خرید بیت کوین‌های تازه استخراج شده توسط پی‌پال و اسکوئر

همتاپی
4 آذر 1399 - 15:58
زمان مطالعه : 2 دقیقه

طبق گزارش پانترا کپیتال (Pantera Capital)، پی پال و اسکوئر در حال راه‌اندازی رالی بیت کوین می‌باشند و هر بیت کوین استخراج شده‌ای را خریداری می‌کنند که این امر سبب کمبود در بازار و افزایش قیمت بیت کوین شده است.

هنگامی که بیل هریس، مدیرعامل سابق پی‌پال، در مقاله‌ای در وب سایت Vox، بیتکوین را «بزرگترین کلاهبرداری تاریخ» توصیف کرد، آخرین چیزی بود که به ذهنش رسید، نقش شرکتش در پذیرش جهانی این رمزارز بود.

این امر هنگامی که قیمت بیت کوین با روند نزولی شدیدی در سال 2018 روبرو بود، اتفاق افتاد. همانطور که هریس آن را توصیف کرد حباب موجود منفجر شد. اما بعد از آن همه چیز تغییر کرد. مدیر عامل جدیدی جایگزین هریس شد و قیمت بیت کوین به آرامی وضعیت بهتری پیدا کرد و پی‌پال نیز رفته رفته نظرش را درباره بیتکوین تغییر داد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


براساس گزارش پانترا کپیتال، تلاش‌های پی‌پال در روند صعودی اخیر قیمت بیت کوین بسیار حیاتی بوده است.

پی‌پال پذیرش بیت کوین را تسهیل می‌کند

چگونگی انطباق فلسفه پی‌پال با رمزارز، پذیرش این رمزارز را بطرز باورنکردنی آسان می‌کند. به گفته پانترا کپیتال، سادگی ارائه خدمات رمزارز توسط پی‌پال «تأثیر بسزایی» در درک عمومی بیت‌کوین و پذیرش سایر رمزارزها دارد:

«درگذشته، خرید بیت‌کوین دشواری‌هایی داشت:

سلفی گرفتن با پاسپورت، روزها انتظار برای فعال سازی، محدودیت‌های روزانه. اکنون، سیصد میلیون نفر بلافاصله به بیت کوین، اتریوم و سایر رمزارز دسترسی پیدا می‌کنند. نتایج این پیشرفت در حال حاضر مشهود است.

تعداد کاربران پی‌پال نیز نقشی اساسی در طرفداری از بیت‌کوین دارد. براساس گزارش پانترا کپیتال، 300 میلیون حساب پی‌پال، 3 برابر بیشتر از تعداد آدرس‌ والت‌های امروز بیت کوین است.

این امر سبب شده که بسیاری از افراد جذب بیت‌کوین شوند. در واقع، پانترا کپیتال معتقد است که تمایل فین‌تک‌های بزرگ به رمزارز، به خودی خود پدیده جدیدی است. به همین دلیل شرکت‌هایی مانند پی‌پال، کش‌اپ (Cashapp) و رابین‌هود (Robinhood) در این روند سیر صعودی بازار، نقش بسیار مهمی دارند که به عقیده بسیاری از افراد، نسبت به سال 2017 ثبات بیشتری دارد.

همه بیت کوین‌هارا بخر!

دلیل دیگر این روند صعودی، می‌تواند اشتیاق شدید پی‌پال به بیت کوین و سایر توکن‌ها باشد.

به گزارش پانترا، خرید هر چه بیشتر بیتکوین توسط پی‌پال و کش‌اپ، می‌تواند سبب کمبود در بازار شده و مستقیماً به افزایش قیمت‌ها می‌انجامد.

بیت کوین‌های خریداری شده توسط پی‌پل. | همتاپی

بیتکوین‌های خریداری شده توسط پی‌پل. منبع: Pantera Capital

پیش‌بینی‌های پانترال بسیار جالب است و در صورتی که معتبر باشند با گذر زمان، بیت کوین کمتری برای خرید و فروش وجود خواهد داشت:

هنگامی که گزارشات پی‌پل پخش شد، حجم معاملات به شدت افزایش یافت. افزایش حجم معاملات  itBit نشان می‌دهد که پی‌پال در طی چهار هفته، تقریبا 70 درصد از بیت کوین‌های استخراج شده را خریداری کرده است.
پی‌پال و کش اپ، تا این زمان بیش از 100٪ از کل بیتکوین‌های تازه استخراج شده را خریداری کرده‌اند.

پانترا کپیتال در گزارش قبلی خود تخمین زده بود که کش‌اپ در حال خرید حدوداً 40٪ از کل بیت کوین‌های تازه صادر شده‌ی در گردش است.

افزودن این 40٪ به 70٪ بیتکوین خریداری شده توسط پی پال، نشان می‌دهد که این دو شرکت مالک 110٪ از کل بیت‌کوین‌های جدید هستند که این امر کمبود 10٪ از کل کوین‌های تازه استخراج شده را در پی داشته است.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک