پیش بینی روند صعودی بیت کوین با 2 معیار روی زنجیره | همتاپی

پیش بینی روند صعودی بیت کوین با ۲ معیار روی زنجیره

همتاپی
5 اردیبهشت 1400 - 17:24
زمان مطالعه : 3 دقیقه

سرمایه‌گذاران بیت کوین همچنان دارایی‌های خود را از صرافی‌ها برداشت می‌کنند، و استخراج‌کنندگان علی رغم افت شدید قیمت‌ها، از فروش بیت کوین خودداری می‌کنند.

داده‌های موجود نشان می‌دهد که علیرغم افت 6,000 دلاری قیمت بیت کوین در عرض چند ساعت و کاهش 17,000 دلاری آن در طی چند روز، تقاضا برای این رمزارز همچنان به قوت خود باقی است. تعداد بیت کوین‌های ذخیره شده در صرافی‌ها و امتناع ماینرها از فروش آنها حاکی از آن است که این رمزارز می‌تواند ظرف مدت کوتاهی به وضعیت سابق خود برگردد.

پس از سقوط قیمت بیتکوین خبر خوبی در راه است 

تقریباً ده روز پیش، بیت کوین توانست با روند صعودی چشمگیر خود، رکورد 65,000 دلاری را به ثبت رساند. این امر در بحبوحه اطلاعیه لیست شدن سهام شرکت کوین بیس در بورس نزدک که مدتها مورد انتظار بود، رخ داد. اما بعد از آن اوجگیری، روند قیمت این رمزارز معکوس شد.

یکشنبه هفته گذشته، بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود در 3 هفته گذشته رسید و ارزش آن به 51,500 دلار سقوط کرد. اگرچه در روزهای بعد چندین هزار دلار افزایش قیمت داشت، اما تحولات نزولی بیت کوین صرفا در 48 ساعت گذشته شدت گرفته و به کمتر از 50 هزار دلار رسیده است. 

مطابق معمول، گمانه‌زنی‌هایی در مورد ارتباط سقوط بازار بیت کوین با مالیات جدید بر سود سرمایه مطرح بوده که این پیشنهاد از سوی رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن ارائه شده است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


این حرکات نامطلوب بازار بار دیگر خسارت کلانی را برای سرمایه‌گذاران به بار آورد، زیرا داده‌های Bybt حاکی از لیکوئید شدن 4 میلیارد دلار در مدت 24 ساعت است. با این وجود، اخبار مثبتی هم در این زمینه به گوش می‌رسد.

چارلز ادواردز (Charles Edwards)، بنیانگذار سرمایه‌گذاری کاپریول (Capriole)، دائما «افزایش بیش از حد» قیمت بیت کوین در گذشته را مورد تاکید قرار داده است. در حال حاضر، وی با اشاره به تنظیم بازار رمزارز پیش بینی کرده است که روند صعودی بعدی بیت کوین در موقعیت بسیار سالم‌تری اتفاق خواهد افتاد.

نمودار قیمت بیت کوین در برابر نوسانات قیمت | همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین در برابر نوسانات قیمت. منبع: توییتر

کاهش عرضه و افزایش تقاضای بیت کوین

 یکی از تحلیلگران معروف رمزارزها بر اساس داده‌های کریپتو کوانت (CryptoQuant)، دلایل معتبری را که می‌تواند از روند صعودی بیت کوین پشتیبانی کند، بازگو کرد.

تعداد بیت کوین‌های موجود در صرافی‌های رمزارز رو به کاهش است. این امر نشان می‌دهد، در حالی که سرمایه‌گذاران همچنان به جمع‌آوری و برداشت دارایی‌هایشان از پلتفرم‌های معاملاتی ادامه می‌دهند، فشار فروش کاهش می‌یابد.

نمودار تعداد بیت کوین‌هایی که در صرافی‌های ارز دیجیتال ذخیره شده است در مقابل قیمت بیت کوین | همتاپی

نمودار تعداد بیت کوین‌هایی که در صرافی‌های ارز دیجیتال ذخیره شده است در مقابل قیمت بیت کوین. منبع: CryptoQuant

داده‌های سایت تحلیلی گلسنود نیز این موضوع را تایید کرده و نشان می دهد که تعداد آدرس‌های دریافتی که از صرافی‌ها (7D-MA) به آنها انتقال داده می‌شود به بالاترین سطح خود در 3 سال اخیر (تقریبا 3.4 میلیون) رسیده است.

علاوه بر این، ماینرها نیز فروش را متوقف کرده‌اند. همانطور که پیشتر گزارش شد، استخراج‌کنندگان بیت کوین شروع به خرج کردن کوین‌هایشان نمودند که این امر به کاهش چشمگیر قیمت این رمزارز در مدت نسبتاً کوتاهی انجامید. با این حال، آنها از آن زمان به نگهداری (HODLing) بیت کوین روی آورده‌اند.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک