قیمت بیت‌کوین برای اولین بار در تاریخ از مرز 20,000 دلار عبور کرد

قیمت بیت‌ کوین برای اولین بار در تاریخ از مرز ۲۰,۰۰۰ دلار عبور کرد

همتاپی
28 آذر 1399 - 12:00
زمان مطالعه : 3 دقیقه

برای اولین بار در تاریخ، قیمت بیت‌ کوین در 16‌ام دسامبر از مرز 20,000 دلار عبور کرد. این رکورد قیمتی تنها دو هفته بعد از شکستن رکورد قبلی خود اتفاق افتاد.

اینطور به نظر می‌رسد که این رشد قیمت کنونی بیت‌ کوین متفاوت از سال 2017 است و می‌تواند به سطوح بالاتر نیز برسد. رشد اخیر قیمت بیت‌ کوین را می‌توان به دلیل تقاضای روز افزون نهادها برای این ارز،  مقبولیت بیت کوین در میان سرمایه‌گذاران به عنوان ذخیره‌ ارزش و همچنین قوی‌تر شدن فاندامنتال این ارز در نظر گرفت.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


نمودار هفتگی قیمت بیت‌ کوین | همتاپی

نمودار هفتگی قیمت بیت‌ کوین/ دلار. منبع: تریدینگ ویو

سرمایه‌گذاری نهادی سوخت اصلی رالی قیمت بیت‌ کوین

داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خرد و کلان در رشد قیمت بیت‌ کوین در دسامبر 2017 تاثیرگذار بودند. در آن زمان، معاملات فیوچرز بیت‌کوین تازه آغاز به کار کرده بود و هنوز ابزارهای کارآمدی برای سرمایه‌گذاری نهادی در این عرصه وجود نداشت.

بنابراین، عامل اصلی رشد قیمت در آن زمان بیشتر سرمایه‌گذران خرد بودند، که با ورود نهنگ‌ها به پوزیشن‌های فروش حداکثری آن رشد قیمت به طور ناگهانی متوقف شد.

اما این دفعه نهادهای سرمایه‌گذار بر روی پلتفرم‌های معاملاتی حضور دارند و حجم فعالیت‌های معاملات را افزایش می‌دهند. در حال حاضر، بازار فیوچرز بیت‌کوین اخیرا شکاف 1.27 میلیارد دلاری ایجاد کرده است که این علاقه‌مندی در صرافی OKEx به عنوان دومین صرافی مطرح بیت‌کوین به وضوح به چشم می‌خورد.

سرمایه‌گذاران نهادی مسلما با دید کوتاه مدت سرمایه خود را وارد بازار بیت کوین نکرده‌اند. از نظر بسیاری از آن‌ها این روش راهکاری موثر و کارآمد برای ذخیره ارزش به صورت دیجیتالی است که حتی می‌تواند جایگزین طلا شود.

طبق گزار‌ش‌های قبلی کوین‌تلگراف، رشد اعتماد شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) به بیت کوین به این معناست که موسسات بیشتری با بیت‌کوین همراه شده‌اند و با قیمتی بالاتر از قیمت بازار وارد می‌شوند.

این روزها بیت‌کوین به شدت به عنوان راهکاری برای ذخیره ارزش در نظر گرفته می‌شود

اخیرا بیت‌کوین از نظر موسسات و سرمایه‌گذاران عالی رتبه به عنوان راهکاری برای ذخیره ارزش و یک دارایی ارزشمند در نظر گرفته می‌شود.

کمپانی مایکرواستراتژی به عنوان یکی از کمپانی‌های عمومی معتبر در آمریکا در اوایل امسال 450 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده بود، که این امر می‌تواند سایر موسسات را به خرید بیت کوین ترغیب کند.

نگاه سرمایه‌گذران به بیت کوین به عنوان سدی مقاوم در برابر تورم و منبعی قدرتمند برای ذخیره ارزش می‌باشد. در نتیجه، این ارز می‌تواند  به ابزار مالی مناسبی برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و بلند‌مدت تبدیل شود.

میکائیل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی در این‌باره می‌گوید:

بیتکوین بهترین دارایی و شبکه مالی برجسته برای ذخیره ثروت است. این ارز راهکاری مطلوب برای رفع مشکل سرمایه‌گذاری و ذخیره ارزش است که هر فرد، موسسه یا دولتی با آن روبروست. همزمان با انتشار این خبر، جهان به سمت تغییر و دگرگونی در راستای بهتر شدن حرکت خواهد کرد.

بنابراین، با اینکه امسال طلا و شاخص S&P500 رکورد تاریخی خود را شکستند، اما باید در نظر داشت که بیت کوین موجب افول نرخ طلا و این شاخص شده است.  

مقایسه طلا، S&P500 و بیت‌کوین در سال 2020 | همتاپی

مقایسه طلا، S&P500 و بیت‌کوین در سال 2020. منبع: Ecoinometrics

بنابراین جای تعجب نیست که وال‌استریت امسال بیشتر از سال 2017 بیت‌کوین را جدی بگیرد. تا جایی که S&P 500 در 3ام دسامبر اعلام می‌کند که در نظر دارد در سال آینده ارز دیجیتال اختصاصی خود را ارائه دهد.

طبق گزارش کوین‌تلگراف در حال حاضر در هر ثانیه 500,000 دلار در شبکه در سرتاسر جهان انتقال می‌یابد و اخبار فاندامنتال از همیشه قوی‌تر است. به بیان دیگر بیت کوین در هر روز معادل 4.624 میلیارد دلار در جهان جا‌به‌جا می‌کند. 

نرخ هش بیتکوین | همتاپی

نرخ هش بیتکوین. منبع: Blockchain.com

همچنین باید در نظر داشت که در حال حاضر در مقایسه با سال 2017 با بالا رفتن نرخ هش و سختی استخراج، شبکه 10 برابر ایمن‌تر شده است. نرخ هش نشان می‌دهد که چه مقدار از توان پردازشی به تائید تراکنش‌های بیت‌کوین و ایمن‌کردن شبکه اختصاص یافته است.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک