ونزوئلا هزینه معاملات خود با کشورهای ایران و ترکیه را با بیت کوین پرداخت می‌کند | همتاپی

ونزوئلا هزینه معاملات خود با کشورهای ایران و ترکیه را با بیت کوین پرداخت می‌کند

همتاپی
22 آذر 1399 - 14:08
زمان مطالعه : 2 دقیقه

گزارش‌های تازه منتشر شده حاکی از آن است که دولت ونزوئلا از بیت کوین برای پرداخت هزینه کالا و خدمات وارد شده از ایران و ترکیه استفاده می‌کند. 

طبق گزارش‌های کریپتونیوز، با افزایش قیمت بیت کوین، دولت ونزوئلا به بیت کوین به عنوان راهکاری جدید برای پرداخت هزینه‌های مربوط به کالا و خدمات وارد شده از ایران و ترکیه نگاه می‌کند و تلاش می‌کند با استفاده از این راهکار تحریم‌ها را دور بزند. 

خبرگزاری اسپانیایی ران‌ران (RunRUn) در گزارش‌های جدید خود بیان کرده است با افزایش تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه کشور ونزوئلا از زمان ریاست جمهوری هوگو چاوز، این کشور به استفاده از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های خود به کشورهایی مانند ایران و ترکیه روی آورده است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


کشور ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا، ارز دیجیتال پترو (Petro) را عرضه کرده است. این ارز دیجیتال با نفت ونزوئلا پشتیبانی می‌شود و به عنوان پاسخ این کشور در برابر تحریم‌ها عرضه شده است. علاوه بر این وئیس جمهور این کشور اعلام کرد ونزوئلا برای تجارت داخلی و خارجی استفاده از تمامی ارزهای دیجیتال را در نظر خواهد گرفت. به همین دلیل بانک مرکزی ونزوئلا بیت‌کوین را گزینه خوبی برای پرداخت‌های بین‌المللی خود می‌داند.

برخی از منابع خبری ونزوئلا گزارش داده‌اند، مادورو قانونی تحت عنوان قانون ضد محاصره اقتصادی را تصویب کرده است. این قانون به مقامات این کشور اجازه داده است تا از هرگونه مکانیزم مالی برای پرداخت‌های بین‌المللی کشور استفاده کنند. لذا دارایی‌های رمزنگاری‌شده و توکن‌های مبتنی بر بلاک‌چین یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌رو است.

 پیش از این، طارق العیسمی، وزیر دارایی و معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرده است این کشور می‌خواهد برنامه‌ جدیدی برای ساخت سیستم پرداخت یارانه کشاورزی و اعطای وام را آغاز کند که این سیستم جدید با پشتوانه‌ دارایی‌های رمزنگاری‌شده‌ای نظیر ارز دیجیتال خصوصی پترو و توکن‌های بین‌المللی محبوب کار خواهد کرد.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک