افزایش هولدینگ طولانی مدت بیت کوین در پی امتناع سرمایه گذاران از فروش | همتاپی

سرمایه‌گذاران بلندمدت افزایش می‌یابند و قصد فروش بیت کوین ندارند

همتاپی
16 اردیبهشت 1400 - 18:28
زمان مطالعه : 3 دقیقه

معیارهای درون زنجیره‌ای (on chain) نشان می‌دهند که بیت کوین‌های خریداری شده از چندین ماه پیش، در حال حاضر بلوغ خود را طی می‌کنند، زیرا سرمایه‌گذاران همچنان قصد فروش بیت کوین خود را ندارند.

گلسنود (Glassnode) در جدیدترین گزارش هفتگی خود، وضعیت بلوغ بیت کوین (maturation) را برای تعیین احساسات کلی بازار مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسید که این روند همچنان سیر صعودی خواهد داشت.

در این گزارش آمده است بیت کوین به گفته مارک کوبان (Mark Cuban) از طلا با ارزش‌تر است. و در حال حاضر قیمت بیت کوین چهارمین اصلاح خود را در چرخه فعلی پشت سر گذاشته و با بلوغ کوین‌ها، هودلینگ (holding) تقویت می‌شود.

داده‌های روی زنجیره بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، هولدینگ هر دو دارایی را تایید می‌کند، زیرا بلوغ کوین به طور فزاینده‌ای مشهود بوده و فعالیت شبکه در حال افزایش است.

گلسنود در گزارش 3 مه اعلام کرد:

همانطور که بلوغ بیت کوین‌ها بیشتر می‌شود، قیمت بیت کوین نیز از افزایش یافته است. هودلینگ تقویت شده و موجودی استیبل کوین به بالاترین میزان خود رسیده است. اتریوم نیز با افزایش توان عملیاتی، استحکام بازار را نشان می‌دهد، موجودی صرافی‌ها کم شده و دیفای ETH را جذب می‌کند.

نگهداری بیت کوین افزایش یافته است

این سایت تحلیلی اعلام کرد، بیت کوین‌هایی که بیش از 155 روز پیش خریداری شده را به عنوان کوین‌های «هولدرهای بلند مدت» تعریف کرده است. این دوره مربوط به اوایل نوامبر سال 2020 بود که قیمت‌ها بین 16 هزار دلار تا 18 هزار دلار افزایش داشتند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


در این تحقیق، امواج هودل نشان می‌دهند که نوارهای رنگی با بلوغ کوین‌ها یا ضخیم‌تر شده و یا با خرج کردن وارد بخش‌های دیگر شده‌اند.

نمودار امواج هودل بیت کوین | همتاپی

نمودار امواج هودل بیت کوین. منبع: گلس‌نود

بیت کوین‌هایی که در اوایل این بازار گاوی خریداری و هولد شده‌اند، از آن زمان تاکنون انتقال نیافته‌اند. لذا، با وجود افزایش سه برابری قیمت بیت کوین، این امر عدم تمایل سرمایه‌گذاران را به فروش نشان می‌دهد.

اگرچه موسسات و سرمایه گذاران بلندمدت نیازی به انتقال سریع دارایی خود احساس نمی‌کنند، اما معامله‌گران روزانه که از لوریج استفاده می‌کنند و به دنبال بازدهی سریع هستند، با نقد شدن معاملات‌شان سبب ایجاد نوسانات و افت شدید قیمت در بازار می‌شوند.

کوین‌هایی که مدت هولدینگ آنها بیش از 155 روز می‌باشد را نیز می‌توان با معیار تغییر موقعیت خالص (Net Position Change metric) اندازه‌گیری کرد. این معیار، حجم بیت کوین‌هایی که در ماه گذشته از آستانه دوره‌ای خود عبور کرده‌اند را نشان می‌دهد.

از 8ام آوریل، تعداد کوین‌های هودل شده از کوین‌های خرج شده بیشتر بوده است و این معیار با ثبت 96.5 هزار در هفته جاری، به بیشترین میزان خود در 6 ماه اخیر رسیده است.

کل موجودی بیت کوین‌هایی که در اختیار هولدرهای بلند مدت بوده نیز پس از یک دوره توزیع و خرج شدن در حال افزایش است.

بر اساس این معیار در مجموع، کوین‌های بیشتری به جای آنکه توسط هولدرهای بلند مدت (LTHs) برای کسب سود به فروش برسند، بدون انتقال باقی مانده‌ و در اختیار افراد مصمم قرار دارند.

تحلیل قیمت بیتکوین

در روز دوشنبه 3 می، قیمت بیت کوین دو بار به 59,000 دلار رسید، اما با مقاومت بسیار شدیدی در این سطح روبه‌رو شد. این رمزارز در معاملات آسیا افت شدیدی را تجربه کرده و در چند روز اخیر کمترین قیمتی که ثبت کرده است 53 هزار دلار می‌باشد، اما سطح حمایتی کوتاه مدت مانع از افت بیشتر قیمت شده است. اکنون بیتکوین در صرافی بایننس با قیمت 57,300 دلار معامله می‌شود.

بیت کوین برای از سرگیری روند صعودی خود بایستی مجددا از 60 هزار دلار فراتر رود، زیرا سقوط دیگری به زیر 50 هزار می‌تواند پایان این چرخه گاوی باشد.

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک