براساس نظر یک تحلیلگر درون زنجیره­‌ای، هودلرهای بیت کوین در حال قوی‌­تر شدن هستند | همتاپی

براساس نظر یک تحلیلگر درون زنجیره­‌ای، هودلرهای بیت کوین در حال قوی‌­تر شدن هستند

همتاپی
20 آذر 1399 - 17:24
زمان مطالعه : 3 دقیقه

ویلی وو (Willy Woo) می‌گوید که قیمت بیت کوین در سال 2021 به 200,000 دلار می‌رسد، زیرا سرمایه‌گذاران بلندمدت به روند صعودی فعلی قیمت بیت کوین امیدوارند.

به گفته ویلی وو، تحلیلگر درون زنجیره‌ای، قیمت بیت کوین (BTC) در سال 2021 به قیمت محافظه کارانه 200,000 دلار خواهد رسید. این پیش‌بینی بر این واقعیت استوار است که به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بلندمدت علاقه زیادی به بالا بردن قیمت دارند.

براساس دو داده مهم، می‌توان گفت که افزایش قیمت بیت کوین می‌تواند خیلی فراتر رود. اول اینکه، در مقایسه با روند صعودی قبلی بیت کوین، «هودلرها» یا سرمایه‌گذاران بلند مدت، بیت کوین‌های خود را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارند، دوم، کاهش تعداد بیت کوین در صرافی‌ها همچنان ادامه دارد که این امر باعث کاهش فشار فروش می‌شود.

انباشت مجدد بیت کوین در حال افزایش است

انباشت مجدد بیت کوین، در سال 2020 در حال افزایش است. این امر فشار فروش بیت کوین را کاهش می‌دهد. این امر امکان یک افزایش قیمت باثبات‌تر، بدون اصلاحات عمده 30-40 درصدی را فراهم می‌کند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


وو (Woo) اعلام کرد که در سال 2021 به سرمایه‌گذاری در بیت کوین ادامه می‌دهد، زیرا مرحله انباشت مجدد بیت کوین بدین معناست که مقدار بیت کوین قابل فروش نسبت به چرخه گاوی قبلی، بسیار کمتر است. او گفت:

تا به حال اینقدر نسبت به روند گاوی سال 2021  نظر مثبتی نداشتم. این مرحله انباشت مجدد با کاهش لیست بازار لحظه‌ای (spot market) همراه شده است. این کاهش نسبت به چرخه قبلی تقریبا دو برابر بیشتر و عمیق‌تر است. این امر باعث افزایش قیمت بیتکوین خواهد شد.

علاوه براین، با کاهش ذخیره بیت کوین در صرافی‌ها وو نتیجه گرفت که هودلرها در حالقوی­تر شدن هستند. در سال 2017، میزان سود به ازای هر سرمایه‌گذاری بیت کوین، حدود 0.25 دلار بود. این رقم در سال 2020 به 0.35 دلار افزایش یافت، این بدان معناست که سرمایه‌گذاران انتظار سود بیشتری را در آینده دارند.

سود سرمایه بازار بیت کوین به ازای هر دلار سرمایه‌گذاری شده | همتاپی

سود سرمایه بازار بیت کوین به ازای هر دلار سرمایه‌گذاری شده. منبع: Woobull.com

وو بر اساس ترکیب دو روند درون زنجیره‌ای مثبت، گفت که نرخ بیت کوین می‌تواند تا پایان سال 2021 به قیمت محافظه کارانه 200,000 دلار برسد. وی توضیح داد:

براساس Top Model من تا آخر سال 2021 قیمت 200,000 دلاری یک قیمت محافظه کارانه است، و قیمت 300,000 دلار هم دور از ذهن نیست. کاربران به طور متوسط 7,456 دلار برای هر کوین‌ پرداخت کرده‌اند. همه شما نابغه هستید.

امواج HODL بیت کوین. منبع: Glassnode ،Unchained Capital

همانطور که نمودار نشان می‌دهد هودلرهای چرخه گاوی سال 2017-2018، با این قیمت‌های نسبتاً بالا نیز نمی‌فروشند. این هودلرها شامل افرادی با دارایی بالا یا نهنگ‌ها می‌شوند.

با این حال، داده‌های فوق حاکی از آن است که برخی از هودلرها قبلی سه تا هفت سال پیش، از افزایش قیمت فعلی بیت کوین که مدت زیادی طول کشیده است سود می‌برند. این امر احتمال اصلاح کوتاه مدت قیمت بیت کوین را افزایش می‌دهد.

قیمت بیت‌کوین در مارس 2020 

همانطور که کوین‌تلگراف قبلاً نیز گزارش کرده بود، وو از مارس 2020 روند گاوی بیت کوین را پیش بینی کرده بود. در تاریخ 4 مارس، وو به ماکس کیزر (Max Keiser)، مجری برنامه RT’s Keizer Report، گفته بود که بیت کوین می‌تواند در یک بازار گاوی به 135,000 دلار برسد.

گرچه قیمت بیت کوین در 12 مارس، در پنجشنبه سیاه بازار را شوکه کرد و به زیر 4000 دلار کاهش یافت، اما از آن زمان به سرعت بهبود یافته است.

تحلیلگران بر این باورند که بهبود دلار آمریکا می‌تواند در کوتاه مدت بیت کوین را با یک پولبک جزئی مواجه کند. پس از لیکوئید بزرگ سه هفته‌ای در بازار طلا، تحلیلگران شاهد بازگشت فلزات گرانبها هستند و این امر می‌تواند حرکت قیمت بیت کوین را در کوتاه مدت متوقف کند.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک