ثبات قیمت بیت کوین، علی رغم دستگیری مدیرعامل بیتمکس و ابتلای ترامپ به کرونا | همتاپی

ثبات قیمت بیت کوین، علی رغم دستگیری مدیرعامل بیتمکس و ابتلای ترامپ به کرونا

همتاپی
15 مهر 1399 - 16:58
زمان مطالعه : 2 دقیقه

با دستگیری مدیرعامل صرافی بیت مکس و تشخیص بیماری کووید 19 ترامپ بازار رمزارزها نوسان دارد ولی قیمت بیت کوین ثابت مانده است. بیتکوین، پس از افت قیمت در روزهای پنجشنبه و جمعه، همچنان یکی از رمزارزهای اصلی با کمترین ناپایداری محسوب می‌شود.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


با وجود اتهامات پولشویی علیه غول مشتقات بیتمکس (BitMEX) و مثبت شدن تست کرونای ( COVID) ترامپ، قیمت بیت کوین طی 24 ساعت گذشته ثابت مانده است. در بازار رمزارزها اقدامات اساسی در پروتکل‌های دیفای رخ می‌دهد. طی 4 ماه گذشته سرمایه‌گذاران بیش از 10 میلیارد دلار، در این حوزه هزینه کرده‌اند. در همین حال، با ادامه رونق تابستانه دیفای، کوین‌های دیفای در حال افزایش هستند.

براساس داده‌های کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، قیمت فعلی بیت کوین 10,653 دلار است. در حالی که، قیمت بیتکوین این هفته را با حدود 10 هزار و 900 دلار آغاز کرد، در روز پنجشنبه با افت 400 دلاری روبه رو شده بود. سپس قیمت بیت کوین تا حدودی اصلاح شد اما با اتهام بیتمکس به پول‌شویی از سوی CFTC و ابتلای ترامپ به کووید 19، مجددا کاهش 200 دلاری را در روز جمعه برای این ارز به همراه داشت.

نمودار قیمت بیت کوین 

قیمت بیت کوین به عنوان بزرگترین رمزارز به لحاظ ارزش بازار (مارکت کپ)، شاخص قدرتمندی برای سلامت بازار رمزارزها محسوب می‌گردد.

قیمت بیت کوین حداقل 5 برابر قیمت اتریوم می‌باشد. با این حال، افزایش 0.9 درصد قیمت بیت کوین در روز جمعه، در مقایسه با 10 رمزارز برتر به لحاظ ارزش بازار، ناچیز به نظر می‌رسد.

در اوایل هفته اتریوم 2.6 درصد، بایننس کوین 5.3 درصد، پولکادات 3.5 درصد و چین لینک 3.1 درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

با نگاهی به قیمت ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته، بیتکوین همچنان در صدر قرار دارد. در هفت روز گذشته، بیت کوین 1.4٪، اتریوم 0.76٪ ،ریپل 2.4٪، پولکادات 4.9٪ و چین لینک 11٪ افت کردند.

کوین‌های امور مالی غیرمتمرکز و پروتکل‌های دیفای پرنوسان‌ترین ارزها می‌باشند. در اوایل هفته، کوین‌های صرافی غیرمتمرکز Balancer حدود 9٪، پروتکل امکان همکاری بین شبکه‌ای (interoperability protocol Ren) حدود  16٪، پروتکل وام‌های غیر امانی آوه (Aave) تا 8٪ و دارایی‌های پلتفرم سینتتیکس (Synthetix)  تا 8٪، افزایش یافتند.

گرچه ارزش بازار هر یک، در مقایسه با بیت کوین جزیی است. در مقایسه با ارزش بازار 195 میلیارد دلاری بیت کوین، ارزش هیچ کدام از آنها تا به حال بیش از 1 میلیارد دلار نبوده است. اما، در مجموع نمایانگر یک صنعت پررونق می‌باشند که سرمایه‌گذاران طی چهار ماه گذشته، حدود 10 میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری کرده‌اند.

این افزایش تقاضا احتمالاً با تمایل روزافزون سرمایه‌گذاران به ریسک مرتبط است. پروتکل‌های دیفای، نرخ بهره فوق‌العاده بالا و همچنین مشوق‌های سودآوری را در قالب توکن‌های گاورننس (governance tokens) رمزارز‌های مازاد در نتیجه استفاده از پروتکل‌ها ارائه می‌دهند.

احتمال دارد که این صعود، با رکود اقتصاد جهانی در سال جاری کاهش یابد. هنگامی که بانک‌های مرکزی مانند فدرال رزرو ایالات متحده (U.S. Federal Reserve) نرخ بهره را کاهش می‌دهند، دارایی‌های کم خطر دیگر بازده بالایی ندارند. در این صورت، رمزارزها که دارایی‌های پرریسک محسوب می‌شوند برای برخی از سرمایه‌گذاران جذابیت پیدا می‌کنند .

در این هفته، بیت کوین امن‌ترین شرط‌‌ بندی می‌باشد.

منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک