ری دالیو، میلیاردر مشهور، به خرید بیت کوین و رمزارزهای برتر می‌پردازد

ری دالیو، میلیاردر مشهور، به خرید بیت کوین و رمزارزهای برتر می‌پردازد

همتاپی
15 بهمن 1399 - 6:16
زمان مطالعه : 2 دقیقه

به عقیده ری دالیو (Ray Dalio)، میلیاردر و مدیر صندوق پوشش ریسک، بیت کوین یک «اختراع بزرگ» است که به طور بالقوه می‌تواند مانند طلا به دارایی خاصی برای «ذخیره ثروت» تبدیل شود.

دالیو، بنیانگذار شرکت Bridgewater Associated، در گذشته نسبت به بیت کوین نظر مثبتی نداشت.

روز پنجشنبه، دالیو نظر خود را در مورد این دارایی به طور گسترده، در وب سایت Bridgewater منتشر کرد و بر مزایا و معایب این رمز ارز تاکید نمود. با این حال، وی یادآور می‌شود که کارشناس حوزه رمزارز یا بیت کوین نیست.

دالیو می‌گوید:

در حال حاضر، با آنکه نیاز روزافزون به دارایی‌های جایگزین شبه طلا وجود دارد، اما میزان این دارایی‌ها زیاد نیست. به این دلیل که بدهی‌ها و چاپ پول در آینده رو به افزایش است.  با نگاه به رویدادهای جهانی و افزون بر اینکه نیاز فزاینده‌ای به پول یا ذخیره دارایی‌های ارزشمند که عرضه محدودی دارند، نیاز به دارایی‌هایی که بتوان شخصاً از آنها نگهداری کرد نیز وجود دارد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


از آنجا که تعداد این دارایی‌های شبه طلا که می‌توانند شخصاً نگهداری شوند، زیاد نیستند و بازارهای آنها نیز ظرفیت لازم را ندارند، این احتمال وجود دارد که بیت کوین و رقبای آن بتوانند این نیاز روزافزون را برآورده کنند. به نظر من، بیت کوین در حال حاضر مورد پذیرش جامعه قرار گرفته و احتمالاً در آینده ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد.

دالیو علیرغم تایید این پتانسیل بیتکوین، معتقد است که سرکوب‌های آتی دولت، خطر جدی برای این دارایی به حساب می‌آید.

من شک دارم که بزرگترین ریسک بیت کوین دستیابی به موفقیت باشد، زیرا اگر هم موفق شود دولت از هر راهی برای مخالفت با آن استفاده خواهد کرد.

دالیو، کمیابی بیتکوین را تضمین کننده موقعیت آن به عنوان یک دارایی «ذخیره ارزش» نمی‌داند و با این ایده موفق نیست، زیرا این احتمال وجود دارد که سایر رمزارزهای جدیدتر جای آن را بگیرند.

از آنجا که عملکرد بیت کوین ثابت است، امکان تکامل آن وجود ندارد. لذا، به عقیده من یک گزینه دیگر با عملکرد بهتر جایگزین آن خواهد شد. این خطری است که بیتکوین را تهدید می‌کند. بنابراین موضوع «محدودیت عرضه» آنچنان که به نظر می‌رسد، نیست.  به عنوان مثال، اگر بلک بِری‌ها عرضه محدودی هم داشته باشند، باز هم ارزش چندانی نخواهند داشت، زیرا رقبای پیشرفته‌تر جایگزین آنها می‌شوند. اگرچه به نظر من، این موضوع همچنان یک خطر محسوب می‌شود، اما از نظرات دیگر نیز استقبال می‌کنم.

دالیو همچنین معتقد است که بیت کوین در معرض هک شدن قرار دارد. با اینهمه، وی ظاهراً هنوز هم بیتکوین را به عنوان گزینه سرمایه‌گذاری بالقوه در نظر می‌گیرد.

به همین دلیل بیت کوین در نظر من یک گزینه سرمایه‌گذاری طولانی مدت در آینده‌ای نامعلوم است که با احتمال از دست رفتن حدود 80٪ از پولم، در آن سرمایه‌گذاری می‌کنم.

بیت کوین برای من که در حیطه رمزارز تخصص ندارم، به این صورت به نظر می‌رسد. من مشتاق اصلاح نظراتم و یادگیری بیشتر در این زمینه هستم. از طرف دیگر، من و همکارانم در شرکت به دنبال ذخیره‌سازی جایگزینی برای اینگونه دارایی‌ها هستیم.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
منبع dailyhodl.com
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک