خوش بینی سرمایه‌گذاران با وجود سقوط قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد | همتاپی

خوش بینی سرمایه‌گذاران با وجود سقوط قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد

همتاپی
8 بهمن 1399 - 16:43
زمان مطالعه : 2 دقیقه

قیمت بیت کوین و دیگر رمز ارزها بطور فراگیری با کاهش روبرو شده‌اند، اما سرمایه‌گذاران بر این باورند که این روند برای ثبات قیمت‌هاست و نه پذیرش شکست.

قیمت بیت کوین، اتریوم و تقریباً تمامی رمزارزهای اصلی با افت زیادی همراه بوده است دیدند، اما احساسات سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که آنان همچنان از سرمایه‌گذاری خود مطمئن هستند.

از روز گذشته بازار جهانی رمز ارزها اوضاع مساعدی ندارد، زیرا تقریباً تمامی ارزها در ضرر می‌باشند. در کل دارایی‌های رمزارزی حدودا 6٪  افت کردند و ارزش این بازار جهانی به کمتر از 950 میلیارد دلار رسید.

در میان برترین رمزارزها، اتریوم (Eth) با تقریباً 8 درصد، چین لینک با 8.2 درصد و پروژه سینتتیکس دیفای (DeFi Synthetix) با 12 درصد بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

اما در عوض تمامی پروژه‌هایی که پایین‌تر از یونی‌سو‌اپ قرار دارند به رشد‌های مناسبی دست یافتند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


به نظر می رسد که اشتیاق خرید بیت کوین در اوایل ژانویه، جای خود را به رویکرد سنجیده‌تری در سرمایه‌گذاری داده است. شاخص ترس و طمع (Fear and Greed Index) که در ابتدای ماه، رقم 90 را نشان می‌داد، با کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران، بطور ناگهانی به کمتر از 80 سقوط کرد.

اما ضرر یک نفر، فرصت را برای فرد دیگری فراهم می‌کند تا بیت کوین‌هایی که کمتر از ارزش واقعی‌شان قیمت‌گذاری شده‌اند را خریداری کند. با کاهش تمایلات در بازار، شاخص‌های تکنیکال حاکی از فرصت خرید بیت کوین هستند.

اندیکاتور تصادفی (stochastic) بیت کوین رقم‌هایی بالاتر از 20 را نشان می‌دهد که بالاتر از وضعیت فروش بیش از حد (oversold position) است. براساس سایت تحلیلی Market Milk، این موضوع را می‌توان در نمودارهای اندیکاتورهای ویلیامز (Williams %R) و باند بولینگر (Bands Bollinger) نیز مشاهده کرد.

اندیکاتور تصادفی (stochastic) بیت کوین رقم‌هایی بالاتر از 20 را نشان می‌دهد | همتاپی

در واقع، طبق گزارش سایت گلسنود، کاهش قیمت بیت کوین و قیمت دارایی ادامه پیدا نخواهد کرد، زیرا در غیر این صورت سرمایه‌گذاران مجبورند دارایی‌های خود را با ضرر بفروشند.

براساس SOPR بیت کوین، یا نسبت سود خروجی خرج شده، که معیار نسبت سود دارایی‌ها در آخرین انتقال آنها بر روی زنجیره می‌باشد، بیت کوین اکنون در حال بازگشت به ریتمی آرام‌تر است.

  نمودار SOPR بیت کوین | همتاپی  نمودار SOPR بیت کوین. منبع: گلس‌نود. 

در این گزارش آمده است:

برای پایین آمدن SOPR، سرمایه‌گذاران می‌بایست دارایی خود را با ضرر بفروشند، که البته این موضوع با توجه به شکل فعلی بازار بعید است.

بر اساس نمودار سود و ضرر خالص تحقق نیافته (Net Unrealized Profit/Loss chart) و شاخص ترس و طمع گلس‌نود، بیت کوین به عنوان یک دارایی سرمایه‌گذاری، از وضعیت مناسبی برخوردار است. بازگشت قیمت (pull back) بیت کوین از 40,000 دلار، بیش از آنکه شکستی برای این رمز ارز محسوب شود به عنوان یک تثبیت تلقی می‌شود.

بنابراین، اگرچه ممکن است این روزها معامله‌گران روزانه خبرهای خوبی دریافت نکنند، اما ظاهراً چشم انداز کلی حاکی از روزهای خوب در دنیای کریپتو است.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک