ماینرهای بیت کوین در ازای هر بلاک، 1 بیت کوین کارمزد دریافت می‌کنند

ماینرهای بیت کوین در ازای هر بلاک، ۱ بیت کوین کارمزد دریافت می‌کنند

همتاپی
29 بهمن 1399 - 19:08
زمان مطالعه : 2 دقیقه

 کارمزد تراکنش‌های بلاک چین بیت کوین، به طور متوسط از 20 دلار فراتر رفته است ولی این امر از نظر کارشناسان یک اتفاق خوب است.

بر اساس معیارهای پلتفرم Clark Moody Bitcoin، ماینرهای بیت کوین (BTC) به ازای هر بلاک، 0.97 بیتکوین (به ارزش تقریبا 50,000 دلار) دریافت می‌کنند. این عدد از میانگین کارمزدهای 2,000 بلاک اخیر بدست آمده است. به این معنی که کارمزد بسیاری از این بلاک‌ها از مرز 1 بیتکوین بالاتر رفته‌ است.

وقتی ماینرهای بیتکوین یک بلاک را ماین (استخراج) می‌کنند، پاداشی برابر با 6.25 بیتکوین دریافت می‌کنند (این مقدار هر چهار سال یکبار نصف می‌شود) و همچنین هزینه کارمزد همه تراکنش‌های موجود در آن بلاک را نیز دریافت می‌کنند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین از طریق همتاپی اقدام کنید


اخیراً کارمزد تراکنش‌ها افزایش یافته است و حدود 20 دلار می‌باشد. در حال حاضر، کارمزد تراکنش‌ها درصد زیادی از کل پاداش‌ها را شامل می‌شوند. در مجموع ماینرهای بیتکوین روزانه حدود 40 میلیون دلار درآمد دارند. بنابراین، کارمزدها به تنهایی 13.47 درصد از کل درآمد ماینرهای بیت کوین را تشکیل می‌دهند.

این امر نشان می‌دهد که با کاهش پاداش ماینینگ بیت کوین، کارمزدها افزایش یافته و جایگزین این پاداش‌ها می‌شوند و به انگیزه اقتصادی ماینرها برای دوام و امنیت شبکه تبدیل می‌شوند.

افزایش تقاضا باعث افزایش کارمزد بیت کوین شده است

افزایش تقاضا باعث افزایش کارمزد بیت کوین شده است. منبع: ycharts

آیا افزایش کارمزد بلاک چین بیت کوین به این معنی است که بیتکوین برای افراد عادی خیلی گران است؟ خب، تا حدی بله، اما به گفته پدرو فبررو (Pedro Febrero)، تحلیلگر کوانتوم اکانمیکس، مسلماً این امر خوب است. فبررو به خبرگزاری دکریپت گفت: 

از نظر ما، این یک نشانه خوب است. افزایش کارمزد به معنی پذیرش بیشتر آن در بین مردم است. زیرا کارمزد وقتی افزایش می‌یابد که برای افزودن یک تراکنش به یک بلاک، رقابت وجود داشته باشد.

او خاطرنشان کرد که کارمزد بالا ممکن است خریداران بالقوه را بترساند. به خصوص خریدارانی که نقدیگی کمی دارند. اما داده‌ها نشان می‌دهند که با افزایش پذیرش بیت کوین، کارمزدها نیز افزایش می‌یابند و این امر خیلی عادی است. اما به این معنی نیست که هیچ کس به دنبال یک راه حل نیست.

فبررو در پایان گفت: 

در نتیجه با تحولات و توسعه‌هایی رو به رو هستیم تا تراکنش‌های بیشتری در هر بلاک جای گیرد، از جمله این تحولات عبارتند از سکویت (SegWit) و شبکه (Lightning Network).

 

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک