بیت کوین در مسیر رسیدن به بیشینه قیمتی خود با موانع جدی روبرو است | همتاپی

بیت کوین در مسیر رسیدن به بیشینه قیمتی خود با موانع جدی روبرو است

همتاپی
6 آذر 1399 - 18:09
زمان مطالعه : 3 دقیقه

بعد از دسامبر سال 2017، بیت کوین برای اولین بار به قیمت 19,469 دلار رسید، اما در مسیر رسیدن این ارز به بیشینه قیمتی خود موانع جدی وجود دارد.

قیمت بیت کوین در روز سه شنبه بعد گذشت 3 سال از بیشترین قیمت خود در دسامبر 2017، در صرافی کوین‌بیس به 19,469دلار رسید. با اینکه با توجه به شرایط کنونی اینطور به نظر می‌رسد که اکثر ارزهای دیجیتال دیر یا زود به بیشینه قیمتی خود برسند، نشانه‌های هشداردهنده‌ای در این مسیر به چشم می‌خورد.

3 دلیل اساسی برای اینکه قیمت بیت کوین در 20,000 دلار افت خواهد داشت، تله گاوی، مقاومت‌ بالاتر و مشتقات بسیار در بازار این ارزها.

نمودار 15 دقیقه‌ای قیمت بیت کوین به دلار. | همتاپی

نمودار 15 دقیقه‌ای قیمت بیت کوین به دلار. منبع: TradingView.com

سناریوی تله گاوی احتمالی

یکی از تریدرهای بیتکوین با نام مستعار «Bitcoin Jack» که افت قیمت بیت‌کوین در ماه مارس را پیش‌بینی کرد، پتانسیل سناریوی تله گاوی را محتمل می‌داند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


تله گاوی الگوی تکنیکالی است که در آن خریدارانی که دیر اقدام به خرید بیتکوین کرده‌اند و یا سرمایه‌دارانی که سرمایه خود را برای طولانی مدت نگه داشته‌اند با افت ناگهانی قیمت به دام می‌افتند.

روند احتمالی قیمت بیت کوین. | همتاپی

روند احتمالی قیمت بیت کوین. منبع: Bitcoin Jack.

به نظر این تریدر اگر قیمت بیت‌کوین نتواند از سطوح 19,200 تا 19,300 دلاری عبور کند، احتمال ریزش قیمت وجود دارد. از نظر او قیمت 16,000دلاری سطح حمایتی بعدی بیتکوین خواهد بود.

تریدر دیگری به نام «NekoZ» نیز با استناد به پیش‌بینی قیمت Bitcoin Jack، معتقد است که این روند محتمل است. او در این باره می‌نویسد:

افت قیمت بیت کوین تا12000 دلار بسیار هولناک است به نظر من در صورت ریزش، قیمت بیت‌کوین بین 16000-18000 دلار نوسان خواهد داشت. اما نباید احتمال افت بیشتر قیمت بیتکوین را نادیده گرفت، چرا که همانطور که در مسیر قبلی PA دیده می‌شود، این سطوح مقاومتی به یکباره شکسته نمی‌شود.

20,000 دلار یکی از مقاومت‌های اساسی بیت کوین است

اگر قیمت بیتکوین از مرز 20,000 دلار عبور کند سقف‌های جدیدی ایجاد خواهد کرد. تاکنون قیمت بیتکوین در بالاتر از 20,000 دلار هیچگونه سابقه‌ای نداشته است.

از نظر تئوری، قیمت بیت‌کوین می‌تواند مطابق با نظرات صنایع و تحلیل‌گران در سال‌های گذشته رشد داشته باشد. اغلب پیش‌بینی‌های قیمت بیت کوین در بازه 25,000 تا 100,000 دلار است.

بنابراین، اکثر فروشندگان تمایل دارند که از قیمت 20,000 دلاری بیتکوین دفاع کنند.

معاملات مشتقه بیت کوین بسیار بالاست

بودجه لازم برای رسیدن به این سطوح قیمتی به شدت بالاست به همین خاطر اغلب فروشندگان به پوزیشن‌های کمتر از 20‌,000 دلار قانع هستند.

فاندینگ ریت در صرافی‌های معروف از 0.05 تا 0.1 درصد است. یعنی خریداران یا تریدرهایی که قراردادهای طولانی دارند باید بخشی از دارایی خود را به عنوان کارمزد به فروشندگان بپردازند.

با در نظر گرفتن این عامل که فاندینگ ریت شدیدا مثبت است، فروش بیت‌کوین در قیمت کمتر از 20,000 دلار برای بسیاری از فروشندگان نسبتا جذاب‌تر است.

معاملات خارج از صرافی‌ها دائما در حال تغییر است

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند که بازار معاملات خارج از صرافی (OTC) هنوز فعال‌ است. این امر نشان می‌دهد که احتمالا هنوز نهنگ‌ها،‌ سرمایه‌گذاران با سرمایه بالا و موسسات سرمایه‌گذار عظیم در این زمینه هنوز در پوزیشن خرید هستند.

نسبت جریان BTC Fund به بالاترین سطح خود در 3 سال گذشته رسید. | همتاپی

نسبت جریان BTC Fund به بالاترین سطح خود در 3 سال گذشته رسید. منبع: CryptoQuant

مدیرعامل CryptoQuant، کی‌یو‌نگ‌جو، معتقد است اگر چه که احتمال اصطلاح قیمت بیتکوین وجود دارد، اما نهایتا قیمت بیت کوین از 20,000 دلار عبور خواهد کرد. کی‌ می‌گوید:

بازارهای OTC هنوز فعال‌اند. در چند روز گذشته، جریان نسبی بیتکوین در پایین‌ترین حد خود در سه سال گذشته قرار داشته است. تنها  3 درصد از تراکنش‌های شبکه به برداشت/پرداخت صرافی‌ها اختصاص داشت. احتمال می‌رود اصلاح قیمت بیت کوین را داشته باشیم، اما در نهایت قیمت بیت کوین از مرز 20 هزار دلار نیز ‌می‌گذرد.

 

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک