ارزش متوسط تراکنش‌های بیت‌کوین به اوج خود رسیده است | همتاپی

ارزش تراکنش‌های بیت‌کوین به اوج خود رسیده است

همتاپی
2 مهر 1399 - 15:39
زمان مطالعه : 2 دقیقه

داده‌های دریافتی بیت‌اینفوچارتس (BitInfoCharts) در روز ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) نشان می‌دهد ارزش متوسط هر تراکنش بیت‌کوین در حال افزایش است. بدین صورت میانگین ارزش آن در یک سال اخیر به بیشترین میزان خود رسیده است. در حال حاضر ارزش متوسط هر تراکنش بیت‌ کوین حدود ۱۲۹,۰۰۰ دلار است. در حالی که برای آخرین بار در سال 2019 (مرداد ۹۸) میانگین ارزش هر تراکنش این ارز دیجیتال به بالای ۱۲۱,۰۰۰ دلار رسیده بود و از آن زمان تاکنون تعداد تراکنش‌های انگشت شماری دارای ارزش متوسط تراکنش‌ بیت‌کوین بیش از ۸۱۲,۰۰۰ دلار داشتند. لذا رقم ۱۲۹,۰۰۰ رقم بسیار غیرمعمولی است که از سال 2017 در اوج قیمت بیت‌کوین، به چنین رقمی نرسیده‌اند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


افزایش ارزش متوسط تراکنش‌های بیت‌کوین می‌تواند نشانه حفظ و تشدید سطح فعالیت بلاکچین بیت‌ کوین باشد. به طوری که علاوه بر بیت‌کوین ارزهای دیجیتال دیگری نیز شاهد رکوردشکنی میزان فعالیت‌های خود در شبکه بودند. در حال حاضر تعداد آدرس‌های فعال روزانه بیت‌کوین در بالاترین میزان خود نسبت به سال 2017  قرار دارد. تعداد متوسط این آدرس‌های فعال روزانه از هفته آخر اوت (هفته اول شهریور) حدود ۸۵۰ هزار واحد بوده است؛ اما تعداد آن‌ها در اوج قیمت بیت‌کوین در اواخر سال 2017 حدود یک میلیون واحد بوده است.

این روزها اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دیفای که خدمات مالی غیرمتمرکز زیادی مانند اعطای تسهیلات اعتباری یا حساب‌های سپرده‌‌گذاری انجام می‌دهند مورد توجه کاربران ارزهای دیجیتال زیادی قرار گرفته است؛ اما با این وجود فعالیت کاربران بر روی پروژه‌های دیفای باعث کم شدن فعالیت آن‌ها بر روی بیتکوین نشده است. در حال حاضر شماری از صرافی‌های معاملات آتی بیت‌کوین به رکوردهای تازه‌ای رسیده‌اند. به طوری که این صرافی‌ها تعداد خودپردازهای بیت‌کوینی نصب‌شده در سرتاسر جهان را از مرز ۱۰ هزار دستگاه بیشتر کردند؛ بنابراین آمار و ارقام شبکه بیت‌کوین نشان می‌دهد این بازار هنوز از رونق خود نیفتاد ه است.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک