قیمت بیت کوین به 14 هزار دلار می‌رسد | همتاپی

قیمت بیت کوین به ۱۴ هزار دلار می‌رسد 

همتاپی
14 آبان 1399 - 17:59
زمان مطالعه : 3 دقیقه

از ژانویه 2018 تاکنون این اولین بار است که قیمت بیت کوین مجددا به 14 هزار دلار می‌رسد. در حال حاضر بیت‌کوین در آستانه بالاترین قیمت ماهیانه خود قرار دارد، با این وجود برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر گاوها باید این بیشینه قیمتی 14 هزار دلاری را بشکنند.

 قیمت بیتکوین در ماه مارس سال قبل تا 3,700 دلار افت داشت سپس حرکت صعودی خود را آغاز کرد و در ماه‌های بعدی در تلاش برای رسیدن به 14,000 دلار می‌باشد. از ژانویه 2018 تا کنون بیت‌کوین با عبور از مرز قیمتی 14,000دلار به بالاترین قیمت خود در این بازه زمانی دست یافته است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


بنابراین این احتمال وجود دارد که این چرخه گاوی جدید قیمت بیت کوین را به سمت مقادیر بالاتر و یا سطوح قیمتی پایین‌تر هدایت کند. علاوه بر این، باید توجه داشت که بیت‌کوین علیرغم افت شاخص دلار آمریکا و هراس ایجاد شده از شیوع ویروس کرونا همچنان پرقدرت به صعود خود ادامه داده است.

قیمت بیتکوین محدوده مهم 13,700-14,250 دلار را پیش رو دارد

نمودار هفتگی بیت‌کوین/دلار. منبع: تریدینگ ویو | همتاپی

نمودار هفتگی بیت‌کوین/دلار. منبع: تریدینگ ویو

در نمودار هفتگی سطوح حساسی برای ادامه این جنبش گاوی مشاهده می‌شود. یکی از این نواحی حساس، ناحیه مقاومت در محدوده قیمتی 14,000 دلار است. شکسته شدن این ناحیه مقاومت به معنای حرکت پرقدرت به محدوده‌های قیمتی 16,500- 17,000 دلار است.

این دو سطح موانع نهایی برای ثبت مقادیر بیشینه جدید هستند، در حالی که قیمت اکثر آلت‌کوین‌ها در مقایسه با صعود بی‌نظیرشان در سال 2017 هنوز در محدوده ضرر هستند.

در صورت افت قیمت بیت‌کوین، دو محدوده حمایتی مهم 11,400 تا 11,800 دلار است که ناحیه مقاومتی دو سال اخیر نیز محسوب می‌شود و بدان معناست که قیمت بیت کوین قبل از هرگونه حرکت وارونه دیگر در این ناحیه توقف خواهد داشت.

در صورت شکسته شدن، حمایت بعدی 10,100 تا 10,400 دلار خواهد بود. در صورتی که بازار بخواهد به حرکت گاوی خود ادامه دهد باید این دو محدوده حمایتی مهم را نگه دارد.

ممکن است بیت‌ کوین به بالاترین قیمت ماهیانه خود برسد

 نمودار قیمت ماهیانه بیت‌کوین/دلار. منبع: تریدینگ ویو | همتاپی

 نمودار قیمت ماهیانه بیت‌کوین/دلار. منبع: تریدینگ ویو

همانطور که در نمودار ماهیانه مشخص است، ممکن است بیت‌کوین بعد از گذشت 12 سال، به بالاترین قیمت ماهیانه خود برسد.

با این وجود باید در نظر داشت که این محدوده قیمتی ناحیه مقاومتی مهمی به شمار می‌رود و یکی از موانع اصلی برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر است.

در صورت شکسته شدن سطوح مقاومتی 13,700-14,200 دلار، سطوح مقاومتی جدی‌ای در این مسیر مشاهده نمی‌شود و حرکت به سمت قیمت‌های بالاتر تضمین شده است.

با این وجود، باید در نظر داشت که همواره آغاز چرخه‌های گاوی جدید با دوره‌های انباشت همراه است که در آن قیمت تا نواحی مقاومت قبلی نزول کرده و این نواحی به عنوان نواحی حمایتی عمل می‌کنند. بنابراین این احتمال وجود دارد که در دوره انباشت قیمت بیت کوین تا 11,600 دلار اصلاح شود و بعد از جلب حمایت کافی به حرکت رو به بالای خود ادامه دهد.

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک