جی‌پی‌مورگان در بلند مدت، قیمت بیت ­کوین را 130,000 دلاری پیش بینی می کند | همتاپی

جی‌پی‌مورگان در بلند مدت قیمت بیت ­کوین را ۱۳۰,۰۰۰ دلاری پیش بینی می‌کند

همتاپی
17 فروردین 1400 - 14:38
زمان مطالعه : 2 دقیقه

به گفته تحلیلگران جی‌پی مورگان (JPMorgan)، قیمت بیت کوین در آینده به 130 هزار دلار خواهد رسید، اما چنین اتفاقی یک شبه نخواهد افتاد.

براساس مقاله­‌ای که 3 آوریل توسط سایت خبری بیزینس اینسایدر (Business Insider) منتشر شد، تحلیل‌گران بانک سرمایه­‌گذاری آمریکایی JPMorgan Chase & Co، در بلند مدت قیمت بیت کوین را 130,000 دلار برآورد کردند.

طبق این مقاله، بیت ­کوین به دلیل کاهش نوسانات در چند هفته گذشته برای سرمایه‌­گذاران سازمانی بسیار جذاب‌­تر شده است. پیش از این، جی‌پی‌مورگان اعلام کرده بود، نوسانات مداوم و سنگین قیمت‌ بیت کوین باعث شد سازمان‌ها از بیت کوین روی برگردانند، اما اخیراً این علاقه مجدداً تقویت شده است.

همچنین، محققان به این نکته اشاره کردند که قیمت بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال همچنان روند افزایشی خود را ادامه می‌­دهد. برای مثال، طلا از اکتبر گذشته 20 میلیارد دلار خروج سرمایه داشته است، در حالی که سرمایه‌­گذاری در بیت ­کوین در همین مدت 7 میلیارد دلار افزایش یافته است.

جی‌پی‌مورگان اعلام کرد:

با توجه به میزان حجم سرمایه­‌گذاری مالی در طلا، هرگونه خروج جمعیت از سرمایه‌­گذاری در طلا به عنوان جایگزین ارز، به منزله افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین در بلند مدت خواهد بود […] قاعدتاً برای اینکه سرمایه­ گذاری در بیت ­کوین با کل سرمایه ­گذاری بخش خصوصی در طلا مطابقت پیدا کند، قیمت بیت کوین باید تا 130,000 دلار افزایش یابد.

همگرایی نوسانات بیت کوین و طلا

جی‌پی‌مورگان افزود قیمت طلا از اوج 1,900 دلاری خود امروز به 1,700 دلار کاهش داشته است – و این امر بر قیمت مورد انتظار بیت ­کوین نیز تأثیر منفی گذاشته است. در اوایل ژانویه، کارشناسان بانک ظرفیت بالقوه قیمت بیت کوین را در حدود 146,000 دلار برآورد کرده بودند، اما از آن زمان به بعد مبلغ برآورد خود را پایین‌تر آورده‌­اند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


محققان خاطرنشان کردند: 

از آن زمان، کاهش قیمت طلا، به طور خودکار از پتانسیل صعودی بیت ­کوین (به عنوان جایگزین دیجیتال طلای سنتی) کاسته است. 

لازم به ذکر است هدف بلند مدت جی‌پی‌مورگان برای قیمت بیت کوین، بر این اساس است که نوسانات بیت‌ ­کوین در حال کمتر شدن است و در نهایت به نوسانات طلا نزدیک می‌شود. با این حال، بیت ­کوین هنوز راه درازی را تا قبل از وقوع چنین اتفاقی در پیش دارد. اخیراً، نوسانات سه ماهه بیت­ کوین به 86٪ رسیده است، در حالی که نوسانات طلا 16 درصد بوده است.

جی‌پی‌مورگان اینطور جمع‌بندی کرد:

بعید به نظر می‌­رسد همگرایی یا نزدیک شدن نوسانات بین بیت ­کوین و طلا به این زودی‌­ها اتفاق بیفتد و احتمالاً روندی چند ساله خواهد داشت. این بدان معنی است که قیمت بیت‌ کوین 130,000 دلاری که در بالا گفته شده باید به عنوان یک هدف بلند مدت در نظر گرفته شود.

طبق گزارش اخیر خبرگزاری کریپتو‌اسلیت (CryptoSlate)، سایر تحلیل‌گران بازار رمزارزها نیز نظری مشابه داشته‌­اند که قیمت بیت کوین در حباب نیست.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک