شرکت ماراتون 150 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد | همتاپی

شرکت ماراتون ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد 

همتاپی
8 بهمن 1399 - 13:44
زمان مطالعه : 2 دقیقه

یکی از شرکت‌های استخراج بیت کوین به نام ماراتون (Marathon) بیش از 4800 بیت کوین خریداری کرد تا در خزانه‌اش به جای دلار آمریکا نگهداری کند. 

سهام شرکت ماینینگ ماراتون، در 25 ژانویه (8 بهمن) پیش از شروع فعالیت بازار 7.7 درصد افزایش یافت. این افزایش دقیقا زمانی اتفاق افتاد که این شرکت اعلام کرد تعدادی بیت کو‌ین به ارزش 150 میلیون دلار خریداری کرده است. و در زمان انتشار خبر هر سهم شرکت با 19.86 دلار معامله شد.

این موضوع به افزایش 2800 درصدی قیمت سهام ماراتون در سال اخیر نیز افزود (از 1 دلار تا 28دلار در هفته اول ژانویه). حتی این افزایش قیمت سهام با افزایش قیمت بیت کو‌ین از 4,500 دلار در ماه می 2020 به 41,000 دلار در دسامبر پارسال مرتبط است. 

مایکل سایلور (Michael Saylor) در توییتر خود نوشت شرکت سهامی عام ماراتون پتنت گروپ (Marathon Patent Group, Inc)  به میزان 4,812.66 بیت کوین، معادل 150 میلیون دلار از NYDIG_BTC خریداری کرده است. حالا یک شرکت سهامی عام دیگر نیز از بیت کو‌ین به عنوان ارز خزانه‌‌اش استفاده می‌کند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


افزایش قیمت سهام ماراتون و بازخوردی که به آن داده شد است، کاملا مشابه به بازخوردی است که بازار سنتی سهام، سال گذشته به خرید بیت کوین از طرف شرکت‌های تکنولوژی مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و اسکوئر (Square) نشان داد. همچنین، قیمت سهام این دو شرکت، بعد از اعلام عمومی این که آنها بیت کو‌ین خریداری کرده‌اند، به سرعت بالا رفت. 

نمودار قیمت سهام ماراتون/دلار. منبع: تریدینگ‌ویو 

دلیل این اتفاق آن است که اکثر فعالان معتبر و قانون‌مند بازار نمی‌توانند مستقیما بیت کو‌ین ذخیره کنند و به همین دلیل مجبورند یا به صورت معاملات آتی انجام دهند (قیمت بیت کوین و تغییرات آن را به شکل نظری حدس بزنند) یا سهام شرکت‌های عمومی مانند ماراتون را بخرند که در حوزه‌ی ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند، و از بالا رفتن قیمت بیت کوین سود ببرند.

در این میان، مدیر عامل ماراتن، مریک اوکاموتو (Merrick Okamoto) گفت که خرید گسترده بیت کو‌ین برای دور ماندن از کاهش ارزش دلار آمریکا است. او در بیانیه‌ای اعلام کرد:

ما باور داریم که نگهداری بخشی از ذخایر خزانه‌داری ما به شکل بیت کوین، استراتژی طولانی مدت بهتری در مقایسه با ذخیره دلار آمریکا است.

به طور کلی، این شرکت 4,812.66 بیت کو‌ین را خریداری کرده‌ است و همچنین برنامه‌ی خرید بیش‌ از 103,060 دستگاه‌های پیشرفته‌ی استخراج بیت کوین را دارد و تا سال 2022 به منظور گسترش کسب و کار خود آن‌ها را خریداری و استفاده خواهند کرد.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک