قیمت بیت کوین تا اواسط سال 2021 می‌تواند به 90,000 دلار برسد

قیمت بیت کوین تا اواسط سال ۲۰۲۱ می‌تواند به ۹۰,۰۰۰ دلار برسد

همتاپی
19 آبان 1399 - 19:34
زمان مطالعه : 2 دقیقه

بر اساس تجزیه و تحلیل اخیر، قیمت بیت کوین با روند صعودی فعلی خود تا اواسط سال 2021، به ارزش 90000-80000 دلار خواهد رسید. همچنین این تحلیلگر افزود که قیمت 20,000 دلار برای بیتکوین چندان دور نیست.

افزایش قیمت بیت کوین تا سقف 16000 دلار، بالاترین میزان قیمت در سال گذشته را تحت الشعاع قرار داده است. تمایلات بازار، صعودی بوده و پیش‌بینی‌ها مستلزم افزایش بیشتر قیمت تا پایان سال جاری می‌باشد. هرچند، عملکرد یک معامله‌گر ماهر در این زمینه بسیار مهم است. یکی از تحلیل‌گران بازار معتقد است که قیمت بیتکوین تا ژوئن سال 2021، به 80 تا 90 هزار دلار خواهد رسید.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


پیش‌بینی قیمت 20000 دلاری بیت کوین

یکی از تحلیلگران سایت مشهور تریدینگ ویو (TradingView)، به نام MagicPoopCannon یا‌ MPC روند به شدت صعودی را بر اساس موقعیت فعلی بازارهای بیت کوین پیش‌بینی می‌کند. وی شاخص مقاومت نسبی بیتکوین (RSI) را در خرید بیش از حد برای مبتدیان توضیح می‌دهد. MPC اینگونه بیان می کند که این موضوع در طول تاریخ مقدم بر رالی‌های بیت کوین بوده است.

این اتفاق در جولای 2012 و سپس در نوامبر 2015 رخ داد. به استثنای ماه می سال گذشته، MPC اظهار داشت که این بار، روند بازار در سال جاری بسیار متفاوت است. RSI روند صعودی داشته و این حاکی از چشم انداز آینده بیت کوین است. هرچند، تحقق این امر مشروط است.

آنچه نگران‌کننده بوده این است که قیمت بیت کوین از نظر تکنیکال (نسبتا) به بالاترین سطح (در مقایسه با بالاترین سطح 14000 در جولای 2019) رسیده است، اما بالاترین سطح RSI و MACD پایین‌تر می‌باشد.

MPC به خوانندگان اطمینان داد که هر دو شاخص فوق، دقیق و قابل دستیابی هستند. روشی که در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد، کمان آبی افزایشی (rising blue arc) است که از آغاز ایجاد بیت کوین، یک فاکتور برجسته محسوب می‌شود. همچنین در کوتاه مدت احتمال سقوط آن بسیار کم است.

کمان آبی افزایش در نمودار قیمت بیتکوین

کمان آبی افزایش در نمودار قیمت بیتکوین. منبع: MagicPoopCannon, TradingView

افزایش قیمت بیتکوین تا 80,000-90,000 دلار تا سال 2021

MPC الگوی نمودار فعلی بیت کوین را بسیار تحسین کرده و اظهار داشت که در 10 سال تجربه تجارت و بررسی نمودار، چیزی شبیه به آن ندیده است. اگرچه، سقوط کمان آبی (در نمودار قیمت بیتکوین) در ماه مارس سال جاری اتفاق افتاد، اما بیت کوین از این موقعیت استفاده کرد و در این سال به بالاتر از 14000 دلار رسید که حاکی از قابل اعتماد بودن الگوی کمان است.

بیتکوین دراین روزها با قیمت حدودی 15,500 دلار معامله می‌شود و براساس MPC، هدف کوتاه مدت بعدی این ارز، دستیابی به قیمت حدوداً 17,000 دلار است. بعلاوه، بیت کوین در افزایش قیمت (رالی) خود، توانست به اوج قیمت  20،000 دلاری خود (قیمت سال 2017) دست یابد. اما پس از این واقعا چه اتفاقی خواهد افتاد؟

تحلیلگر TradingView، با امید به گاوها (bulls) پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین (BTC) می‌تواند افزایش یافته و به 80 تا 90 هزار دلار تا ژوئن سال آینده برسد.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک