مایکرواستراتژی قصد دارد یک میلیارد دلار دیگر بیت کوین بخرد | همتاپی

مایکرواستراتژی قصد دارد یک میلیارد دلار دیگر بیت کوین بخرد

همتاپی
30 بهمن 1399 - 16:55
زمان مطالعه : 2 دقیقه

شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی که تاکنون 3.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است، هچمنان به دنبال خرید یک میلیارد دلار دیگر بیت کوین است.

شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی جزئیات قیمت فروش آخرین اوراق قرضه قابل تبدیل به سهام را فاش کرده است. این شرکت تخمین می‌زند که اگر سرمایه‌گذاران اوراق قرضه بیشتری را خریداری کنند، ممکن است خالص درآمد حاصل از فروش – که به خرید بیت کوین اختصاص خواهد یافت- تا یک میلیارد دلار برسد.

این شرکت 900 میلیون دلار اوراق قرضه را در یک عرضه خصوصی به سرمایه‌گذاران نهادی واگذار می‌کند. این سرمایه‌گذاران در صورت تمایل می‌توانند 150 میلیون دلار اوراق اضافی نیز خریداری نمایند. میکرواستراتژی تخمین می‌زند که درآمد خالص، 879 میلیون دلار و در صورت خرید اوراق قرضه بیشتر، حدود 1 میلیارد دلار باشد. این مبلغ به خرید بیتکوین اختصاص خواهد یافت.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


تاریخ تخمینی این عرضه در 19 فوریه و به مدت 2 روز خواهد بود. امکان بازخرید آن قبل از سررسید (در فوریه 2027) فراهم شده است. بعد از 20 فوریه 2024، میکرواستراتژی ممکن است این اوراق را بفروش برساند.

میکرواستراتژی مجموعاً 71,079 بیت کوین خریداری است که برای این مقدار حدودا 1.145 میلیارد دلار پرداخته کرده و ارزش کنونی آن‌ها حدود 3.5 میلیارد دلار است. همچنین، این خریدهای بیت کوین در عرض تنها سه ماه، قیمت سهام شرکت را 500 درصد افزایش داده است.

این دومین باری است که شرکت مایکرواستراتژی به منظور خرید بیت کوین، اقدام به عرضه اوراق خود می‌نماید. این شرکت در ماه دسامبر، 650 میلیون دلار از اوراق قرضه را با قیمت تبدیل 397.99 دلار، به ازای هر سهم فروخت. و قیمت تبدیل در آخرین فروش شرکت، به ازای هر سهم 1,432.46 دلار بود.

مایکل سیلور، مدیرعامل میکرواستراتژی در توییتر اعلام کرد: 

دوستان، بیت کوین هرگز نمی‌خوابد.

وی، بیت کوین را دارایی برتر نامید و همچنین اظهار داشت که از زمان خرید بیت کوین توسط مایکرواستراتژی، طلا روند کاهشی در پیش گرفته است.

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک