پیش بینی قیمت بیت کوین کش برای سال‌های 2021، 2023 و 2025

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین کش

همتاپی
۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحلیل گران بازار ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین کش را چگونه پیش بینی می‌کنند؟ چه دلایلی باعث افزایش و کاهش قیمت بیت کوین کش می‌شود؟ 

در جدول زیر می‌توانید آخرین اخبار تحلیل و پیش بینی کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین کش را مطالعه نمایید. 

افزایش قیمت بیت کوین کش علی‌رغم ثابت ماندن قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین کش: آیا روند صعودی قیمت ادامه‌دار خواهد بود؟

قیمت بیتکوین کش از زمان هارد فورک آن افزایش چشمگیری داشته است

پیگیری اخبار و تحلیل قیمت بیت کوین کش به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال مطرح بازار می‌تواند به شما در خرید و فروش و سرمایه گذاری در بیت کوین کش کمک زیادی کند.

از آنجایی که بیت کوین کش فورکی از بیت کوین است، برخی از کارشناسان معتقدند، قیمت این رمز ارز همانند بیت کوین عمل می‌کند اما با تاخیر؟ بنابراین، قیمت بیت کوین کش برای سال‌های پیش رو چگونه پیش بینی می‌شود؟

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) یکی از مشهورترین فورک‌های بلاک چین اصلی بیت کوین است. این ارز دیجیتال حاصل مسیر اشتباه حرکت بیت کوین بود، زیرا این کوین از مسیری که ساتوشی ناکاموتو به عنوان پول نقد دیجیتال مشخص کرده بود، منحرف شده بود.

بیت کوین کش بیشتر برای این طراحی شده است که مانند یک ارز کار کند نه ذخیره ارزش. و این امر میان کسانی که معتقد بودند بیت کوین در مسیر درست قرار دارد و کسانی که معتقد بودند بیت کوین نیاز به تراکنش‌های سریعتر و ارزان‌تر دارد، بحث و جدال‌های زیادی را ایجاد کرد.

یک جنگ به اصطلاح داخلی آغاز شد و طرفداران بیت کوین کش، بیت کوین (BTC) را متهم کردند و اظهار داشتند که این کوین دیگر بیت کوین واقعی نیست. سپس بیت کوین کش فورک شد و در اوت سال 2017 متولد شد و کار خود را به خوبی آغاز کرد، اما از آن زمان به بعد باز هم جنجال‌هایی را برپا کرد.

حتی اگر قرار باشد که بیت کوین کش ارز کاربردی‌تری هم باشد، با این حال، بین طرفداران ارزهای دیجیتال این رمزارز یک کوین محبوب و مشهور است. قیمت این کوین، نوسانات معروف این حوزه را نیز دارد و بسیاری از افراد پیش بینی می‌کنند که در آینده این موضوع بهتر خواهد شد و قیمت‌های بالاتری را در ماه‌ها و سال‌های آینده خواهد داشت.

ارزهای دیجیتال سعی دارند در فضای معاملات و پرداخت‌ها تغییر ایجاد کنند. بسیاری از افراد احساس می‌کنند که پرداخت‌های دیجیتالی در آینده پررنگ‌تر می‌شوند و ارزهای دیجیتال توسط شرکت‌ها و حتی بانک‌های مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با پیش بینی قیمت بیت کوین کش و بحث پیرامون این موضوع، مفسران پیش بینی‌های بسیار جالبی برای سال‌های آینده ارائه می‌دهند. آیا قیمت بیت کوین کش (BCH) افزایش می‌یابد؟ بیایید جواب این سوال را پیدا کنیم!

بیت کوین کش چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد، بیت‌ کوین کش یکی از بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین فورک‌های بیت کوین است، اما از قدیمی‌ترین فورک‌های آن نیست. بیت‌ کوین کش درست قبل از رسیدن بیت کوین به بالاترین قیمت خود در پایان سال 2017 یعنی به قیمت 20,000 دلار، اندازه بلوک‌های این زنجیره را افزایش داد تا امکان انجام معاملات بیشتر با سرعت بیشتر فراهم شود.

جالب اینجاست که این ارز دیجیتال در ماه نوامبر سال 2018 میلادی، مجددا فورک شد و به بیت کوین کش ABC و بیت کوین کش SV (به معنی دیدگاه ساتوشی- Satoshi Vision) تقسیم شد. این امر نشان‌دهنده تمایل بیت کوین و در کل ارزهای رمزنگاری به رشد و توسعه است. اما دلیل فورک شدن بیت کوین به بیت کوین کش، عمدتا به خاطر محدودیت اندازه بلاک 1 مگابایت بیت کوین بود. در شبکه بیت کوین به دلیل کمتر بودن اندازه بلاک تراکنش‌ها در صف انتظار قرار می‌گرفتند و منتظر تأیید می‌ماندند، زیرا بلاک‌ها نمی‌توانستند افزایش اندازه تراکنش‌ها را کنترل و مدیریت کنند.


نمودار و قیمت لحظه ای بیت کوین


برای مقابله با این موضوع، بیت کوین کش پیشنهاد داد که اندازه بلاک‌ها را به 8 مگابایت و 32 مگابایت افزایش دهد و بدین ترتیب، پردازش تراکنش‌های بیشتری در هر بلاک انجام می‌شود. میانگین تعداد معاملات هر بلاک در بیت کوین بین 1,000 تا 1,500 تراکنش است. در سپتامبر 2018، تعداد تراکنش‌های بلاک چین بیت کوین کش طی یک تست تحت فشار به 25,000 تراکنش در هر بلاک رسید.

راجر ور (Roger Ver)، فردی که فورک بیت کوین کش را ایجاد کرده بود، ایده خالق اصلی بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، را اجرا کرد که حتی تحت فشار هم یک رمزارز بتواند به خوبی عمل کند. به گفته راجر ور و طرفداران بیت کوین کش، تغییر در اندازه بلوک بیت کوین باعث می‌شود که بیت کوین به عنوان وسیله‌ای برای انجام معاملات روزانه مورد استفاده قرار گیرد و با سازمان‌های کارت‌های اعتباری چندملیتی مانند ویزا (Visa) که برای پردازش تراکنش‌های خارج از مرزها کارمزد‌های بالایی را می‌گیرند، رقابت کند.

تاریخچه قیمت بیت کوین کش از 2017 تا امروز

بیت کوین کش، در طول تاریخ خود اکثرا جزء ده کوین برتر بازار بوده است، اما اخیراً این موقعیت را از دست داده است. قیمت این کوین هیچ وقت نزدیک قیمت بیت کوین نبوده است، حتی در بالاترین قیمت خود توانست به 3,643 دلار برسد و این تنها چند روز پس از افزایش قیمت بیت کوین به بالای 20,000 دلار اتفاق افتاد.

بیت کوین کش در سال اول خود، نوسانات قیمت وحشتناکی داشت، اما در اواخر سال 2018 و تاکنون نوسان کمتری را تجربه کرده است و در بیشتر مواقع در یک روند نزولی قرار داشته است. بیت کوین کش قیمت خود را در حدود 573 دلار در اوت 2017 آغاز کرد و طی دو ماه به بالاترین حد خود رسید.

بیت کوین کش پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود یعنی بالاتر از 3,000 دلار، در آوریل 2018 به کمتر از 600 دلار سقوط کرد و در ماه بعدی به 1,700 دلار افزایش یافت. اما از آن زمان تا سال 2020 قیمت بیت کوین کش کاهش یافت و در این سال نوسانات کمی را تجربه کرد. با این حال، از اوایل سال 2021 قیمت بیت کوین کش رو به افزایش بوده است و تاکنون توانسته است به 1,610 دلار برسد.

پیش بینی قیمت بیت کوین کش توسط کارشناسان

از آنجا که بیتکوین کش پتانسیل زیادی برای پرداخت‌های دیجیتال در آینده دارد، پیش بینی افزایش قیمت این کوین از اهمیت زیادی برخوردار است و ارزش بررسی کردن را دارد.

پیش بینی قیمت‌ها نیز بسیار متفاوت است، زیرا برخی معتقدند که بیت کوین کش (BCH)، همان بیت کوین است و به همان اندازه افزایش خواهد یافت، اما در این بین کسانی نیز هستند که فکر می‌کنند این ارز دیجیتال بی‌مصرف است و خیلی کاربردی و موثر نیست.

پیش بینی سایت digitalcoinprice از قیمت بیت کوین کش

سایت DigitalCoinPrice پیش بینی مثبتی از قیمت آینده بیت کوین کش دارد. این سایت پیش بینی کرده بود در سال 2021، قیمت بیت کوین کش بین 60 تا 500 دلار در نوسان است و در سپتامبر 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی 680 دلار خواهد رسید. همچنین، برای سال 2022، این سایت پیش بینی کرده بود که قیمت بیتکوین کش بین 600 تا 700 دلار خواهد بود و در ماه جولای با بالاترین قیمت خود یعنی 803 دلار خرید و فروش می‌شود. و در سال 2025، قیمت بیتکوین کش به 1100 دلار می‌رسد. 

اما تاکنون قیمت بیت کوین‌ کش صعود چشمگیرتری را ارائه کرده است و در روزهای اخیر توانسته است با قیمتی بیش از 1600 دلار خرید و فروش شود. 

پیش بینی سایت LongForcast از قیمت بیت کوین کش

سایت LongForecast پیش بینی منفی در مورد قیمت بیت کوین کش دارد. از نظر کارشناسان این سایت، قیمت بیتکوین کش روند نزولی خواهد داشت و قیمت آن در پایان سال تا 130 دلار خواهد رسید. همچنین، کارشناسان این سایت تا سال 2022 کاهش قیمت بیتکوین کش را پیش بینی می‌کنند، اما در سال‌های بعدی اوضاع بهتری را برای این رمزارز تصور می‌کنند.

تجزیه و تحلیل تکنیکال از قیمت بیت کوین کش

تجزیه و تحلیل تکنیکال، روشی استاندارد در صنعت مالی می‌باشد که بر اساس سیگنال‌های تکنیکال، الگوهای موجود و نتایج آماری آنها به پیش بینی احتمالات و نتایج می‌پردازد. به همین دلیل، تحلیل تکنیکال می‌تواند دقیق‌ترین و جذاب‌ترین پیش بینی قیمت بیت کوین کش و سایر کوین‌ها را ارائه دهد.

پیش‌ بینی قیمت بیت کوین کش در سال 2021

بیت کوین کش بخشی از بلاک چین بیت کوین است و الگوی قیمت آن اکنون مطابق با تاریخچه قیمت بیت کوین می‌باشد. در نمودار جفت ارز بیت کوین کش به دلار، این رمزارز در حال تشکیل یک مثلث صعودی بلند مدت است که یک الگوی قیمت صعودی را نشان می‌دهد.

بیت کوین کش در مقایسه با ارزهای دیجیتال دیگر و به خصوص بیت کوین، بسیار کند حرکت می‌کند. این امر نشان می‌دهد که ممکن است شکست (breakout) برای مدتی اتفاق نیفتد و قبل از حتمی شدن مثلث، به ثبات قیمت (consolidation) بیشتری نیاز باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین کش در سال 2021

نمودار قیمت بیت کوین کش به دلار

در سه ماهه اول سال 2021 قیمت بیت کوین کش توانست در محدوده 400 تا 700 دلار در نوسان باشد و پس از آن با جهش چشمگیری توانسته است به قیمت 1610 دلار برسد. 

پیش بینی قیمت بیت کوین کش در سال 2022 – 2023

لطفا به نمودار زیر توجه کنید و از آن صرف نظر نکنید. باید بگوییم که نمودار زیر نمودار بیت کوین است، نه نمودار بیت کوین کش. دلیل نشان دادن نمودار بیت کوین این است که اگر همان الگوی موجود در بیت کوین در بیت کوین کش هم وجود داشته باشد، چه اتفاقی می‌افتد. در این صورت، حتی اگر مثلث شکسته شود، باید دوباره به خط روند (trendline) برگردد و کل حرکت را کاملاً بازیابی کند.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار

نمودار قیمت بیت کوین به دلار

پیش بینی قیمت بیت کوین کش در سال 2024-2025

پیش بینی قیمت هر دارایی زودتر از زمان موعد، کاملاً تقریبی است و پیش بینی دقیق آن امری دشوار است.

تنها پس از آزمایش مجدد مثلث صعودی، بیت کوین کش می‌تواند به هدف مورد نظر خود یعنی 3,500 دلار در ازای هر کوین برسد، که هنوز از بالاترین قیمت خود در گذشته نیز کمتر است.

قیمت بیت کوین کش در سال 2024-2025

پیش بینی قیمت بیتکوین کش در سال 2024

آینده بیت کوین کش چگونه خواهد بود؟

بیت کوین کش آینده جالبی دارد، زیرا این کوین به عنوان نسخه بعدی بیت کوین ایجاد شد و به دنبال رفع نقص‌های آن ارز دیجیتال بود. با این حال، روش تکامل و رشد بیت کوین باعث شده است که این رمزارز بیشتر به عنوان یک دارایی محبوب شود تا یک ارز.

در واقع باید اعتراف کرد، تمایل به داشتن ارزهای دیجیتالی که بیشتر شبیه ارزهای کاربردی عمل می‌کنند، در حال افزایش است. بیت کوین کش دارای نام و تاریخچه بیت کوین است و پس از فورک شدن آن، می‌توان آن را نسخه بعدی بیت کوین در نظر گرفت.

با این حال، نحوه عملکرد بیت کوین کش از اوت سال 2017 پر از جنجال و بحث و جدل بوده است. بسیاری از مردم روی پیشرفت این کوین تمرکز نمی‌کنند و به آن نمی‌پردازند، بلکه فقط به بدنام کردن بیت کوین می‌پردازند. 

به عبارتی دیگر باید گفت، با گذشت زمان و نیاز به یک بیت کوین کاربردی‌تر، بیت کوین کش به دلیل نوسانات ذاتی‌ و بحث‌برانگیز بودنش، فرصت خوبی را برای سرمایه‌گذاران و تاجران فراهم آورده است تا سود بیشتری را کسب کنند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین کش صرافی ارز دیجیتال همتاپی

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین اخبار و مقالات حوزه ارزهای دیجیتال