صعود قیمت بیتکوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟  | همتاپی

 صعود قیمت بیتکوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟ 

همتاپی
10 آبان 1399 - 18:41
زمان مطالعه : 2 دقیقه

قیمت بیتکوین با ادامه حرکت گاوی خود در سال 2020 بیشینه جدیدی برای خود رقم می‌زند. در تمام این مسیر قیمت به طرز اسرارآمیزی تا محدوده 13500 دلار رشد کرد، در ادامه به بررسی اهداف بعدی قیمت بیت‌کوین می‌پردازیم.

گاوهای بیت‌کوین سطح جدیدی از قیمت را شکستند و به موجب آن قیمت برای بار دوم در 48 ساعت گذشته به بالای سطح فیبوناچی 0.618 حدودا 13,360 دلار صعود کرد. رشد اسرارآمیز قیمت تا 13,500 دلار بیشینه قیمتی جدیدی برای بیت‌کوین در سال 2020 رقم زد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق همتاپی اقدام کنید


در حال حاضر بیت‌کوین در بازه زمانی حساسی به سر می‌برد و اگر برای دومین بار بر این سطح غلبه کند نیاید با افت قیمتی شدیدی روبرو شود.

سطوح قیمت بیتکوین در کوتاه مدت

نمودار یک ساعته بیت کوین/ تتر |همتاپی

نمودار یک ساعته btc/usdt

در نمودار یک ساعته قیمت بیتکوین/تتر مشاهده می‌کنید که بیت‌کوین مطابق الگوی پرچم صعودی در یک روند صعودی حرکت کرده است (خطوط نارنجی رنگ). همچنین مشخص است که قیمت‌ به شدت به خطوط میانه (خطوط زرد و سفید خط‌چین) داخل این دو سطح واکنش نشان می‌دهد.

در حال حاضر بیت‌کوین مقاومت اصلی این الگوی مثلثی را شکسته است. باقی ماندن بیت‌کوین بالای این ناحیه را می‌توان به عنوان نشانه‌ای از حرکت آن به سمت محدوده‌های قیمتی 13,880 دلار و 14000 دلار قلمداد کرد.

با این حال بسیاری از تریدرها در این قیمت اقدام به فروش کرده‌اند و این فشار فروش قوی موجب می‌شود که خرس‌ها هر چه بیشتر قیمت را به سطوح قبلی خود بازگردانند. در روزهای اخیر انتظار داریم که قیمت بیتکوین در محدوده 13,400 دلار در نوسان باشد، اگر خرس‌ها بتوانند از این مقاومت قیمتی به خوبی دفاع کنند می‌توان انتظار داشت که قیمت تا محدوده 13,300دلار، 13.150دلار، 13.000دلار و 12.915دلار نیز کاهش داشته باشد. همچنین شاخص 1 ساعته EMA50 در 13,080 دلار نیز به این افت قیمتی واکنش نشان خواهد داد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین/ تتر | همتاپی

نمودار 4 ساعته btc/usdt

در نمودار 4 ساعته قیمت بیتکوین/تتر می‌توان مشاهده کرد که در صورت وقوع دابل تاپ باید با چه رویدادی روبرو باشیم (خط و دایره‌های زرد رنگ).  فروش بیتکوین می‌تواند بر خط حمایتی کانال الگوی مثلثی غلبه کند و قیمت‌ها را به سمت بلاک حمایتی 12750 دلار برساند. از این ناحیه به بعد ممکن است شاهد تلاش برای ورود مجدد به الگوی پرچم و به دنبال آن بازگرداندن مقاومت جدید و شکست به سطوح پایین‌تر باشیم.

با در نظر گرفتن RSI در این بازه زمانی می‌بینیم در مواردی که قیمت بیت‌کوین رشد داشته،‌ بیشینه کمتری بر روی اندیکاتور ثبت کرده است. این امر نشان می‌دهد که روند صعودی به طرز چشمگیری در حال ضعیف شدن است. 

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک