قیمت بیت کو‌ین به دنبال حمایت آیلان ماسک به 38 هزار دلار رسید | همتاپی

قیمت بیت کو‌ین به دنبال حمایت ایلان ماسک به ۳۸ هزار دلار رسید

همتاپی
11 بهمن 1399 - 15:50
زمان مطالعه : 2 دقیقه

در پی حمایت ایلان ماسک از بیت کوین، قیمت این رمزارز از 38,000 دلار فراتر رفت و ارزش بازار رمز ارزها به بالاتر از 1 تریلیون دلار رسید.

قیمت بیت کو‌ین با عبور از 38,000 دلار، به بالاترین سطح خود در  10 روز گذشته رسید. همچنین آلتکوین‌ها نیز همین وضعیت را داشتند، برای مثال اتریوم به 1436 دلار و ریپل به بیش از 0.307 دلار دست یافتند.

در هفته گذشته بیت کوین در تلاش برای حفظ قیمت خود بالاتر از 32,000 دلار بود. با ورود خرس‌ها به این عرصه، تحولات قابل توجهی رخ داد که تغییرات نسبتاً شدید قیمت بیت کو‌ین را به دنبال داشت.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس (Tesla and SpaceX)، روز گذشته قسمت بیوگرافی حساب توییتر خود را بروزرسانی کرد و تنها یک کلمه در آن قرار داد بیت کوین. اینکه آیا اقدام وی تنها دلیل افزایش قیمت بیت کوین بوده هنوز مشخص نیست، اما این رمزارز با افزایش قیمت چشمگیری مواجه شد.

آیلان ماسک کلمه بیت کوین را به بیو توییتر خود اضافه کرد | همتاپی

در عرض چند دقیقه، بهای بیت کو‌ین در صرافی بیت‌استمپ (Bitstamp) از حدود 32,000 دلار به بالاترین قیمت 38,250 دلار رسید. این بالاترین قیمت بیت کو‌ین طی ده روز گذشته می‌باشد.

به دنبال این افزایش چشمگیر 20 درصدی و پس از اندکی ریزش، در حال حاضر بیت کوین با قیمت 34300 دلار معامله می‌شود.

علاوه بر این، شاخص تسلط بیت کوین که در هفته گذشته به کمتر از 63 درصد کاهش یافته بود، روز گذشته به 65٪ افزایش یافت.

قیمت بیت کو‌ین به دنبال حمایت ایلان ماسک به 38 هزار دلار رسید | همتاپی

ارزش بازار در واکنش به افزایش قیمت بیت کو‌‌‌ین به 1 تریلیون دلار رسید

اکثر آلتکوین‌های برتر پیش از افزایش قیمت بیتکوین، نسبتاً راکد بودند. با این حال، به تبعیت از بیت کوین افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کردند.

روز گذشته قیمت اتریوم در عرض چند دقیقه، از 1300 دلار به 1436 دلار افزایش یافت. اما با کاهش قیمت بیت کو‌ین، قیمت اتریوم نیز کاهش یافت و اکنون در 1338 دلار معامله می‌شود.

به علاوه، روز گذشته ریپل (XRP)، بیت کو‌ین کش (BCH)، کاردانو (ADA) و لایت کوین (LTC)  هر کدام بیش از 10% افزایش قیمت داشتند. در نتیجه، بهای ریپل (XRP) به 0.3 دلار، بیت کوین کش به 435 دلار، کاردانو 0.36 دلار و لایت کوین به 145 دلار رسید.

شایان ذکر است که براساس اطلاعات سایت Bybt، این حرکات قیمتی ناپایدار، به لیکوئید شدن حدود 700 میلیارد دلار منتهی شد.

در نهایت، ارزش کل بازار کلیه رمزارزها به 1.05 تریلیون دلار رسید که با توجه به افت دو روز گذشته، نزدیک به 200 میلیارد دلار افزایش داشته است.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک