ترس و طمع: در صورت تکرار تاریخ، قیمت بیت کوین باید به زودی افزایش یابد | همتاپی

ترس و طمع: در صورت تکرار تاریخ، قیمت بیت کوین باید به زودی افزایش یابد

همتاپی
6 اردیبهشت 1400 - 14:51
زمان مطالعه : 2 دقیقه

در صورت تکرار تاریخ، پیش بینی می‌شود قیمت بیت کوین پس از کاهش‌های اخیر، روند صعودی پیدا کند.

قیمت بیت کوین در چند روز گذشته کاهش یافت و در هفته گذشته تقریباً 20 درصد کاهش داشت. این امر باعث شد بسیاری از مردم نگران شوند که آیا روند صعودی سال 2021 رو به اتمام است یا خیر. شاخص ترس و طمع نشان می‌دهد که در صورت تکرار تاریخ، افت قیمت پس از کاهش‌های اخیر، باید روند صعودی به خود بگیرد.

طی چند روز گذشته قیمت بیت کوین با افت زیادی رو به رو شد. زیرا قیمت آن نسبت به هفته گذشته بیش از 12,000 دلار کاهش یافت. با توجه به شاخص ترس و طمع، این امر باعث تغییرات احساسی جدی‌­ای در مردم شده است. در مقایسه با هفته گذشته، بازار در حرص و طمع شدید به سر می برد، ولی اکنون، یعنی هفت روز بعد، پس از کاهش قیمت‌ها، بازار در وضعیت ترس به سر می‌برد.

در چند ماه گذشته، چندین بار وضعیت فعلی بازار را تجربه کردیم. اما هر بار اندکی پس از افت قیمت، قیمت بیتکوین مجددا جهش پیدا کرد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


معامله‌گر و تحلیلگر محبوب بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین مستر (Bitcoin Master) می‌گوید:

اگر قیمت بیت کوین هنوز در حال کاهش است، اما احتمالا خیلی زود به حالت قبلی باز می‌گردد، در غیر این صورت قطعاً الگوی آن تغییر خواهد کرد.

نمودار شاخص ترس و طمع | همتاپی

نمودار شاخص ترس و طمع. منبع: : Alternative.me 

مورد دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، ورود تتر (USDT) به صرافی‌های ارز دیجیتال است. داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ما بیشترین واریزی USDT در صرافی‌ها را از اوایل فوریه مشاهده کرده‌ایم.

برخی از تحلیلگران بازار بیت کوین و رمزارزها بر این باورند که این امر نشان‌دهنده‌ی آن است که نهادها و نهنگ‌ها در افت فعلی قیمت‌ها، خرید می‌کنند. همانطور که پیش از این اشاره شد، حداقل دو شاخص روی زنجیره‌­ نیز از جهش (افزایش) بالقوه قیمت بیت کوین خبر می‌هد.

البته، هوشیاری و آگاهی در بازار ارزهای دیجیتال بسیار اهمیت دارد، زیرا نوسانات زیاد، خطر جدی از دست دادن سرمایه را نیز به همراه دارد.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک