پیش ­بینی قیمت لایت ­کوین، قیمت لایت ­کوین تا چه میزان افزایش خواهد یافت؟ | همتاپی

پیش ­بینی قیمت لایت ­کوین؛ قیمت لایت کوین تا چه میزان افزایش خواهد یافت؟

همتاپی
22 تیر 1400 - 20:13
زمان مطالعه : 9 دقیقه

لایت­ کوین (LTC) رمزارزی مانند بیت ­کوین است که پیش ­بینی می‌­شود در طولانی مدت رشد چشمگیری داشته باشد. در این مقاله پیش‌ بینی قیمت لایت­کوین از جنبه‌های مختلف صورت گرفته است. آیا قیمت لایت­ کوین نیز مانند بیت­ کوین افزایش خواهد یافت و در سال 2021 به قیمت 1000 دلار یا بیشتر خواهد رسید؟ قیمت لایت کوین در سال 2025 و سال‌های پس از آن به چه قیمتی خواهد رسید؟

بیت ­کوین (bitcoin) اولین رمزارز بود و باعث شد جرقه‌ای برای ایجاد آلت­کوین‌­های این صنعت زده شود، به این امید که با پیشرفت آلتکوین‌ها، مسیر دستیابی بیت ­کوین به اهدافش هموارتر شود. از جمله متداول­‌ترین پیشرفت­‌هایی که آلت­ کوین‌­ها می‌­توانند برای بهتر شدن بیت ­کوین ایجاد کنند، بهبود سرعت تراکنش­‌هاست. لایت ­کوین اولین دارایی رمز ارزیی است که در این کار موفق بوده و جایگاه خود را در بازار رمزارزها و به عنوان یک دارایی مالی با پتانسیل رشد در طولانی مدت، تثبیت کرده است.

این مقاله در مورد پیش­ بینی قیمت لایت ­کوین، به سرمایه­ گذاران کمک خواهد کرد که آیا لایت­ کوین گزینه‌ی مناسبی برای سرمایه گذاری می‌باشد یا خیر. همچنین سرمایه گذاران درمی‌یابند که لایت­ کوین نیز در بلند مدت مانند بیت ­کوین افزایش قیمت خواهد داشت یا خیر. در نهایت در این مقاله، وضعیت لایت­ کوین از همه جوانب بررسی می‌شود که ارزش لایت کوین در 10 سال آینده به چه میزان خواهد بود و سرمایه گذاران می‌توانند آگاهانه در مورد خرید و فروش این ارز دیجیتال تصمیم‌گیری کنند.

لایت ­کوین چیست؟

لایت­ کوین رمزارزی است که توسط یکی از کارمندان سابق گوگل و مهندس صرافی‌ رمزارزی، به نام چارلی لی (Charlie Lee) ملقب به ساتوشی لایت (Satoshi Lite) طراحی شده است. لی شخصیت بحث‌برانگیزی در فضای رمزارزها دارد و به دلیل فروش دارایی­‌های لایت­ کوین خود در اوج قیمت آخرین حباب رمزارزها مشهور شد. اگرچه، لی به این نکته اشاره کرده بود که این اقدام برای کاهش تعارض احتمالی منافع انجام شده بود.

با این حال، لی هنوز هم به شدت درگیر این پروژه بوده و مدیرعامل بنیاد لایت­ کوین است. این تیم متعهد به گسترش پذیرش لایت­ کوین، افزایش ارزش پیشنهادی آن در بازار و ایجاد رشد لایت­ کوین در بلند مدت است.

کد لایت­کوین کاری از جامعه‌ی Bitcoin Core Client بوده و از لحاظ فنی شبیه بیت­کوین است. تفاوت اصلی آن در کاهش زمان تولید بلوک است که تنها 2:30 دقیقه زمان می‌­برد، درحالی که این زمان برای بیت ­کوین، ده دقیقه است. این جریان، روند انجام تراکنش را تسریع می‌­کند و طراحی سبک (lite) آن، همان قسمتی است که نام «لایت ­کوین» از آن گرفته شده است.


مشاهده قیمت لحظه‌ای بیت کوین


لایت­ کوین از لحاظ ارزش بازار، در میان ده رمزارز برتر قرار دارد که به ارزش آن در بلند مدت می‌­افزاید و همین امر یکی از دلایل پیش ­بینی قیمت بالای لایت­ کوین در آینده است. دارایی‌­هایی که جزو 10 ارز برتر قرار می‌گیرند، اغلب امیدوارکننده‌­ترین پروژه‌­ها از لحاظ میزان رشد و ارزش پروژه هستند که آنها را سرمایه ­گذاری معقولی در این بازار پرریسک بدل می­‌کند.

لایت ­کوین از این جهت که به بیت ­کوین گره خورده، ارزشی مازادی نیز بدست آورده است. معمولاً در پی اینکه از بیت­ کوین به عنوان طلای دیجیتال نام می‌­برند، از لایت­ کوین نیز به عنوان نقره دیجیتال نام برده می­‌شود. به دلیل آنکه هر دو دارایی عرضه‌ی محدودی دارند، این دارایی‌ها مشابه فلزات گرانبها کمیاب می‌باشند.

طبق اخبار لایت کوین، مرتباً از لایت­ کوین به عنوان بستری برای آزمایش اپلیکیشن‌­های لایه-دوم (second-layer) استفاده می‌­شود که در­ نهایت مانند سگویت (Segregated Witness) و شبکه‌ی لایتنینگ (Lightning)، بر روی بیت­کوین اعمال می‌­شوند.

قیمت لایت ­کوین در سال 2021 و تاریخچه‌ی قیمت این ارز دیجیتال

بهترین سال برای لایت ­کوین، سال 2019 و هنگام نصف شدن پاداش (Halving) آن بود. این رمزارز که در برابر بیت­کوین، به عنوان نقره دیجیتال محسوب می‌­شود، قبل از اینکه مجدداً سقوط کند و وارد بازار خرسی شود، در آن سال 600 درصد رشد داشت.

سال 2020، سال بی‌رحمی برای لایت ­کوین بود، زیرا این ارز دیجیتال نوسانات بسیار کمی داشت. همین امر باعث شد سرمایه ­گذارانی که به لایت کوین علاقه­‌مند بودند، در مورد این ارز دیجیتال سوالاتی را مطرح کنند: آیا ارزش لایت ­کوین افزایش خواهد یافت؟ قیمت لایت کوین تا چه میزان بالا می‌­رود؟ آیا لایت­کوین به قیمت 1,000 دلار خواهد رسید؟

لایت کوین بعد از ثبت بالاترین اوج قیمت خود، امسال (2021) توانست، مجددا سقف بالایی را ثبت کند. لایت ­کوین اولین رکورد اوج قیمت (ATH) خود را در سال 2017 به ثبت رساند. در صورتی که لایت کوین بتواند سقف بالاتری را نسبت به سقف قبلی به ثبت رساند روند صعودی شکل گرفته است. با آنکه لایت کوین در ابتدای سال 2021 سقف‌های بالایی را ثبت می‌کرد و در روند صعودی قرار گرفته بود، اما اکنون روند بازگشت قیمتی خود را آغاز کرده است، و به نظر می‌­رسد که سطح مقاومت قبلی آن به سطح حمایت تبدیل شده و در حال تست کردن این سطح جدید است. اگر این حد حمایت حفظ شود، ایجاد یک بازار گاوی برای این رمزارز تأیید می‌شود و این رمز ارز می­‌تواند شاهد حرکتی شبیه به آنچه که برای بیت ­کوین در ماه‌­های اخیر رخ داد، را تجربه کند.

لایت ­کوین همچنان پایین‌­تر از اوج قیمتی سابق خود قرار دارد.

کارشناسان رشد پیش ­بینی شده‌ی لایت کوین را مجددا ارزیابی می­‌کنند

با درنظر گرفتن همه پشتیبانی‌­های متخصصان لایت کوین و سرمایه ­گذاران مشهور این دارایی رمزارزی، آینده‌ی لایت کوین بسیار روشن است.

نظر کارشناسان در مورد لایت کوین

1. دن گامباردلو (Dan Gambardello) 

بنیان‌گذار Crypto Capital Venture، دن گامباردلو، بازار گاوی استثنایی را برای رمزارزها و بخصوص برای بیت­ کوین و لایت ­کوین متصور است. گامباردلو شرکت Capital Venture را با تمرکز بر روی رمزارزها راه­‌اندازی کرده و به دنبال تأمین بودجه پروژه­‌هایی در سراسر صنعت رمزارزهاست. نه تنها تأیید و حمایت او از این کوین، قابل توجه است، بلکه او رفتار قیمت فعلی لایت­ کوین را با رفتار قیمتی سال 2016 مقایسه کرده است. در آن زمان لایت ­کوین پس از مدتی جایگاه خود را از قیمتی حدود 4 دلار، روی 300 دلار تثبیت کرد. این بار هم، گامباردلو معتقد است که لایت­ کوین در بلندمدت تا «بیش از 1000 دلار» خواهد رسید.

2. شرکت تحقیقاتی رمزارزها 

یک شرکت تحقیقاتی در مورد رمزارزها به نام Crypto Research Report Group، می‌­گوید قیمت لایت ­کوین در سال 2025 به 1200 دلار و در سال 2030 به 2250 دلار خواهد رسید.

پیش ­بینی‌­های گذشته قیمت لایت ­کوین که به واقعیت پیوستند

  • پیش بینی شرکت Profit Confidential از قیمت لایت کوین

شرکت تحلیل اقتصادی Profit Confidential در اواسط سال 2017 پیش از آنکه نمودار لایت­ کوین به شکل سهمی درآید، پیش­ بینی کرده بود که پیش از پایان سال این دارایی با قیمت 200 دلار معامله می‌­شود. در آن زمان، یک لایت کوین تنها در قیمت 60 دلار معامله می‌­شد. در آن سال، لایت کوین توانست به اوج قیمت خود یعنی 300 دلار برسد.

  • پیش بینی چارلی لی در مورد قیمت لایت کوین

چارلی لی (Charlie Lee)، خالق لایت کوین، یکی از جسورانه‌ترین ادعاها را در مورد قیمت LTC داشته است. او ادعا کرده بود که قیمت کوین وی با کاهش روبرو خواهد شد و از بالاترین قیمت دوران خود یعنی بیش از 300 دلار به کمتر از 20 دلار خواهد رسید. و درست گفت! سرانجام در دسامبر 2018، لایت ­کوین تا قیمت 20 دلار به ازای هر واحد ریزش کرد. جامعه به شدت از او عصبانی بود، اما در نهایت پیش ­بینی او درست از آب درآمد. او در هشدار معروفی خود ­گفت:

خرید لایت کوین بسیار ریسکی است. انتظار دارم که یک بازار خرسی چند ساله مانند همین بازاری که ارزش لایت­ کوین 90% کاهش داشته (از 48 دلار به 4 دلار رسید)، داشته باشیم. بنابراین اگر نمی‌­توانید افت قیمت لایت به 20 دلار را تحمل کنید، این رمز ارز را نخرید! 

داده­‌های قیمتی در طول تاریخ لایت­کوین

میزان عرضه لایت ­کوین 84,000,000 واحد خواهد بود و به تعداد 66,750,414 لایتکوین در چرخه بازار قرار دارد. در سال 2017، پیش از سقوط قیمت به محدوده‌ی 20 دلار، لایت کوین توانست در صرافی کوین بیس (Coinbase) به اوج قیمت 417 دلار برسد. 

پیش از رویداد هاوینگ (Halving) لایت کوین در سال 2019، این ارز دیجیتال در قیمت 140 دلار معامله می‌شد. در آن زمان که قیمت لایت کوین تقریبا برابر با نصف اوج قیمتش بود، با سود 600 درصدی نسبت به کف قیمت قبلی خود خرید و فروش می‌شد.

یک بازگشت قیمت دیگر باعث شد که قیمت لایت­کوین در اواخر سال 2019 به 35 دلار برسد، اما پس از ثبت کف قیمت بالاتر نسبت به افت قبلی، انتظار می‌­رفت قیمت آینده لایت­کوین از این نقطه به بعد افزایشی باشد.

در سال 2020، لایت­کوین با یک روند صعودی وارد سال 2021 شد و در تلاش بود تا سقف قیمت جدیدی را به ثبت رساند. اما نتایج کم و بیشی را بدست آورد. طبق داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، لایت کوین در ماه مه 2021، سقف جدیدی را ثبت کرد، اما نمودار صرافی کوین بیس نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در ثبت آن سقف موفق نبوده است و در نتیجه اختلاف‌نظرهای زیادی در مورد تشکیل الگوی دو قله ( double-top) نیز به وجود آمد.

لایت کوین در ادامه راه که قیمت این دارایی را تا حدود 50 دلار کاهش داد، بیش از 140 درصد افزایش پیدا کرد.

علیرغم اصلاحات قیمت، لایت­ کوین دارای یک خط سیر و چشم­‌انداز بلند مدت قوی است که این نشان از پتانسیل بسیار بالای لایت­کوین دارد.

در حال حاضر، یعنی در سال 2021، لایت­کوین با قیمتی حدود 125 دلار معامله می‌­شود.

تحلیل تکنیکال و پتانسیل قیمت لایت­کوین

تحلیل تکنیکال می‌­تواند فارغ از حدس و گمان‌­ها، به سرمایه ­گذاران و معامله ­گران برای پیش ­بینی کوتاه ­مدت و بلند ­مدت قیمت لایت­ کوین، کمک کند. در ادامه‌ی این مقاله، پیش ­بینی قیمت لایت کوین به تفکیک سالیانه براساس نظر بهترین تحلیلگران این صنعت آورده شده است.

  • پیش بینی قیمت لایت­ کوین در سال 2021

تاکنون لایت کوین نتوانسته است مقاومت قبلی خود را بشکند، اما هیچ وضعیت نزولی برای این ارز دیجیتال قابل توجهی مشاهده نمی‌شود و تنها مقاومت قبلی را به عنوان پشتیبانی مجددا تست می‌کند. اگر این سطح پشتیبانی بتواند لاین کوین را مهار کند‌، پس از یک سری نوسانات یکنواخت در حرکات قیمت لایت کوین، این ارز دیجیتال می‌تواند تا حدود 3,000 دلار انفجار قیمت داشته باشد.

نمودار قیمت لایت کوین. منبع: تریدینگ ویو

نمودار قیمت لایت کوین. منبع: تریدینگ ویو

  • پیش بینی قیمت لایت ­کوین در سال­‌های 2022 و 2023

هنگامی که اوج قیمت (ATH) جدیدی ثبت می‌شود،  انتظار می‌رود قیمت ریزش داشته باشد و وارد بازار خرسی شود. احتمال می‌رود قیمت لایت کوین مجددا برگشت داشته باشد و به قله‌ی قبلی برسد و ثبات قیمت فعلی در سطح کف قیمت بازار نزولی آینده خواهد بود.

پیش بینی قیمت لایت کوین در سال‌های 2022 و 2023

پیش بینی قیمت لایت کوین در سال‌های 2022 و 2023

  • پیش بینی قیمت لایت­کوین در سال‌­های 2024 و 2025

پس از پایان بازار خرس بعدی با تشکیل دو یا سه کف قیمتی، لایت کوین مجددا آماده افزایش قیمت دوباره خواهد بود. اما این بار به طور بالقوه  هر لایت کوین با 10,000 دلار خواهد شد.

پیش بینی قیمت لایت کوین در سال‌های 2024 و 2025

پیش بینی قیمت لایت کوین در سال‌های 2024 و 2025

ارزش لایت کوین در آینده چقدر خواهد بود؟

با استفاده از تحلیل‌­های برخی از بهترین تحلیل گران و معامله­ گران این صنعت، پیش ­بینی می‌شود در چشم‌­انداز بلند ­مدت قیمت لایت کوین به 10,000 دلار برسد. این امر باعث می‌شود لایت کوین در ردیف دارایی­‌هایی با بهترین عملکرد در تمام دوران، در کنار بیت­کوین قرار گیرد.

لایت­کوین در تقلا برای بدست آوردن بالاترین قیمت قبلی خود است و طبق تحلیل­‌ها، پیش از رسیدن به بالاترین قیمت‌­های پیش­ بینی شده، به کف‌های قبلی قیمت نیز برسد. در پایین‌­ترین سطح این مقیاس، تحلیلگران قیمت 100 دلار را به عنوان پایین‌­ترین قیمت ممکن برای لایت­ کوین در روزهای پیش­ رو می‌­دانند.

جدول زیر می‌­تواند به عنوان مرجعی اجمالی برای حداقل و حداکثر پیش­ بینی‌­های مورد انتظار برای قیمت لایت ­کوین از سال 2021 تا 2025 مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر تمامی دلایلی که ذکر شد، قیمت لایت کوین به میزان پذیرش رمزارزها و اینکه آیا آنها جایگزین ارزهای فیاتی مانند یورو یا دلار آمریکا خواهند شد یا خیر، نیز بستگی دارد.

سال پتانسیل افزایش به

پتانسیل کاهش به

2021 750 دلار 100 دلار
2022 2250 دلار 325 دلار
2023 1000 دلار 200 دلار
2024 – 2025 10,000 دلار 1,000 دلار

آیا لایت ­کوین سرمایه­ گذاری مناسبی است؟

با توجه به مسیری که لایت ­کوین تاکنون پیموده است، و از قیمت­‌های پایینی در حدود 3 دلار تا بالاترین قیمت دوران خود یعنی 400 دلار آمده است، مشخص است که لایت­ کوین یک سرمایه ­گذاری قوی است. با تمام افت و خیزهایی که این دارایی داشته است، لایت­کوین آرزوی هر معامله­‌گری است، زیرا آنها می‌­توانند با استفاده از هر دو پوزیشن لانگ و شورت از نوسانات LTC، سود ببرند.

به علاوه، معامله­ گران می‌­توانند از ابزارهای مشابه ارائه شده توسط پلتفرم‌­های معاملاتی بهره‌مند شوند. آنها می‌توانند با باز کردن پوزیشن‌های با حداکثر مقدار اهرم 100 برابری، روی جفت‌های معاملاتی لایت کوین/ دلار (LTC / USD) و یا لایت کوین/ بیت کوین (LTC / BTC) سود فراوانی را کسب نمایند.

در صرافی‌های زیادی لایت­ کوین در کنار سایر رمزارزهای مشهوری نظیر بیت­ کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، ریپل (XRP) و ایاس (EOS)  قرار گرفته است. 

لایت­کوین همچنین از پشتیبانی بالایی در جامعه توسعه‌­دهندگان برخوردار است. غالباً لایت کوین به عنوان بستری برای آزمایش سایر پروژه­‌های رمزارزی دیگر مورد استفاده قرار می‌­گیرد؛ به دلیل آنکه فعالیت‌های توسعه­‌دهندگان این دارایی‌ رمزارزی بسیار زیاد است و کار با این ارز دیجیتال بسیار آسان است. 

به علاوه، لایت ­کوین به طور مداوم از لحاظ ارزش بازار، در لیست 10 رمزارز برتر بازار بوده است. این ادعایی است که بسیاری دیگر از آلت­کوین­ها نمی­‌توانند داشته باشند. 

لایت­ کوین توسط نهادهای نظارتی بیشتر کشورها پشتیبانی می‌­شود، زیرا از اولین رمزارزهای بازار کریپتوکارنسی می‌باشد. همچنین در بین سرمایه ­گذاران کوچک، معامله ­گران و بسیاری از افراد دیگر، به شدت محبوب است.

دائما قدرت لایت ­کوین در بازار دیده شده است، زیرا اکثر روند‌های افزایشی قیمت بازار و هاوینگ اخیر، باعث شده است قیمت رمزارزهایی مانند لایت­ کوین (LTC)، بیت ­کوین (BTC) و سایر رمزارزهای بازار افزایش یابند. 

با توجه به تمامی اتفاقاتی که بر وفق مراد لایت­کوین رخ داده است، به راحتی می­‌توان فهمید که چرا تحلیلگران و کارشناسان این صنعت، چنین پیش­ بینی‌­هایی در مورد قیمت لایت­ کوین داشته‌­اند. با استفاده از حقایق و پیش ­بینی‌­هایی که در این مقاله گفته شد، سرمایه­ گذاران می‌­توانند دریابند که آیا سرمایه ­گذاری در لایت­کوین برای آنها مناسب‌­تر است یا معامله آن.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش لایت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

4.4 5 رای ها
رأی دهی به مقاله
با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار و مقالات حوزه ارزهای دیجیتال