قیمت بیتکوین در سال جدید (2021)، رکورد‌های جدیدتری ثبت کرد | همتاپی

قیمت بیتکوین در سال جدید (۲۰۲۱)، رکورد‌های جدیدتری ثبت کرد

همتاپی
14 دی 1399 - 17:40
زمان مطالعه : 2 دقیقه

سال ۲۰۲۱ برای دو مورد از ده رمزارز برتر با انفجار قیمت شروع شد. تاکنون بیتکوین (در 34,778 دلار) و پولکادات (در 9.5 دلار) بالاترین قیمت تمام دوران خود را به ثبت رساندند.

بیتکوین، در سال پرچالش 2020 در حال رشد بود و با ثبت رکورد 29,550 دلار، وارد سال جدید شد و  در سال جدید به روند صعودی خود تا 34,778 دلار ادامه داده است. پولکادات نیز از همین روند تبعیت کرد. در حالی که ریپل ضررهای اخیر خود را جبران می‌کند.

بیتکوین با بالاترین قیمت خود، به استقبال سال 2021 رفت

به راحتی می‌توان گفت که قیمت بیت کوین در چند روز گذشته رو به افزایش بوده است. قیمت بیت کوین پس از بازیابی از افت کوتاه ‌مدت  (قیمت به زیر 26,000 دلار رسید)، مجدداً با شکست مقاومت 30,000 دلار، اوج قیمت جدیدی را در 34,778 دلار به تصویر کشیده است.

همچنین، در آخرین روز سال 2020، خرس‌ها کنترل را به دست گرفته و قیمت بیت کوین را به زیر 28,000 دلار کشاندند. با این حال، بیت کوین این افت را تحمل نکرد و سال جدید را با حرکات قیمتی چشمگیری آغاز کرد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


نمودار زیر آخرین حرکات قیمت بیتکوین در سال 2020 را نشان می‌دهد و قیمت 29,550 دلار (در صرافی بیت استمپ) را به عنوان بیشترین قیمت سال 2020 به ثبت رسانده است، در حالی باز هم بیتکوین همچنان به روند صعودی خود ادامه داده است.

نمودار قیمت بیت‌کوین به دلار | همتاپینمودار قیمت بیت‌کوین به دلار در سال 2020. منبع: تریدینگ‌ویو

شرکت تحلیلی Santiment اعلام کرد که افزایش تعداد آدرس‌های فعال روی شبکه بیت کوین، باعث فشارهای قیمتی اخیر بوده است. این شرکت بارها تأکید کرده است که در حال حاضر آدرس‌های فعال با عملکرد قیمت بیت کوین، در هم تنیده شده‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین و تعداد آدرس‌های فعال بیت‌کوین | همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین و تعداد آدرس‌های فعال بیت‌کوین. منبع: Santiment   

افزایش قیمت ارزهای برتر و افت قیمت ریپل

اکثریت ده آلتکوین برتر جدول رمزارزها در شروع سال جدید نسبتاً ثابت بودند و نسبتا ضررهای جزیی را نشان دادند: نمودارهای اتریوم 1- درصد، بیتکوین کش 5/0- درصد، لینک 1.5- درصد و کاردانو با 0.6- درصد. از طرف دیگر، بایننس کوین 1.6 و لایت کوین با 1.7 درصد، مقداری به ارزش خود افزودند.

اما پس از گذشت سه روز از سال جدید، برخی از این ارزها توانستند بیش از 10 درصد به قیمت‌های خود بیافزایند: اتریوم 12 درصد، لایت کوین 20 درصد، کاردانو 11 درصد و بیت کوین کش 13 درصد. در حالی که ده ارز برتر روند صعودی دارند، تنها ریپل با کاهش 22 درصدی مواجهه بوده است.

از اواسط دسامبر که اتهاماتی توسط سازمان بورس و اوراق بهادار علیه ریپل صورت گرفت، XRP هنوز حدودا 70 درصد از قیمت قبلی خود پایین‌تر است.

اکنون ارزش کل بازار رمز ارزها (market cap) نیز بیش از 870 میلیارد دلار می‌باشد و توانسته است از بالاترین میزان قبلی خود، یعنی 800 میلیارد دلار عبور کند.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک