پیش بینی قیمت بیت کوین: بیت کوین می‌تواند تا سطح 23 هزار دلار سقوط کند | همتاپی

پیش بینی قیمت بیت کوین: بیت کوین می‌تواند تا سطح ۲۳ هزار دلار سقوط کند

همتاپی
۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۱
زمان مطالعه : 3 دقیقه

تحلیلگر مشهور ارز دیجتال رکت کپیتال (Rekt Capital) در آخرین تحلیل خود در سایت تریدینگ ویو، معتقد است که قیمت بیت کوین در حدود 23 هزار دلار و تا خط میانگین متحرک 200 هفته ای(200-WMA) پایین خواهد آمد. در واقع، روند بازیابی اخیر بیتکوین می‌تواند کوتاه مدت باشد زیرا که طبق سابقه قیمتی، بیتکوین در روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای، الگوی دو کف ماکرو(macro double bottom) را تشکیل داده است.

در حال حاضر قیمت بیت‌ کوین حرکتی افقی داشته و بالای سطح 31,500 دلاری خرید و فروش می‌شود، که در طی دو هفته گذشته بالاتر نیز رفته است.

تحلیل RektCptal در مورد تشکیل الگوی دو کف ماکرو روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای

بیت کوین در سال 2015، روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای با اینکه 287 روز در فاز انباشت بود، دو کف ماکرو را تشکیل داد و در سال 2018 نیز، در زمانی که قیمت به روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای رسید و با اینکه 112 روز را در فاز انباشت سپری کرده بود، قیمت بیتکوین به پایین‌ترین سطح خود رسید و در ماه مارس 2020 کف دوم را ثبت کرد. جالب اینجاست که به نظر می‌رسد که طول این الگوی دو کف ماکرو در زمان رسیدن قیمت به خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای، هر بار طولانی‌تر می‌شود.

در واقع، طول اولین الگوی دو کف ماکرو، 217 روز و در دومین بار، طول این الگو 455 روز بود. و این نشان می‌دهد که فاصله زمانی این الگو به مرور زمان دو برابر شده است.

اگر بخواهیم بر اساس سابقه قیمتی تحلیل کنیم، قیمت بیتکوین در ماه ژوئن به روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای، یعنی به قیمتی حدود 23 هزار دلار خواهد رسید. سابقه نشان می‌دهد که الگوی دو کف ماکرو، قبل از هاوینگ بیت کوین تشکیل شده است، اما اعتقاد بر این است که دو کف ماکرو بعدی پس از هاوینگ بیت کوین و در ماه آوریل 2024 تشکیل می‌شود.

نمودار بیتکوین به همراه الگوی دو کف ماکرو | صرافی همتاپی

بنابراین، کف اول می‌تواند نزدیک به قیمت 23 هزار دلار باشد و کف دوم می‌تواند در طی 672 روز و با قیمت 41 هزار دلار تشکیل شود و این الگو باعث افزایش شدید قیمت بیتکوین خواهد شد.

قیمت بیت کوین به تومان

اگر بیتکوین به سطح مقاومت کلیدی برسد

سطح مقاومت کلیدی برای بیت کوین بین 65 تا 69 هزار دلار است. بیتکوین احتمالاً تا اواخر ماه آگوست یا ژانویه 2023 سطح مقاومت حیاتی را مجدداً خواهد دید. و پس از آن، قیمت بیتکوین دوباره به روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای بازگشته تا الگوی دو کف ماکروی خود را تکمیل کند. لازم به ذکر می‌باشد که از نظر سابقه قیمتی این فرآیند بین 70 تا 140 روز به طول انجامیده است.

اما اگر بیتکوین قبل از هاوینگ الگوی دو کف ماکروی خود را تکمیل کند، قیمت بیتکوین می‌تواند سطح مقاومت کلیدی را برای چند هفته به چالش بکشد و این دوره می‌تواند تا اواخر ماه ژوئن یا اوایل ماه ژوئیه 2024 ادامه یابد. و در نتیجه، قیمت بیتکوین یک رالی را به سمت بالاترین میزان قیمت خود تجربه خواهد کرد.

در لحظه بارگذاری این مقاله قیمت بیت کوین به تومان با 5 درصد ریزش در 24 ساعت اخیر در حال نوسان در محدوده ۹۶۶,۹۴۵,۷۳۵ می‌باشد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیت کوین، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین اخبار و مقالات حوزه ارزهای دیجیتال

تحلیل و پیش بینی قیمت مانا | همتاپی

تحلیل و پیش بینی قیمت مانا

چه عواملی در افزایش و کاهش قیمت ارز دیجیتال مانا تاثیر دارد؟ تحلیل گران بازار ارزهای دیجیتال درباره تحلیل و پیش بینی قیمت مانا چه...
نویسنده
همتاپی
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰