توصیه ایلان ماسک به دارندگان بیت کوین و ارزهای دیجیتال

توصیه ایلان ماسک به دارندگان بیت کوین و ارزهای دیجیتال

همتاپی
23 بهمن 1399 - 18:55
زمان مطالعه : 2 دقیقه

آخرین اظهارات مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، حاکی از آن است که شما نباید در اپلیکیشن‌هایی مانند PayPal و Robinhood بیت کوین یا ارزهای دیجیتال خود را نگه دارید.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا در توییتر خود به دارندگان بیت کوین و ارزهای دیجیتال توصیه‌ کرد که آنها نباید برای نگهداری بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال از اپلیکیشن‌هایی مانند Robinhood و PayPal استفاده کنند.

او در طی معاملات خود در فری‌والت (Freewallet)، نبود یک ویژگی مهم را حس کرد و آن را مورد انتقاد قرار داد. ایلان ماسک در توییتی به Freewallet نوشت: 

از هر کیف پول بیت کوین و ارز دیجیتالی که کلیدهای خصوصی را در اختیار شما قرار نمی‌دهند، باید به شدت اجتناب کنید.

فری‌والت یک اپلیکیشن آنلاین است که به شما امکان ذخیره‌سازی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. اما امکان نگهداری کلیدهای خصوصی را به شما نمی‌دهد. ماسک در توییت هایش توضیح داد که کیف پول او قفل شده بود و فری‌والت به سرعت این مشکل را حل کرد. اما نظر او می‌تواند بر اپلیکیشن‌های محبوب دیگر نیز تاثیرگذار باشد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


Robinhood و PayPal دو مورد از شناخته شده‌ترین اپلیکیشن‌هایی هستند که به کاربرانشان امکان خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال را می‌دهند. اما یک ویژگی مهمی که هر دو فاقد آن هستند، امکان نگهداری از کوین‌ها توسط خود افراد است. به این معنا که کاربران باید بتوانند کلیدهای خصوصی خود را داشته باشند و کوین‌های خود را از این اپلیکیشن انتقال دهند. به عبارتی دیگر، اگر چه کاربران می‌توانند قیمت‌ها را دریافت و مشاهده کنند، اما در حقیقت مالک آن کوین‌ها نیستند.

در دنیای بلاک چین، کاربران می‌توانند از طریق کلیدهای خصوصی و عبارات بازیابی (seed phrases) کنترل کامل وجوه خود را در اختیار داشته باشند. یک کلید خصوصی اساسا به عنوان رمز عبور عمل می‌کند و به شما امکان می دهد کوین‌های خود را خرج کنید. همچنین به جای آن می‌توان از عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای استفاده کرده که روشی آسانتر است.

از آنجا که می‌توان ارزهای دیجیتال را بدون نیاز به شخص ثالث در کیف پول خود ذخیره کرد، در جامعه کریپتو یک اصل مهم وجود دارد که می‌گوید: 

اگر کلید خصوصی نداشته باشید پس تضمینی برای مالکیت کوین‌هایتان نیز وجود ندارد. 

این بدان معناست که، فقط در صورت داشتن کلید خصوصی، شما مالک کوین‌هایتان خواهید بود. و با توجه به این عقیده که بانک خودتان باشید و به اشخاص ثالث اعتماد نکنید، طرفداران سرسخت کریپتو باید از هر اپلیکیشن و برنامه‌ای که کلید خصوصی را در اختیارشان قرار نمی‌دهد، اجتناب کنند.

و اکنون یکی از این افراد متعصب و تندرو، ایلان ماسک است. همانطور که احتمالاً می‌دانید شرکت تسلا ماه گذشته 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. وی با این سرمایه‌گذاری، قیمت بیت کوین و جامعه رمزارزها را تحت تاثیر خود قرار داده است. 

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک