وجود دو سطح مقاومتی مهم، مانع رشد قیمت بیت کوین می‌شوند | همتاپی

وجود دو سطح مقاومتی مهم، مانع رشد قیمت بیت کوین می‌شوند

همتاپی
2 مهر 1399 - 15:38
زمان مطالعه : 2 دقیقه

شرکت تحلیل درون زنجیره‌ای Whalemap، یکی از شرکت‌هایی است که بر روی فعالیت نهنگ‌های بیت‌کوین فعالیت می‌کند. این شرکت در گزارش‌های جدید خود بیان کرد فعالیت گروهی از نهنگ‌های بیت‌کوین بر روی قیمت ۱۰۵۷۰ و ۱۱۲۸۸ دلار قرار دارند؛ بنابراین احتمال فروش عمده آن افزایش خواهد یافت.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


نهنگ‌ها زمانی حرکت یا فعالیت گروهی انجام می‌دهند که به انباشت بیت‌کوین می‌پردازند و آن‌ها را جابجا نمی‌کنند. در این بین محدوده قیمت‌هایی که مقادیر زیادی بیت‌کوین در آن خرج نشده است تبدیل به محدوده مورد علاقه معامله گران می‌شوند که به این محدوده‌ها سطح مقاومتی می‌گویند. تحلیلگران Whalemap در این مورد می‌گویند:

حباب‌ها، محدوده‌هایی را نشان می‌دهند که بیت‌کوین‌های خرج نشده انباشت شده‌اند. هرچه حباب بزرگ‌تر باشد، بیت‌کوین‌های خرج نشده بیشتری در آن وجود دارد. خرج نشده بدان معنا است که این بیت‌کوین‌ها پس از ورود به کیف پول نهنگ‌ها، انتقال نیافته است.

نهنگ‌ها یا افرادی که بیت‌کوین‌های زیادی دارند معمولا در شرایط سربه‌سر یا سودآوری بیت‌کوین‌های خود را می‌فروشند؛ بنابراین اگر روند کنونی بیت‌کوین نزولی باشد آنگاه سطح ۱۰۵۷۰ دلار تبدیل به سطح سربه‌سر برای نهنگ‌ها خواهد شد. از آن جا که فعالیت بیت‌کوین‌ها روی قیمت‌های ۱۰۵۷۰ و ۱۱۸۰۰ دلار است؛ بنابراین انتظار می‌رود این دو سطح، به سطوح مقاومتی بعدی بیت‌کوین تبدیل شوند؛ اما برخی از معامله‌کنندگان بیت‌کوین پیش‌بینی می‌کنند با بازیابی قیمت بیت کوین دو سطح ۱۱۰۰۰ الی ۱۱۳۰۰ دلار تبدیل به سطح مقاومتی خواهند شد.

ادوارد مورا (Edward Morra) معامله‌کننده ارز دیجیتال، در 11 سپتامبر گفت:

در صورت کاهش قیمت بیت کوین سفارش‌ها بسیار زیادی در کوین‌بیس ثبت شده است. سفارش‌ها خرید بیت‌کوین در سطح قیمت ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۲۰۰ دلار نزدیک به ۲۵۰۰ بیت‌کوین است.

بنابراین سطح حمایتی ۱۰,۰۰۰ دلار می‌تواند به بیت ‌کوین این قدرت را بدهد که تا به ۱۰۵۷۰ دلار برسد و از آن عبور کند. به طوری که در حال حاضر افراد زیادی به این سطح مقاومتی خوش‌بین هستند.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک