بنجامین کوئن: بازار گاوی فعلی بیت کوین متفاوت از چرخه‌های قبلی است | همتاپی

بنجامین کوئن: بازار گاوی فعلی بیت کوین متفاوت از چرخه‌های قبلی است

همتاپی
20 خرداد 1400 - 18:14
زمان مطالعه : 2 دقیقه

بنیامین کوئن (Benjamin Cowen)، تحلیلگر رمزارز معتقد است که چرخه‌ی فعلی بازار بیت کوین از تمامی چرخه‌های قبلی متفاوت است.

کوئن، برای 456,000 مشترک یوتیوب خود توضیح داد که ارزش بالای بازار بیتکوین، تغییر چشمگیر قیمت بیت کوین را با مشکل مواجه کرده است.

در هر چرخه، افزایش قیمت بیت‌کوین دشوارتر و دشوارتر خواهد بود و دلیل این امر رشد ارزش بازار است. زیرا به طور تصاعدی برای رشد قیمت به حجم بیشتری از سرمایه نیاز است.

با کاهش تدریجی بازده سرمایه‌گذاری (ROI)، کوئن یک چرخه طولانی مدت را برای بیت کوین پیش بینی می‌کند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


همیشه فکر می‌کردم که برای دستیابی به بیت‌‎کوین 100,000 دلاری، به موسسات نیاز داریم. در واقع، برای رسیدن به این هدف بایستی حجمی از معاملات را در اختیار داشته باشیم. در حال حاضر چرخه‌ی موسسات است. فکر نمی‌کنم که تمامی موسسات معروف به خاطر ترس از دست دادن فرصت (FOMO) در سال 2021 وارد حوزه بیتکوین شدند و در سال 2022 نیز همه‌ی ما اقدام به فروش بیت کوین کنیم و مجدداً دو سال بعد برگردیم. فکر نمی‌کنم اوضاع به این صورت پیش رود. به عقیده‌ی من، بسیاری از موسسات به فعالیت خود ادامه داده و این چرخه تا حدی متفاوت از سایر چرخه‌ها خواهد بود.

نمودار بازدهی سرمایه  | همتاپی

نمودار بازدهی سرمایه 

مقایسه این چرخه با چرخه‌ی 2013 نشان می‌دهد که چرخه‌ی فعلی مشابه سال 2013 بوده اما به طور قابل توجهی از آن طولانی‌تر است. به عقیده‌ی من، نکته اصلی این است که زمان بین نوسانات مختلف قیمت در چرخه‌ی فعلی، در مقایسه با چرخه‌ی سال 2013 تغییر کرده است … در واقع،  نسبت به آخرین چرخه‌ی بازار به بازدهی سرمایه کمتری رسیده‌ایم.»

کوئن معتقد است که ممکن است بیت کوین در مدت چندین ماه به بالاترین قیمت دست نیابد و حتی به کمتر از محدوده 30,000 دلار نیز برسد. با این حال، وی پیش بینی می‌کند که فعالیت بیت کوین در چرخه‌ی فعلی به پایان نرسیده است.

به نظرم با وضعیتی مشابه با سال 2019 روبه‌رو هستیم. احتمالا مدت کوتاهی، کاهش قیمت یا نوسانات بسیار کمی را تجربه خواهیم کرد. پس از آنکه به یک ثبات قیمت رسیدیم، شرایط برای افزایش قیمت مهیا خواهد شد که در رسیدن به هدف موثر خواهد بود. اینها تماما عقیده من از وضعیت فعلی بازار است.

 

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک