تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: آیا قیمت بیت کوین وارد روند صعودی شده است؟

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: آیا بیت کوین ۲۰ هزار دلاری امکان پذیر است؟

همتاپی
2 مهر 1399 - 14:58
زمان مطالعه : 2 دقیقه

قیمت بیت کوین بعد از مقاومت چند ساله در قیمت 10500، نرخ جدیدی در سال 2020 بدست آورد و افزایش یافت. قیمت بیت کوین (BTC) با مدیریت درست، افزایش یافته و بالاتر از سطح 10500 دلار رفت. در 6 ماه گذشته، تحلیلگران توجه زیادی به سطح کلیدی داشتند و بسیاری پیش بینی می‌کنند که با از بین رفتن مقاومت چند ساله، قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد.

نمودار روزانه بیت کوین/دلار | همتاپی

نمودار روزانه بیت کوین/دلار. منبع: TradingView

همانطور که از نمودار 1 ساعته مشخص است، دلیل افزایش اخیر بیت کوین به بالای خط روند نزولی بلند مدت نسبت به بالاترین قیمت در سال 2017 و حرکت امروز آن به بالای 10.500 دلار، حجم زیاد اسپایک‌ها است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


در زمان نوشتن این مقاله، میانگین متحرک واگرایی/همگرایی و شاخص مقاومت نسبی، در محدوده خرید بیش از حد یا overbought قرار دارند، که نشان می‌دهد گاوها در کنترل کامل هستند.

خرید عادی و خرید بیش از حد RSI و MACD به عنوان سیگنال فروش عمل می‌کنند، اما تاریخچه قیمت بیت کوین در طی این سال‌ها نشان می‌دهد که این دو نوسان ساز با افزایش قیمت به قیمت‌های جدید، در محدوده فروش بیش از حد (oversold) باقی می‌مانند.

همانطور که دیروز در به روزرسانی بازار Cointelegraph گفته شد، بیت کوین از تاریخ 21 ژوئیه نزدیک به 20٪ افزایش یافته است و این حرکت قوی بدون تست مجدد فلیپ‌های قبلی S / R رخ داده است.

تریدرها باید به حجم معاملات در بازه های زمانی کوچکتر، توجه بیشتری داشته باشند زیرا افت شدید حجم خرید احتمالاً منجر به تست مجدد سطح 9500 دلار می شود.

نمودار قیمت روزانه بیتکوین | همتاپی

نمودار قیمت روزانه بیتکوین. منبع: Coin360

طبق گفته CoinMarketCap، سرمایه کل بازار ارز دیجیتال، 316.4 میلیارد دلار است. شاخص تسلط بیت کوین در حال حاضر 62.8٪ است.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک