بیت کوین یک دارایی منحصربفرد برای سرمایه‌گذاری می‌باشد | همتاپی

بیت کوین یک دارایی منحصربفرد برای سرمایه‌گذاری می‌باشد

همتاپی
21 آبان 1399 - 15:35
زمان مطالعه : 2 دقیقه

فیدلیتی (Fidelity) توصیه می‌کند 5٪ از پرتفولیو خود را به بیتکوین اختصاص دهید و تحقیقات جدید این شرکت نشان می‌دهد نحوه حرکت قیمت بیتکوین از سایر دارایی‌ها جدا می‌باشد. 

طبق گفته غول خدمات مالی، فیدلیتی، بیت کوین طی پنج سال گذشته برخلاف سایر دارایی‌های سرمایه‌گذاری موجود در بازار رفتار کرده است، و به طور متوسط کاملاً مستقل عمل می‌کند.

بخش متمرکز بر ارزهای رمزنگاری‌شده فیدیلیتی، امروز در گزارشی گفت بیتکوین تقریباً هیچ ارتباطی با بازدهی سایر دسته‌های دارایی از جمله سهام طلا و سهام ایالات متحده ندارد.

در تحقیقات فیدیلیتی، با سرمایه‌گذاران و متخصصان صنعت رمزنگاری مانند ARK Invest ،CoinShares و Fidelity Investments مصاحبه‌هایی انجام شده است. این تحقیق، درباره نقش بیتکوین به عنوان یک سرمایه‌گذاری جایگزین صحبت شده است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


سرمایه‌گذاری‌های جایگزین، متمایز از موقعیت‌های سهام عمومی یا سرمایه‌گذاری درآمد ثابت است. این نوع دارایی‌ها در معرض ریسک منحصربه‌فردی قرار دارند و انتظار می‌رود تغییرات قیمتی آنان مستقل از سایر دارایی‌ها باشند. سرمایه‌گذاری‌های جایگزین از 6٪ بازارهای سرمایه‌گذاری جهانی در سال 2003 به 12٪ در سال 2018 رسیده است و طبق گفته فیدیلیتی انتظار می‌رود تا سال 2025، تا 25٪ در بازارهای جهانی رشد داشته باشند.

دارایی‌های جایگزین برای سرمایه‌گذارانی که چندین نوع دارایی دارند، جذاب هستند، زیرا در صورت عملکرد کمتر دارایی‌های سنتی، احتمالاً ارزش بیشتری را حفظ می‌کنند. اگر یک یا چند دارایی خاص عملکرد چشمگیری در بازار داشته باشند، دارایی‌های متنوع به مرور زمان کمک می‌کند تا بازدهی منعطف‌تر باشد.

تحقیقات فیدیلیتی نشان می‌دهد که بیتکوین به عنوان سرمایه‌گذاری با میانگین 30 روزه بین ژانویه 2015 و سپتامبر 2020 دارای همبستگی 11. می‌باشد.

نشان .11 به این معنی است که قیمت بیت کوین در مقایسه با هر دسته دارایی، از جمله مواردی مانند طلا یا بازار بورس گسترده ایالات متحده، در طی سی روز که اغلب در کنار BTC مقایسه می‌شوند، نه بالا و نه پایین می‌روند. فیدیلیتی دریافت که با گذشت زمان، قیمت بیت کوین بدون توجه به آنچه دارایی‌های دیگر انجام می‌دهند حرکت می‌کند، حتی اگر حرکت‌ها در کوتاه مدت همبستگی داشته باشند.

فیدلیتی بر اساس تحقیقات خود، اختصاص 5٪ از سبد سهام به بیت کوین را به عنوان وسیله‌ای برای برداشت بازدهی بیشتر در طول زمان بدون توجه به شرایط بازار در نظر گرفت.

این شرکت می‌گوید:

یک پرتفولیو با 5٪ بیت کوین در نظر بگیرید.» اگر بیت کوین بالاتر از این مقدار باشد، شرکت پیشنهاد می‌دهد مقداری از آن بیت کوین خود را بفروشید تا سبد سهام شما متعادل شود و اگر مقدار بیت‌کوین شما به کمتر از این مقدار برسد، باید خرید کنند. یک مزیت تعادل مجدد این است که سرمایه‌گذاران را مجبور می‌کند تا برای خرید در قیمت پایین و فروش با قیمت بالا نظم و انضباطی داشته باشند.

فیدیلیتی در گزارش خود اینگونه نتیجه‌گیری می‌کند:

بیت کوین یک دارایی قابل سرمایه‌گذاری منحصربه‌فرد است که نسبت به دارایی‌های سنتی و همچنین سرمایه‌گذاری‌های متعارف جایگزین دارای اختلافات فاحشی می‌باشد و این امر می‌تواند آن را به عنوان یک سود مفید در یک پرتفولیو تبدیل کند.

 

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک