با افزایش قیمت بیت کوین هزینه‌های تراکنش به اوج می‌رسد

با افزایش قیمت بیت کوین هزینه‌ی تراکنش‌ها به اوج می‌رسد

همتاپی
26 آبان 1399 - 11:47
زمان مطالعه : 2 دقیقه

در حالی که شبکه بلاکچین از بیشترین مقدار تراکم در سه سال  اخیر رنج می‌برد، هزینه‌ی تراکنش‌های شبکه بیت کوین افزایش می یابد.

در اوایل ماه نوامبر، میانگین هزینه‌ی هر تراکنش به 0.00086764 بیت ‌کوین رسید. و براساس اطلاعات گلس‌نود (Glassnode) این بیشترین میزان هزینه‌ی تبادل از سال ۲۰۱۸ است.  بر اساس دلار میانگین هزینه‌ی تبادل 12 دلار بوده است که این امر 573 درصد افرایش داشته است.  

دنیس وینوکورو (Denis Vinokourov) مدیر ارشد کارگزاری Bequant در لندن به کوین دسک گفت:

مموری پول (Memory Pool) های بیت کوین دوباره توجه‌ها را به خودشان جلب کرده‌اند و با ایجاد تراکم باعث شده‌اند هزینه‌های تراکنش‌ها دائما بالا روند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


مموری پول یا ممپول مجموعه‌ای از تراکنش‌های انجام نشده است. وقتی درخواستی برای تراکنش‌های بیت‌کوین فرستاده می‌شود، این درخواست‌ها در ابتدا به ممپول می‌روند و منتظر می‌مانند تا توسط ماینرها تایید شوند. ماینرهای بیت کوین در هر ۱۰ دقیقه ۱ مگابایت از تراکنش‌ها را در یک بلوک ذخیره می‌کنند.

وقتی حجم تبادلات بلاک‌چین بالا می‌رود، سرعت تبادلات پایین می‌آید و با تاخیر مواجه می‌شود. از آن جایی که تقاضا بالا می‌رود، ماینرها برای اینکه درآمد خود را بالاتر ببرند، تبادلاتی را در اولویت قرار می دهند که که کارمزد بیشتری برای آنها در نظر گرفته شده است. در واقع برای اینکه تراکنش‌‌های کاربران سریع‌تر انجام شود، کاربرها کارمزد بیشتری را می‌پردازند و مدت زمان کمتری را منتظر ‌می‌مانند.  

تراکم شبکه عموما هنگام بالا رفتن قیمت دیده می‌شود. همانطور که گفته شد قیمت بیت کوین به شکل قابل توجهی افزایش می‌‌یابد. در این میان، وضعیت تراکم شبکه که با تعداد تراکنش‌های تایید نشده در ممپول بررسی می‌شود، 1,800 درصد بدتر شده است. 

به عنوان مثال، در یک روز 121,340 تراکنش تایید نشده در ممپول با حجمی معادل 66.8 مگابایت وجود داشت. براساس اطلاعات blockchain.com این بیشترین میزان تراکنش‌های تایید نشده از زمان جنون گاوها در بازار سال ۲۰۱۸ است.

 کم شدن هش‌ریت‌ها یکی از دلایل تراکم شبکه است

اخیرا همراه با افزایش قیمت بیت کوین، هش‌ریت‌ها کاهش یافته است، و این موضوع نقش مهمی را در ایجاد تراکم شبکه بازی می‌کند.به عبارت دیگر، همراه با افزایش قیمت بیت کوین، قدرت ماینینگ در تایید تراکنش‌ها و بلوک‌ها همراه شده است و همین امر باعث شده است تا زمان انتظار و تراکم شبکه افزایش یابد.

در اواخر ماه اکتبر، میانگین هش‌ریت‌های بیت کوین از 146 ایکساهش (exahash) به 120 کاهش یافته است.

با تمام شدن فصل بارانی در سی‌چوآن (Sichuan) چین، ممکن است که تعدادی از ماینرهایی که در یک مرکز ماینینگ بوده‌اند به مناطق دیگری با هزینه‌ی برق ارزان‌تر رفته باشند و این دلیل کاهش هش‌ریت‌ها باشد.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک