آیا قطع برق سراسری در چین باعث ریزش بیت کوین تا 50 هزار دلار شد؟ | همتاپی

آیا قطع برق سراسری در چین باعث ریزش بیت کوین تا ۵۰ هزار دلار شد؟

همتاپی
30 فروردین 1400 - 17:10
زمان مطالعه : 2 دقیقه

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌گر معروف بلاک چین، قطعی برق در مراکز ماینینگ سین‌کیانگ (Xinjiang) چین را عامل سقوط قیمت بیت کوین تا 50 هزار دلار می‌داند.

وو در این زمینه به گزارش‌های قطعی و اختلال در شبکه برق که در اوایل هفته منتشر شدند، اشاره می‌کند. این قطعی‌ها پس از جاری شدن سیل و گیر افتادن 21 معدن‌کار در یک معدن زغال سنگ و قطع مسیرهای ارتباطی و برق رخ داد تا بازرسی‌های ایمنی تسهیل شود.

براساس گزارش شاخص مصرف انرژی بیت‌ کوین کمبریج (BECI)، ماینرهای منطقه سین‌کیانگ به تنهایی یک چهارم هش ریت جهانی بیت کوین را در اختیار دارند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


این تحلیلگر اعلام کرد، روز گذشته شاهد بزرگترین کاهش روزانه نرخ هش در شبکه بیت کوین از نوامبر 2017 بودیم؛ به نحوی که در نمودار سایت Ycharts میزان آن از 172 میلیون تراهش در ثانیه به 154 میلیون تراهش کاهش یافت.

ویلی وو سقوط ناگهانی بازار کریپتو در روز 18 آوریل را در نتیجه کاهش ناگهانی هش ریت در پی قطع برق در منطقه سین‌کیانگ چین می‌داند.

نمودار هش ریت بیت کوین | همتاپینمودار هش ریت بیت کوین. منبع: Ycharts 

ووو همچنین به انتقال 9,000 بیت کوین در روز 16 آوریل به بایننس اشاره می‌کند و حدس می‌زند که این انتقال توسط نهنگی با اطلاع از آنچه در چین می‌گذرد انجام شده باشد.

همزمانی این اتفاقات با فروش سنگین باعث شد تا در بازارهای فیوچرز تا 4.9 میلیارد دلار بیت کوین و 4.4 میلیارد دلار از بازار آلت کوین‌ها از طریق یک میلیون حساب کاربری لیکویید شوند.

اما از سوی دیگر، همه تحلیلگران بازار با وو هم‌نظر نیستند. آدام کوچران (Adam Cochran) از شرکت سرمایه‌گذاری Cinneanhaim، قطعی برق در مناطقی از چین را با سقوط قیمت بیت‌ کوین «کاملا نامرتبط» توصیف می‌کند.

آدام در صحبت‌های توئیتری خود به توضیح دلایلش پرداخته است و می‌نویسد:

شما هم چارت‌هایی که مدعی ارتباط میان هشت ریت ماینرها و سقوط قیمت بیت‌کوین هستند را دیده‌اید. من تمام بحث‌ها درباره این چارت‌ها مانند رابطه علت و معلولی و یا همبستگی را از زبان افرادی شنیدم که حساب و کتاب نمی‌کنند.

ووو در پایان تاکید می‌کند نهنگ‌های بلندمدت که به ندرت دست به فروش بیت کوین می‌زنند، در این ریزش اقدام به خریدهای سنگینی کردند و می‌افزاید: 

کف قیمتی 50 هزار دلار به شکل‌دهی بزرگترین خوشه کشف قیمت از زمانی که بیت‌کوین کمتر از 10 هزار دلار بود منجر شده است.

ویلی همچنان بر اعتبار BTC به عنوان یک دارایی تریلیون دلاری تاکید دارد و اشاره می‌کند در حالی ارزش سرمایه بازار بیت کوین از یک تریلیون دلار نیز فراتر رفته است که تنها 13.5 درصد از کل موجودی بیت‌ کوین بر روی زنجیره جا‌به‌جا می‌شود.

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک