دلیل افزایش قیمت بیت کوین پس از تغییر ساده بیوگرافی توییتر ایلان ماسک

دلیل افزایش قیمت بیت کوین پس از تغییر ساده بیوگرافی توییتر ایلان ماسک

همتاپی
15 بهمن 1399 - 5:57
زمان مطالعه : 2 دقیقه

پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، «بیت کوین» را به بیوگرافی توییتر خود افزود، قیمت این رمزارز حدود 20 درصد افزایش یافت و مجدد اصلاح شد.

چرا رالی قیمت بیت کوین تحت تاثیر تغییر بیوگرافی توئیتری قرار گرفت؟

اضافه شدن کلمه «بیت کوین» به بیوگرافی ایلان ماسک، بیش از آنچه تصور می‌شد اتفاق افتاد. باید در نظر داشت که

  1. ماسک ثروتمندترین فرد جهان می‌باشد
  2. شایعاتی مبنی بر خرید مقدار زیادی بیت کوین طی هفته گذشته، توسط فردی از صرافی کوین بیس (Coinbase)  مطرح است.

همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


افزایش شدید قیمت بیت کوین در کوین‌بیس، حاکی از سفارش خرید گسترده در بازار است. به عقیده برخی از افراد، احتمالاً این امر توسط شخصی که سرمایه هنگفتی در اختیار دارد، انجام شده است. لذا ایلان ماسک، در کانون توجه قرار می‌گیرد.

پیش از این رالی نیز فشار زیادی از جانب فروش وجود داشت. نرخ بودجه صرافی‌های عمده قراردادهای آتی بیت کوین، صفر یا کمی پایین‌تر از میانگین 0.01 درصد بود.

اصطلاح نرخ بودجه یا فاندینگ ریت (funding rate) به مکانیزمی اطلاق می‌شود که قراردادهای آتی برای دستیابی به تعادل در بازار از آن استفاده می‌کنند. نرخ بودجه منفی به این معنا است که اکثریت بازار در حال حرکت به سمت فروش کوتاه مدت بیت کوین (short-sell) هستند.

در صورت بروز این اتفاق، بازار در معرض فروش استقراضی بیت کوین (short squeeze) قرار می‌گیرد، که به معنای لیکوئید شدن قراردادهای شورت بوده و افزایش قیمت بیت کوین را به دنبال دارد.

توییت ایلان ماسک و فروش استقراضی بیت کوین احتمالاً دلیل افزایش شدید قیمت بیت کوین بودند.

این احتمال وجود دارد که ماسک همان فردی باشد که طی هفته گذشته، در حال جمع‌آوری بیت کوین در صرافی کوین بیس بوده است. کوین بیس طی هفته گذشته، در مقایسه با بایننس، شاهد افزایش پریمیوم بود. در زمان اوج خرید و فروش، بیت کوین در صرافی کوین‌بیس حدود 200 دلار بالاتر معامله می‌شد. این امر حاکی از آن بود که یک سرمایه‌گذار با ارزش خالص بالایی، مقدار قابل توجهی بیت کوین خریداری می‌کند. تغییر پروفایل ماسک، احتمالاً سبب ترس از دست دادن فرصت سرمایه‌گذاری (FOMO) گردید و مردم را به این فکر انداخت که ماسک در حال قیمت دادن در صرافی کوین بیس است.

رویداد بعدی برای قیمت بیت کوین چیست؟

معامله‌گران دارای نام‌های مستعار در عرصه رمزارز معتقدند که احساسات بازار در کوتاه مدت به وضوح تغییر کرده است.

معامله‌گر معروفی به نام پنتوشی (Pentoshi) اظهار داشت که یک رویداد بزرگ در شرف وقوع است، زیرا احساسات بازار مجدداً صعودی می‌شوند. وی افزود:

هیچ چیز در زندگی برای من چندش آورتر از حضور یک خرس پلید در بازار گاوی نیست. با نزدیک شدن این رویداد بزرگ، آنها بطور کامل از بازار کنار خواهند رفت. با این حال، ماهیت مثبت بازارها غالب می‌شود و شاهد پیشنهاد قیمت نامحدود در بازار خواهیم بود.

 

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
منبع cryptoslate.com
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک