افزایش 50 درصدی ارزش بازار بیت کوین نسبت به اوج قیمت آن در سال 2017 | همتاپی

افزایش ۵۰ درصدی ارزش بازار بیت کوین نسبت به اوج قیمت آن در سال ۲۰۱۷

همتاپی
2 مهر 1399 - 14:44
زمان مطالعه : 2 دقیقه

طبق گزارش‌های اعلام شده از مؤسسه تحلیلی گلاس نود (Glassnode)، در حال حاضر ارزش بازار تحقق‌یافته یا مؤثر (Realized Capitalization) بیت‌کوین رکورد قبلی خود را شکسته است. بدین صورت از اوج قیمت بیت کوین در سال 2017 حدود 50 درصد افزایش یافته است. با این وجود اتریوم همچنان تلاش می‌کند تا رکوردهای قبلی خود را حفظ کند.

ارزش بازار تحقق یافته، در واقع معیاری است که تحلیل گران با استفاده از آن می‌توانند ارزش هر واحد بیت‌کوین را به هنگام آخرین جابجایی درون زنجیره‌ای آن محاسبه کنند. به طوری که تخمین هزینه پایه انباشته مشارکت‌کنندگان در بازار بیت‌کوین به کمک آن انجام می‌گیرد. در این محاسبه بیت‌کوین‌های موجود در صرافی خارج از رده بودند؛ بنابراین داده‌های به‌دست‌آمده دقیق‌تر خواهند بود؛ زیرا هزینه پایه سرمایه‌گذاران بلندمدت آن محاسبه شده است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


در حال حاضر ارزش بازار تحقق یافته بیت‌کوین حدود 115 میلیارد دلار است که از اوج قیمت آن در سال 2017، 43 میلیارد دلار بیشتر است. این ارزش بازار تحقق یافته نشان می‌دهد که تمام دارندگان بیت‌کوین (هودلرها) دارای سود انباشت 65 درصدی هستند. پس از اوج قیمت بیت کوین ارزش بازار تحقق یافته در پایان سال 2017، این روند همچنان تا ابتدای سال 2018 ادامه یافت اما بین ماه‌های ژانویه تا مه (دی تا اردیبهشت ۹۷) ارزش بیت‌کوین به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار افت کرد. با این وجود بیت‌کوین برای رسیدن به قله 90 میلیارد دلاری 3 بار تلاش کرد.

هر چند که پیش از وقوع هاوینگ ارزش بازار تحقق یافته بیت‌کوین 6 درصد افزایش یافته بود؛ اما در پنج‌شنبه سیاه تمام این ارقام بهم خورند. ولی از ماه مه (اردیبهشت) این روش صعودی شروع شد و تاکنون ادامه داشته است. به طوری که طبق گفته‌های پژوهشگران مؤسسه اینتودبلاک (IntoTheBlock) حدود ۷۲ درصد آدرس‌های بیت‌کوین هم‌اکنون در حال سودآوری هستند و بیشترین سرمایه‌گذاری‌های را در بازه‌های قیمتی ۱,۰۴۰ تا ۵,۲۸۵ دلار و ۸,۴۵۹ تا ۹,۵۶۰ دلار انجام دادند.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک