آیا نگهداری بیت کوین (BTC) در درازمدت سودمند است؟ | همتاپی

آیا نگهداری بیت کوین (BTC) در درازمدت سودمند است؟

همتاپی
۲۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۳
زمان مطالعه : 2 دقیقه

بسیاری از مردم اکنون به بیت کوین (BTC) به عنوان یک سرمایه گذاری برای سریع ثروتمند شدن نگاه نمی‌کنند، بلکه به آن به عنوان یک طبقه دارایی نگاه می‌کنند. به نظر می‌رسد بسیاری از شرکت‌های بسیار معتبر با این دیدگاه موافق هستند. دیدگاه کشورها نیز نسبت به بیتکوین بهتر شده است.

بازار ارزهای دیجیتال پس از سقوط اخیر، کمی آرامش را تجربه می‌کند. در همین حال، سرمایه ‌گذاران چند سوال بی‌پاسخ دارند. یکی از این سوالات در مورد بیتکوین (BTC) است و این که آیا سرمایه ‌گذاران باید دارایی‌های (بیت کوین) خود را حفظ کنند یا خیر.

بیتکوین یکی از معتبرترین دارایی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال است؛ به همین دلیل است که بسیاری از مردم دیگر بیتکوین را به عنوان یک سرمایه گذاری برای سریع ثروتمند شدن در نظر نمی‌گیرند، بلکه به آن به عنوان یک طبقه دارایی نگاه می‌کنند که ارزش نگهداری دارد.

به نظر می‌رسد بسیاری از شرکت‌های بسیار معروف با این دیدگاه موافق هستند، زیرا علی‌رغم نوسانات شدید، هنوز بیت کوین را در ترازنامه خود نگه می‌دارند. برخی از این شرکت‌ها عبارتند از مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، تسلا (Tesla) و بلاک (Block Inc).

قیمت روز بیت کوین

تا آگوست 2021، این شرکت‌ها 1.6 میلیارد بیتکوین در اختیار داشتند که حدود 8 درصد از عرضه کل را تشکیل می‌دهد. مایکرواستراتژی با معادل تقریبا 2.8 میلیارد دلار بیت کوین در دارایی‌های خود، بزرگ‌ترین دارنده (هولدر) بیتکوین است. این امر می‌تواند دلیلی باشد بر این که این شرکت‌ها به مزایای نگهداری بلندمدت بیتکوین اعتماد دارند.

در سال‌های اخیر، دیدگاه دولت‌ها نیز نسبت به بیتکوین بهتر شده است. در حال حاضر، السالوادور (El Salvador) با حدود 2301 بیتکوین در خزانه خود، بزرگ‌ترین کشور دارنده بیتکوین است.

نهنگ‌های ارزهای دیجیتال نیز بیتکوین خود را حفظ کرده‌اند. حدود 4,919 کیف پول، مقادیر بیتکوین با ارزش 10,000,000 دلار یا بیشتر را در خود جای داده‌اند.

اگرچه برخی نسبت به آینده صعودی بیتکوین تردید بیشتری دارند، اما با توجه به نوسانات قیمت بیتکوین در طول زمان، احتمال روند صعودی آن بیشتر است. افزایش پذیرش بیت کوین و تعداد دارندگان بیتکوین، گواهی بر انتظارات بالا برای آینده بیتکوین است.

مطالب مرتبط: پیش بینی قیمت بیت کوین: قیمت بیتکوین به کف ۱۰ هزار دلاری خواهد رسید

برخی از طرفداران خوشبین بیتکوین (BTC) معتقدند که قیمت بیتکوین می‌تواند تا 1 میلیون دلار نیز صعود کند. از سوی دیگر، پیش بینی‌های محافظه‌ کارانه‌تر‌ نشان می‌دهد که قیمت بیتکوین تا سال 2025 به 179,280 دلار می‌رسد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین اخبار و مقالات حوزه ارزهای دیجیتال

تحلیل و پیش بینی قیمت مانا | همتاپی

تحلیل و پیش بینی قیمت مانا

چه عواملی در افزایش و کاهش قیمت ارز دیجیتال مانا تاثیر دارد؟ تحلیل گران بازار ارزهای دیجیتال درباره تحلیل و پیش بینی قیمت مانا چه...
نویسنده
همتاپی
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰