000 دلار بود. طبق داده‌های سایت Nomics، اکنون ارزش آن بیش از 57,000 دلار است.

فروش 272 میلیون دلاری بیت کوین، باعث رکورد سود خالص سه ماهه شرکت ایلان ماسک، یعنی 438 میلیون دلار شد.

شاید این روند صعودی به خاطر تسلا باشد، قیمت بیت‌ کوین یک روز قبل از اعلام تسلا، حدود 10 درصد افزایش داشت. اظهارات عمومی مدیر عامل شرکت، ایلان ماسک، که اغلب به صورت توییت است، به حرکت بازارها کمک می‌کند. در ژانویه، او بیت کوین را به پروفایل توییتر خود اضافه کرد و سپس در عرض نیم ساعت شاهد سود 4,000 دلاری از بازار بودیم. آیا این دو به هم ارتباط دارند؟ شاید. حتی اگر این تأثیر وجود نداشته باشد، به نظر نمی‌رسد توییت‌های ایلان ماسک با نوسانات نزولی بازار ارتباط داشته باشد.

توییت ایلان ماسک درباره بیت کوین | همتاپی

منبع: توییتر 

در اوایل هفته گذشته، با پایین آمدن قیمت بیت کوین به زیر 50 هزار دلار برای اولین بار در این ماه، ایلان ماسک توییت کرد چه آینده‌ای در انتظار سرمایه‌هایمان خواهد بود؟ با توجه به املای کلمه‌ی hodl، به نظر می‌رسد که منظور ایلان ماسک کسانی است که بیت کوین را برای مدت طولانی نگه داشته‌اند.

منظور این توییت، موقعیت تسلا نبود. علاوه بر وسایل نقلیه الکتریکی، این شرکت یک هدف دیگر نیز دارد: کسب درآمد برای سهامداران خود، حتی اگر این به معنای فروش مقداری بیت‌ کوین باشد.

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک