بالاترین قیمت بیت کوین چقدر است؟ | همتاپی

بالاترین قیمت بیت کوین چقدر است؟

همتاپی
16 آذر 1399 - 16:24
زمان مطالعه : 3 دقیقه

همانطور که می‌دانید، هنگامی که میانگین صنعتی داو جونز (Dow Jones) یا شاخص S&P500 به یک رکورد می‌رسد، تنها یک عدد وجود دارد. اما هنگامی که قیمت بیت کوین رکورد قبلی خود را می‌شکند، ممکن است نتوانیم آن را در نظر بگیریم، زیرا در مورد بالاترین قیمت فعلی آن توافق نداریم.

بیایید پیش از آنکه قیمت بیت کوین رکورد جدیدی را ثبت کند، در یک عدد صحیح و قابل قبول به توافق برسیم.

نیراج آگراوال (Neeraj Agrawal)، مدیر بخش ارتباطات صرافی کوین سنتر (Coin Center)، این پرسش را در توییتر مطرح کرد:

اوج قیمت (ATH) بیت کوین چند است؟ من واقعاً عدد آن را نمی‌دانم.

آگراوال به قیمت دلاری بیت کوین اشاره دارد که تعیین دقیق آن دشوار است، زیرا بیت کوین دائماً در هر صرافی با قیمت‌های مختلفی معامله می‌شود.

لری سرمک (Larry Cermak) مدیر موسسه Block، لیستی از بالاترین قیمت‌های بیت کوین در صرافی‌های برتر را ارائه داد. در آن لیست قیمت بیت کوین از 19,660 دلار (در صرافی Kraken) تا 20,093 دلار ( در صرافی BitMEX) متغیر است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


براساس کوین‌مارکت‌کپ، بالاترین قیمت تاریخ بیت کوین 20,089 دلار بوده است که در تاریخ 17 دسامبر 2017 به آن دست یافته است. طبق گزارش کوین‌مارکت‌کپ، روش محاسبه قیمت هر دارایی رمزارز، میانگین وزنی قیمت‌های جفت ارز، برای آن (دارایی رمزارز) بوده که از حجم معاملات، به منظور محدود‌سازی نوسانات شدید قیمت از سوی صرافی‌های دارای نقدینگی اندک، استفاده می‌کند.

میسری (Messari) با استفاده از همان قیمت 20,089 دلار بیت کوین، اینگونه توضیح می‌دهد:

اوج قیمت لزوماً بالاترین قیمت یک معامله انجام شده نمی‌باشد. با توجه به ماهیت داده‌های بیتکوین در طول تاریخ این ارز، همیشه نمی‌توان معاملات مرتبط به یک دارایی تک به تک بررسی کرد. برای برخی دارایی‌ها، بالاترین قیمت ارائه شده می‌تواند به میانگین بالاترین قیمت روزانه یا یک نمونه قیمت، در روزی که بالاترین قیمت اتفاق افتاده، اشاره داشته باشد.

قیمت 19,783 دلار، عدد دیگری است که بارها گزارش شده است. این قیمت که حاصل از شاخص قیمت بیت کوین در کوین دسک CoinDesk بوده، اغلب توسط انتشاراتی مانند فورچون (Fortune) به عنوان بالاترین قیمت بیتکوین در نظر گرفته می‌شود.

رایان واتکینز (Ryan Watkins)، محقق میسری، در گفت‌و‌گوی خود با دیکریپت (Decrypt) بیان کرد: تفاوت در اعداد شاخص به این بستگی دارد که از چه صرافی‌هایی استفاده کرده و هر کدام به چه صورت قیمت‌ها را محاسبه می‌کنند.

با این حساب، در بالاترین قیمت بیت کوین به چه نتیجه‌ای می‌رسیم؟

آگراوال نیز در پاسخ به سوال خود اظهار داشت: واقعاً حدس می‌زند که 20 هزار توجه زیادی را بخود جلب نماید (به همین دلیل است که برایش اهمیت دارد).»

آرتور ساپک (Artur Sapek)، بنیان‌گذار پلتفرم بازارهای رمزارز و وب‌سایت کریپتو واچ (Cryptowatch) از زیرمجموعه صرافی کراکن، در گفتگو با دیکریپت موافقت خود را با این قیمت بیت کوین اعلام کرد:

شخصاً معتقدم که حدود 20 هزار دلار، نقطه عطفی برای در نظر گرفتن اوج قیمت بیت کوین باشد، زیرا بیشینه قیمت در هر صرافی بسیار متفاوت بوده و دلار نیز مقداری از ارزش خود را از سال 2017 از دست داده است. با توجه به نرخ تورم، 20 هزار دلار رقم منطقی برای اوج قیمت به نظر می‌رسد که اکنون باید آن را مد نظر قرار دهیم.

پل وردادیتاکیت (Paul Veradittakit) در گفتگو با دیکریپت گفت که هرگز فکر نمی‌کرد قیمت به استثنای جریان اصلی رسانه‌ها، جمع‌آوری اعانه و جذب نیرو اهمیتی داشته باشد. با این اوصاف اوج قیمت، زمانی مفید خواهد بود که قیمت‌ها افزایش یابند. به عقیده وردادیتاکیت 19,783 دلار را به بالاترین قیمت بیت کوین می‌باشد چرا که قیمت در اکثر صرافی‌ها همین مقدار است.

به عقیده متیو گراهام (Matthew Graham)، مدیر عامل شرکت سینو گلوبال کپیتال (Sino Global Capital) در حال حاضر اوج قیمت اهمیتی ندارد. زیرا، قیمت بیتکوین به زودی از اوج قیمت‌های قدیمی عبور خواهد کرد. 

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک