قیمت بیت کوین می‌تواند طی 5 سال به 250 هزار دلار برسد | همتاپی

قیمت بیت کوین می‌تواند طی ۵ سال به ۲۵۰ هزار دلار برسد

همتاپی
22 اردیبهشت 1400 - 18:26
زمان مطالعه : 2 دقیقه

مارک یوسکو (Mark Yusko) پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین در طی 5 سال آینده به 250 هزار دلار خواهد رسید. وی دوج کوین را «بی فایده» خواند.

مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه مورگان کریک (Morgan Creek Capital Management) معتقد است که قیمت بیت کوین در پنج سال آینده می‌تواند تا 250,000 دلار افزایش یابد. وی اظهار داشت که بسیاری از سرمایه گذاران پتانسیل این رمزارز را دست کم گرفته و آن را نادیده می‌گیرند.

آینده روشن بیت کوین

قیمت بیت کوین در اواسط آوریل به حدود 65,000 دلار رسید، اما در هفته‌های اخیر اوضاع آشفته‌ای را تجربه کرد. با وجود آنکه ارزش فعلی دارایی‌های دیجیتال زیر 60 هزار بوده، اما مارک یوسکو به آینده آن خوش‌بین است.

بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه مورگان کریک در مصاحبه اخیر خود با CNBC پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین ظرف پنج سال به 250 هزار دلار خواهد رسید.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


به نظر وی، بیت کوین علاوه بر اینکه یک توکن دارای ارزش بوده، یک شبکه بسیار موفق نیز است. همچنین یوسکو اظهار داشت که بسیاری از سرمایه گذاران، این دارایی را دست کم گرفته و پتانسیل‌های واقعی آن را درک نکرده‌اند.

بیت کوین یک شبکه بوده و شبکه‌ها به صورت نمایی رشد می‌کنند. این رمزارز، سریعترین شبکه در طول تاریخ بوده و ارزش بازار آن 1 تریلیون دلار است. بنابراین، ارزش بازار بیت کوین، درست پس از ارزش بازار سهام FAANGS (مخفف سهام پنج شرکت برجسته فناوری آمریکایی) قرار داشته که هر کدام طی 15 تا 20 سال به میزان فعلی خود دست یافته‌اند.

یوسکو، پیش بینی خود را در مورد ارتباط بیت کوین با طلا مطرح کرد. وی افزود چنانچه ارزش پولی طلا حدود 4 تریلیون دلار باشد، این بدان معنی است که طلای دیجیتال نیز بایستی به آن مقدار برسد، بنابراین، قیمت بیت کوین حدوداً به 250,000 دلار خواهد رسید.

آنچه افراد به آن توجهی ندارند این است که در اینجا تکامل فنآوری قدرت محاسباتی مطرح بوده که از بین نمی‌رود. بیت کوین، یک شبکه محاسباتی قدرتمند بوده که قرار است به پروتکل لایه پایه (base layer protocol) برای اینترنت ارزش (Internet of value) تبدیل شود.

وضعیت آلتکوین‌ها

بیتکوین تنها رمز ارزی نیست که امسال به میزان قابل توجهی افزایش قیمت داشته است. بیشتر دارایی‌های دیجیتال دیگر نیز افزایش قیمت را تجربه کردند. یوسکو به چند مورد از محبوب‌ترین آنها مانند اتریوم (ETH)، لایت کوین (LTC) و دوج کوین (DOGE) نیز اشاره می‌کند.

اگرچه وی پیشرفت اخیر آنها را تأیید کرد، اما معتقد است که بیت کوین استاندارد طلا (gold standard) در جامعه کریپتو است. علاوه بر این، یوسکو اظهار داشت که تنها تعداد اندکی از آلت کوین‌ها امکان موفقیت دارند، اما بیت کوین تاکنون برترین رمزارز بوده و به همین ترتیب نیز باقی خواهد ماند.

در مقابل، این سرمایه‌گذار آمریکایی نظر بسیار نامطلوبی در مورد دوج کوین اظهار داشت و آن را «بی فایده» خواند:

بنابراین، امکان پیشرفت تعدادی از پروتکل‌ها وجود دارد، اما هزاران کوین از جمله دوج وجود داشته که واقعاً بی‌فایده هستند. آنها تنها توکن‌های کاربردی بوده که هیچ ارزش اساسی یا مورد استفاده‌ای ندارند و در نهایت ناپدید می‌شوند.

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک