ضرر 13 میلیارد دلاری سرمایه گذاران نهادی بیت کوین در بزرگترین سقوط بازار | همتاپی

ضرر ۱۳ میلیارد دلاری سرمایه گذاران نهادی بیت کوین در بزرگترین سقوط بازار

همتاپی
6 اسفند 1399 - 17:23
زمان مطالعه : 2 دقیقه

روز گذشته شرکت‌های دارنده مقادیر عظیم بیت کوین، در مدت کوتاهی میلیاردها دلار متضرر شدند. اما این رمزارز مجدداً به وضعیت سابق خود بازگشت و سرمایه‌گذاری‌های آنها مجدداً در حال رونق گرفتن است.

در 23 فوریه، شرکت‌ها پس از افت شدید بازار بیش از 13.6 میلیارد دلار خسارت دیدند.

بیت کوین تنها ظرف 24 ساعت از بالاترین رقم 58,000 دلار به 47,700 دلار سقوط کرد. این ریزش قیمت بزرگترین افت ارزش این رمزارز در یک روز بوده است. بر اساس داده‌های Bitcoin Treasuries‌، ارزش افزوده 1.3 میلیون بیت کوین که در اختیار 41 شرکت و سرمایه‌گذار نهادی بوده، موقتاً از 76.7 میلیارد دلار به 63.1 میلیارد دلار رسید که این یک ضرر 13.6 میلیارد دلاری است.

ظاهراً بیت‌ کوین به وضعیت سابق خود بازگشته است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت این رمزارز در 24 ساعت گذشته، تنها 3.2 درصد افزایش داشته است. این امر به این معنی که ضرر‌های آنها در حال جبران است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


در این میان، خسارت برخی از شرکت‌ها قابل ملاحظه است. شرکت هوش تجاری مایکرو استراتژی که بیشترین بیت‌ کوین را در میان شرکت‌های دولتی در اختیار دارد، در این ماه یک میلیارد دلار برای خرید بیت‌ کوین سرمایه‌گذاری کرد. اما در حال حاضر، ارزش 71,079 بیت کوین آن، 3.8 میلیارد دلار است. در حالی که، دو روز گذشته ارزش آن 4.1 میلیارد دلار بود. این یعنی تا روز گذشته بیش از 336 میلیون دلار خسارت.

شرکت خودروسازی تسلا که این ماه 1.5میلیارد دلار در بیت‌ کوین سرمایه‌گذاری کرده بود، تا روز گذشته، 208 میلیون دلار ضرر کرده بود.

همچنین در سقوط قیمت بیت کوین در دو روز گذشته، سرمایه‌گذاران دیگر نیز دچار خسارت شدند. شرکت بیت‌ کوین تراست گری‌اسکیل (Grayscale Bitcoin Trust) که مالک 649,130 بیت کوین است، تا روز گذشته 2.8 میلیارد دلار متضرر شد. همچنین، شرکت سرمایه‌گذاری رافر (Ruffer Investment Company) نیز 195 میلیون دلار از سهام خود را از دست داد.

با این حال، از آنجا که بیت‌ کوین در ماه گذشته 57 درصدی رشد داشته است، لذا با توجه به زمان سرمایه‌گذاری در بیت کوین، هنوز هم بسیاری از سرمایه‌داران بزرگ در سود هستند. تسلا از سرمایه‌گذاری خود سود قابل ملاحظه‌ای کسب کرده که بیش از فروش اتومبیل‌هایش در سال 2020 است.

مایکرواستراتژی چندان نگران افت بازار نیست. زیرا این شرکت برای اولین بار در ماه اوت گذشته در بیت‌‌ کوین سرمایه‌گذاری کرده و از آن زمان قیمت بیت‌ کوین 352 درصد افزایش یافته است.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک