پلن‌بی: فروش بیت کوین کاملا حساب شده بود و نهادهای سازمانی در حال خرید می‌باشند

همتاپی
18 خرداد 1400 - 15:48
زمان مطالعه : 3 دقیقه

پلن‌بی (PlanB)، اولین تحلیلگری که مدل انباشت به جریان (Stock-to-flow) را برای بیت کوین ارائه داد، اعلام کرد که مؤسسات در تلاش برای خرید و جمع‌آوری بیشتر بیت کوین در قیمت‌های پایین‌تر هستند و به ‌عمد سعی در پایین آوردن بیشتر قیمت بیت کوین دارند. 

مدل Stock to Flow نشان‌دهنده مقدار ذخیره شده بیت کوین نسبت به مقدار تولید شده آن در سال است که با بررسی این مدل می‌توان قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرد. اگر با عملکرد بیت کوین آشنا باشید متوجه می‌شوید که استفاده از مدل Stock-to-flow برای آن منطقی است و بیت کوین نیز مانند طلا یا نقره که کالاهای کمیابی هستند و تعداد کوین‌های در گردش و نهایی آن محدود می‌باشد. بر اساس گفته طرفداران مدل Stock-to-flow بیت کوین مشابه طلا کمیاب، تولید آن هزینه‌بر و حداکثر تعداد عرضه آن 21 میلیون واحد است. همچنین استخراج بیت کوین بر اساس پروتکلی تعریف شده است که میزان عرضه و پاداش استخراج آن را هر 4 سال و یا پس از استخراج حدوداً 210,000 بلوک به نصف کاهش می‌یابد. بر این اساس، این نوع از عرضه باعث ارزشمند شدن و کمیابی بیت کوین شده، به صورتی که می‌توان مطمئن بود که در بلندمدت ارزش آن حفظ و همچنین افزایش می‌یابد.

پلن‌بی به همراه پرستون پیش (Preston Pysh) در اپیزودی با بررسی مبانی فاندامنتال می‌گوید حرکات قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته نشان‌دهنده‌ی آن است که شخصی در پشت صحنه بازار قرار دارد و در تلاش است بر روی قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


«نوسانات قیمتی که در ماه گذشته و به ‌ویژه این ماه شاهد آن بودیم نشان می‌دهد که اقدامات صورت گرفته در جهت افت قیمت بیت کوین همیشه در ساعات غیرنقدینگی بازار اتفاق افتاده است این امر ذاتاً مخرب بوده است. این نوع فروش بیت کوین در بازار برای به دست آوردن پول بیشتر نبوده و دقیقاً فروش بیت کوین در ساعت‌های غیرنقدینگی بازار با حجم بالایی صورت گرفته است تا بتواند قیمت را کاهش داده و به قیمت مناسبی جهت خرید برسد.»

به گفته‌ی این تحلیل‌گر، الگوی روشن و مشخصی از فروش بیت کوین در بازار وجود دارد که باعث کاهش قیمت این رمز ارز شده است. به گفته وی، این امر نشانگر خرید و جمع‌آوری سازمان‌هاست.

در واقع، با مشاهده نمودار روزانه قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته در‌می‌یابیم که تمام این فروش‌ها برای قیمت بیت کوین مخرب بوده و همگی در پایان ماه صورت گرفته است  و همه آنچه فروخته‌شده طی یک یا دو هفته مجدد خریداری شده است. این نوع از خرید مدل V شکل را در نمودار فقط طی دو هفته درست می‌کند. همچنین این نوع از خرید و فروش نشان می‌دهد که خریداران سازمانی در تلاش برای ترساندن مردم جهت فروش دارایی‌هایشان هستند. آن‌ها با انجام معاملات فرابورسی (OTC)، در تلاش برای ترساندن افراد دارای دارایی‌های خرد و همچنین مردم عادی هستند تا دارایی‌هایشان را بفروشند و حتی باعث لیکوئید شدن پوزیشن‌های آن‌ها می‌شوند و پس از آن شروع به خرید در قیمت‌های پایین‌تر می‌کنند.

این نوع خرید و فروش بسیار کارآمد است. با فروش بیت کوین در ساعات غیرنقدینگی باعث افت قیمت می‌شوید و در ساعات نقدینگی بازار در بخش‌های کوچکی اقدام به خرید مجدد می‌کنید. این امر را به ویژه از ماه ژانویه به مدت 5 ماه در بازار می‌بینم، از نظر من این امر خیلی خیلی روند صعودی را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت بیت کوین/ دلار | همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین/ دلار. منبع: توییتر/ پلن‌بی

طبق آنچه مورد بررسی قرار گرفت مشخص می‌شود که فروش بیت کوین از بهمن ماه تا الان همگی در ساعات مشخصی بوده است که باعث لیکوئید شدن و یا ترساندن خریداران خرد شده است و در نتیجه آن قیمت کاهش یافته است و پس از کاهش قیمت‌ها به ‌سرعت اصلاح شده‌اند. آیا باید منتظر خرید نهایی برای تکمیل شدن الگوی V فعلی باشیم؟

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک