استخراج غیرقانونی بیت کوین و ارزهای دیجیتال زیر ذره‌بین وزارت اطلاعات | همتاپی

استخراج غیرقانونی بیت کوین و ارزهای دیجیتال زیر ذره‌بین وزارت اطلاعات

همتاپی
1 بهمن 1399 - 15:46
زمان مطالعه : 2 دقیقه

محمود واعظی از ورود وزارت اطلاعات به مسئله استخراج غیرقانونی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خبر داد. این طبق دستور رییس جمهور این وزارتخانه موظف است ماینرهای غیرقانونی را شناسایی کرده و با آنها براساس قانون برخورد کند.

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص استخراج غیرقانونی بیت‌کوین در کشور به خبرنگاران گفت: این مسئله دو بار در کمیسیون‌های دولت مطرح شد. کسانی که قصد استخراج بیت‌کوین دارند باید از وزارت صمت اجازه بگیرند و وزارت نیرو هم بگوید چگونه باید استفاده کنند و نحوه استخراج بیت کوین را توضیح دهد، در یک حدی هم اجازه دادند، بنابراین می‌توانند با این افراد ارتباط برقرار کنند و به آن‌ها بگویند در روزهای سرد زمستان از این دستگاه‌ها استفاده نکنید.

وی در ادامه صحبت‌های خود محمود واعظی در خصوص قطع مکرر برق در برخی از شهرهای کشور از جمله تهران، اعتراض برخی از فعالان حوزه اقتصاد به فعالیت ماینرهای ایرانی و خارجی و اخبار مربوط به ارتباط این موضوع با استخراج ارزهای دیجیتال افزود:

امروز در دولت ادعایی شد، برخی اجازه گرفتند در مرغداری‌ها از دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین استفاده کنند که آقای رئیس‌جمهور دستور دادند به وزارت اطلاعات و وزارت کشور این موضوع را با جدیت دنبال کنند و اگر جایی از این دستگاه‌ها استفاده می‌شود محکم با این‌ها برخورد کنند.

محمود واعظی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد دخالت دولت در استخراج ارز دیجیتال بیت‌کوین ضمن تکذیب فعالیت دولت در این حوزه اظهار داشت:

دولت وارد این مسائل نمی‌شود اما در یک سال گذشته فشارهایی بود. دستگاه ماینر بیت کوین به شکل قاچاق وارد کشور شده بود که دستگاه کوچکی هم است و ورود آن کار سختی نیست. در جاهای مختلف استفاده می‌شده و فشار بر روی دولت آمد که به نوعی آن را ضابطه‌مند و قانونی کند.

اگرچه ورود وزارت اطلاعات موضوع استخراج غیرقانونی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را امنیتی خواهد کرد، اما آن دسته از استخراج‌کنندگانی که به شکل قانونی و یا مجوز وزارت صمت بیت کوین استخراج می‌کنند، مشکلی نخواهند داشت. تنها واحدهایی که بصورت غیرمجاز اقدام به استخراج بیت کوین کرده‌اند تحت نظارت این نهاد قرار خواهند گرفت.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ارزهای دیجیتال مجموعه همتا پی

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار و مقالات حوزه ارزهای دیجیتال