قیمت بیت کوین با طلا هم‌زمان افزایش می‌یابد | همتاپی

قیمت بیت کوین با طلا هم‌زمان افزایش می‌یابد

همتاپی
2 مهر 1399 - 14:22
زمان مطالعه : 2 دقیقه

طبق گزارش‌های اعلام شده Skew، در حال حاضر همبستگی و رابطه بیت‌کوین با طلا به بالاترین حد خود در سال گذشته رسیده است. در حالی که از ماه‌ مارس تا جولای، همبستگی بین قیمت بیت کوین با بازار بورس آمریکا و S&P 500 زیاد بوده است. این افزایش همبستگی بین بیت‌کوین با طلا، گویای آن است که سرمایه‌گذاران زیادی بیت‌کوین را به عنوان ذخیره ارزش در نظر گرفته‌اند. به طوری که یکی از مدیران ارشد صنعت ارزهای دیجیتال در این مورد می‌گوید:

بیت‌کوین ذخیره ارزش بهتری نسبت به طلا است.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های پوشش ریسک زیادی به دنبال حفظ دارایی خود در برابر تورم هستند؛ بنابراین طلا را به عنوان یک دارایی امن و ذخیره ارزش خود انتخاب کرده‌اند. برای همین احساسات مربوط به طلا در حال بهبودی است. از زمانی که جروم پاول، رییس هیات مدیره فدرال رزرو در وایومینگ سخن‌رانی کرد افرادی زیادی به دنبال تهیه دارایی‌های امن هستند. بدین صورت قیمت طلا افزایش یافت و نسبت به تمام دارایی‌های سنتی سال 2020 عملکرد خوبی داشته است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


افزایش هم‌زمان قیمت بیت کوین و طلا نکته مثبتی برای بیت‌کوین به شمار می‌آید و در آن احساسات سازمان‌ها نسبت به بیت‌کوین و همبستگی آن با طلا افزایش یافته است. در حال حاضر شرکت MicroStrategy در آمریکا حدود ۴۲۵ میلیون دلار بیت‌کوین خریداری کرده است. پس از آن، حجم معاملات صرافی قراردادهای آتی بیت‌کوین بکت رکورد جدیدی را ثبت کرد. در حال حاضر برادران وینکلووس، موسس صرافی جمینای معتقدند بیت‌کوین از طلا پیشی خواهد گرفت؛ زیرا آن‌ها می‌گویند بیت‌کوین دارایی جوانی است که ابتدای راه قرار دارد اما طلا اعتماد خود را با گذشت سالیان دراز به دست آورده است؛ بنابراین بیت‌کوین بر طلا برتری دارد. آن‌ها می‌گویند:

این نکته درست است که طلا سابقه چند هزار ساله دارد و اعتماد خوبی را به دست آورده است. در نتیجه انتخاب میان‌مدت خوبی برای افراد ریسک گریز است. بیت‌کوین هنوز یک دارایی جوان است و بنابراین دارای ریسک‌های فناوری و هم‌چنین ریسک‌های سیاسی در بعضی از کشورها است. با این حال ما معتقدیم که بیت‌کوین سرانجام در دهه بعدی طلا را کنار خواهد زد و از آن پیشی خواهد گرفت.

برای این که بیت‌کوین همچنان در روند مثبت خود باقی بماند باید تمام زیرساخت‌های آن دائما ارتقا شوند؛ زیرا در دو سال گذشته جوانب مختلفی از بازار بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال آن به بلوغ رسیده است و باعث شفاف‌تر شدن قوانین بیت‌کوین شده است. هم‌چنین باید باور کنیم که بیت‌کوین طلای بعدی است تا به رشد آن کمک کنیم.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک