خرید 15 میلیون دلاری بیت ­کوین توسط میکرواستراتژی | همتاپی

خرید ۱۵ میلیون دلاری بیت ­کوین توسط میکرواستراتژی

همتاپی
26 اردیبهشت 1400 - 18:12
زمان مطالعه : 2 دقیقه

میکرواستراتژی با خرید 15 میلیون دلار بیتکوین، انتقادات ایلان ماسک از بیت کوین را رد می‌­کند. همچنین، مایکل سیلور حمایت خود را از بیت­ کوین دو برابر کرد.

در ماه‌­های اخیر، خرید­های کلان بیت­ کوین توسط مایکل سایلور (Michael Saylor)، مدیرعامل میکرواستراتژی (MicroStrategy)، تحت تاثیر ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس (SpaceX) و تسلا که در اوایل سال جاری میلادی خرید میلیارد دلاری بیت­کوین خود را افشا کرد، قرار گرفته است.

وقتی ماسک در این هفته به دلیل نگرانی­های زیست محیطی به بیت کوین پشت کرد، قیمت این ارز دیجیتال سقوط کرد. و سیلور از این فرصت  برای خرید های بیشتر استفاده کرد..

مدیرعامل این شرکت رایانش ابری در روز 13 مه در توئیت خود نوشت:

میکرواستراتژی 271 بیت­ کوین دیگر به مبلغ 15.0 میلیون دلار وجه نقد با متوسط قیمت 55,387 دلار برای هر بیت­کوین خریداری کرده است.

سیلور تأیید کرد که میکرواستراتژی 91,850 بیت­ کوین در اختیار دارد. این میزان بیت کوین تقریباً به مبلغ 2.241 میلیارد دلار و به طور متوسط 24,403 دلار برای هر بیت­ کوین هزینه شده است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


بلافاصله پس از اعلام این خبر، قیمت سهام میکرواستراتژی از 494 دلار به 481 دلار کاهش یافت. سهام شرکت در لیست نزدک ویرجینیا نیز با 488 دلار بسته شد. با این حال قیمت بیت­کوین تکان نخورده است و هنوز هم حدود 50,000 دلار ارزش دارد.

دارایی‌های بیت کوینی میکرواستراتژی شامل 0.437 درصد از کل موجودی‌های بیت­کوین می‌باشد. دارایی‌های بیت کوینی تسلا نیز کمتر از نیمی از آن می‌باشد: 43,200 بیت­کوین یعنی 0.206 درصد از کل موجودی بیت کوین‌ها.

بنابراین، میکرواستراتژی دارایی بیت ­کوینی بیشتری نسبت به تسلا دارد. دارایی‌­های بیت ­کوین میکرواستراتژی 97 درصد از ارزش بازار این شرکت به میزان 4.76 میلیارد دلار است. اما میزان بیت ­کوین اعلام شده‌­ی تسلا فقط 0.3٪ از ارزش بازار 757 میلیارد دلاری تسلا می‌­باشد.

بنابراین جای تعجب نیست که سیلور روز جمعه بسیار تلاش کرد تا آشفتگی به وجود آمده توسط ایلان ماسک را آرام کند. زیرا ایلان ماسک استفاده از مکانیزم پرهزینه استخراج اثبات کار بیت کوین را حذف و اعلام کرد که تسلا امکان خرید وسایل نقلیه الکتریکی با بیت ­کوین را به حالت تعلیق درآورده است.

سیلور به لیلی نایت (Lily Knight)، روزنامه نگار حوزه بیت ­کوین گفت: 

بیت­کوین تمیزترین پولی است که بشریت تاکنون اختراع کرده است.

پیش از آنکه سیلور در برنامه‌­ای گفتگومحور شرکت کند، نظر خود را در توییتر مطرح کرد. وی گفت:

معماری اثبات کار بیت ­کوین، شبکه دارایی رمزارز را از نظر فیزیکی و سیاسی به واقعیت متصل می‌­کند، و رقابت شدیدی را در بازار به جهت تمرکز، بهبود و امنیت شبکه پیش می‌­برد، بنابراین می‌­توان از حیات و یکپارچگی شبکه در طول زمان اطمینان حاصل کرد.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک