گلس‌نود: با افزایش سرمایه استیبل کوین‌ها، قیمت بیت کوین نیز افزایش می‌یابد

گلس‌نود: با افزایش سرمایه استیبل کوین‌ها، قیمت بیت کوین نیز افزایش می‌یابد

همتاپی
15 اردیبهشت 1400 - 20:57
زمان مطالعه : 2 دقیقه

سرمایه‌ی در گردش استیبل کوین‌‌های برتر، به بالاترین حد خود رسیده است، و این امر نشان می‌دهد که خریداران به زودی به بازارهای بیت کوین و کریپتو خواهند آمد.

در حال حاضر مجموع سرمایه‌های تتر (Tether)، یو‌اس‌دی کوین (USDC)، بایننس کوین (BUSD)، و دای (DAI) بیش از 78 میلیارد دلار می‌باشد. مجموع سرمایه تتر، یو‌اس‌دی کوین، بایننس کوین و دای از ابتدای امسال تاکنون، با 190 درصد افزایش از 27 میلیارد دلار به 78 میلیارد دلار رسیده است.

شرکت  تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای گلس نود (Glassnode)،  در گزارش 3 مه خود اعلام کرد که تتر یک توکن باثبات می‌باشد که در میان دیگر استیبل کوین‌ها پیشرو است و از مجموع ارزش بازار چهار استیبل کوین برتر، دو سوم آن متعلق به تتر است. در پایان هفته گذشته، کل سرمایه USDT پس از افزایش 1.48 میلیارد دلاری یا 3 درصدی تنها در هفت روز، به بالاترین رقم 51.78 میلیارد دلار رسید. 


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


به نقل از CoinGecko، سرمایه USDC نیز طی هفته گذشته تقریباً 1 میلیارد دلار افزایش یافت و به  14.5 میلیارد دلار رسید. به طور خلاصه، در 30 آوریل سرمایه بازار این استیبل کوین به بالاترین مقدار یعنی 15 میلیارد دلار رسید.

سرمایه در گردش BUSD در تاریخ 3 مه، رکورد 7.8 میلیارد دلار را ثبت کرده است، در حالی که سرمایه DAI در بالاترین سطح، 3.9 میلیارد دلار می‌باشد.

گلس نود تأکید می‌کند که با افزایش سرمایه، نسبت سرمایه استیبل کوین (SSR) به بیتکوین، که عبارتست از سرمایه بیت کوین تقسیم بر سرمایه استیبل کوین، در پایین‌ترین نرخ سالانه 13.4 قرار دارد و به کمترین حد خود یعنی 9.6 در حال نزدیک شدن است.

نمودار نسبت سرمایه استیبل کوین-بیت کوین

نمودار نسبت سرمایه استیبل کوین-بیت کوین. منبع: گلس‌نود

نمودار بالا نشان می‌دهد که SSR در سال‌های 2020 و 2021 به طور مداوم پایین بوده است، زیرا سرمایه‌های استیبل کوین به طور عمده متناسب با افزایش قیمت بیت کوین، تا حد زیادی افزایش یافته‌اند.

به نقل از گلس نود، کاهش ارزش SSR یک سیگنال صعودی است که نشان می‌دهد سرمایه جهانی استیبل کوین نسبت به سرمایه بازار بیت کوین، در حال افزایش است:

افزایش سرمایه کل استیبل کوین‌ها، نشان‌دهنده افزایش «قدرت خرید» سرمایه بومی کریپتو است که می‌توان آنها را به سرعت با بیتکوین و سایر دارایی‌های کریپتو مبادله کرد.

مشوق‌های استخراج (ماینینگ) نقدینگی آوه  (Aave) که در تاریخ 27 آوریل راه‌اندازی شده‌اند نیز به تقاضای استیبل کوین کمک می‌کند، زیرا اکثر پاداش‌ها بر اساس استیک کردن تتر، یواس‌دی کوین و دای تعیین شده‌اند. سرمایه‌گذاران دیفای (DeFi) مشاهده کردند که این کشت سود آوه بر حجم استیبل کوین‌های قرضی تأثیر زیاد و سریعی داشته‌اند و از اواخر آوریل بیش از دو برابر افزایش یافته‌اند.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک