جاستین سان با نظر و دغدغه ایلان ماسک در مورد بیت کوین موافق است | همتاپی

جاستین سان با نظر و دغدغه ایلان ماسک در مورد بیت کوین موافق است

همتاپی
12 خرداد 1400 - 18:21
زمان مطالعه : 2 دقیقه

جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار و مدیر عامل ترون (TRON)، پیش بینی کرد که بازار صعودی بیت کوین و ارزهای دیجیتال مجددا در ماه‌های جولای و اوت امسال از سر گرفته خواهد شد.

جاستین سان، بنیانگذار شبکه ترون (TRON)، با نظرات و دغدغه‌های ایلان ماسک در مورد اثرات کربن ناشی از استخراج (ماینینگ) بیت کوین موافق است. او بر این باور است که الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW)، یک الگوریتم ناقص و پر ایراد است. در نتیجه، مردم را به سمت استفاده از انرژی‌های سبز سوق می‌دهد.

جاستین سان با ایلان ماسک هم نظر است

مدیرعامل تسلا چند هفته پیش در توییتر خود اعلام کرد که این شرکت سازنده خودروهای برقی، دیگر برای فروش محصولاتش، بیت کوین قبول نمی‌کند. بعد از آن، ماسک بر مصرف بالای انرژی مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین تاکید کرد و از ماینرها خواست تا از انرژی تجدیدپذیر استفاده کنند. اظهارات او، بحث‌های زیادی را در داخل و خارج بازار ارزهای دیجیتال به دنبال داشت. و همین امر باعث شد که افراد هر دو طرف قضیه را سبک سنگین کنند. جاستین سان، مدیر عامل ترون، با نظرات و دغدغه‌های ایلان ماسک موافق بود.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


سان در مصاحبه با بلومبرگ (Bloomberg)، نظرات ماسک را نظراتی «درست» خواند و خاطر نشان کرد که صنعت ارزهای دیجیتال باید یک راه حل برای استفاده دائمی از انرژی سبز پیدا کند. سان بر این باور است که در حال حاضر نیز تعداد زیادی از ماینرها برای ماینینگ از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند، اما این مقدار کافی نیست.

علاوه بر این، او بر مزایای الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) نسبت به الگوریتم اجماع اثبات کار که بیت کوین از آن استفاده می‌کند نیز تاکید کرد. او خاطر نشان کرد که اثبات سهام اثر کربن را تا 99 درصد کاهش می‌دهد. به همین دلیل پروژه های بلاک چین در تلاشند که بیشتر از الگوریتم اثبات سهام استفاده کنند.

نقش کشور چین در ادامه چرخه صعودی بیت کوین و ارزهای دیجیتال 

 مدت کوتاهی پس از انتشار نظر ایلان ماسک، چین که کشوری پیشرو در نرخ هش (hash rate) بیت کوین است، موضعی منفی در مقابل بیت کوین گرفت. علاوه بر این، این کشور که پرجمعیت‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود، در استخراج (ماینینگ) بیت کوین وارد شده بود و از این رو باعث بروز اختلالات قابل توجهی در قیمت بازار بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال شد.

سان در این باره گفت:

هیچ شخص یا عاملی نمی‌تواند این بازار را به کنترل خود درآورد.

او بر این باور بود که اصلاحات بزرگ 50 درصدی می‌بایست در برخی مواقع رخ دهد، زیرا بیشتر دارایی‌های دیجیتالی در چند ماه گذشته از نظر ارزش دلاری، افزایش یافته بودند.

گرچه چین محدودیت‌های زیادی را برای استفاده از ارزهای دیجیتال اعمال خواهد کرد، اما سان خاطر نشان کرد که این صنعت به رشد خود ادامه خواهد داد. 

بر این اساس، او در پایان گفت که روند صعودی ارزهای دیجیتال اکنون متوقف شده است و بر این باور است که این روند مجددا در ماه‌های جولای و اوت سال جاری از سر گرفته می‌شود.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک