آیا شرکت تتر در ذخایر خود بیت کوین دارد؟

آیا شرکت تتر در ذخایر خود بیت کوین دارد؟

همتاپی
1 بهمن 1399 - 18:06
زمان مطالعه : 3 دقیقه

دلتک (Deltec) شریک بانکی تتر، اعلام کرده است که سرمایه‌گذاری در بیت کوین انجام داده است و همین موضوع باعث ایجاد گمانه‌زنی‌هایی راجع به ذخایر تتر شده است. اما تتر توسط دلار آمریکا و دیگر دارایی‌ها پشتیبانی می‌شود و نه بیت‌کوین. 

ذخایر USDT، هیچگونه ارتباطی با سرمایه‌گذاری‌هایی که توسط شریک بانکی تتر انجام می‌شود، ندارند. استوارت هواگزر (Stuart Hoegner)، مشاور عمومی این شرکت،‌ می‌گوید که فعالیت‌های دلتک از ذخایر شرکت تتر جدا است.

شرکت تتر با صراحت اعلام کرد محبوب‌ترین استیبلکوین آن‌ها یعنی USDT توسط بیت کوین پشتیبانی نمی‌شود، اما دلتک اظهارات نامشخصی راجع به این موضوع دارد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


دلتک در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کند

هوگو راجرز (Hugo Rogers)، مدیر سرمایه‌گذاری‌های بانک دلتک، اخیرا اعلام کرده است که این بانک با استفاده از سرمایه بعضی از مشتریان در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. از آن ‌جایی که شرکت Tether مشتری دلتک است، این اخبار جدید سبب ایجاد نگرانی‌هایی شد که حاکی از این است که بعضی از ذخایر تتر شاید حاوی بیت کوین باشد.

گرچه واضح است که سرمایه‌گذاری‌های دلتک و ذخایر تتر مستقل از هم هستند. خبرگزاری کوین‌دسک (Coindesk) یکی از اولین سایت‌هایی است که این خبر را پوشش داد. این سایت از یکی از نمایندگان تتر نقل قول کرده است: 

 هیچ کدام از پول‌های سرمایه‌گذاری شده در بیت کوین مال این شرکت نبوده است و این اتهام را رد می‌کند.

به علاوه ، استوارت هواگزر در 15 ژانویه در توییتر خود نوشت که این دو سرمایه هیچ‌گونه ارتباطی با هم ندارند.

ما از اظهارنامه‌ی اخیر بانک دلتک و صندوق تراست لیمیتد (Trust Limited) درباره‌ی خرید توکن‌های دیجیتالی برای مشتریانشان از طرف آنها خبر داریم. تتر تصمیمات مربوط به ذخایرش را برون‌سپاری نمی‌کند. دلتک از طرف تتر و برای این شرکت توکن‌های دیجیتالی نمی‌خرد.

سمسون موآ (Samson Mow)، مدیرعامل بلاک استریم (Blockstream)، نیز راجع به این اخبار نظر داده است. موآ توضیح داد:

دلتک سرویس‌های مدیریت سرمایه ارائه می‌دهد و سرمایه‌گذاری‌های مشتری‌هایش را مدیریت می‌کند… دلتک قطعا خودسرانه اقدام به خرید بیت کوین با پول مشتری‌هایش نمی‌کند.

USDT با بیت کوین پشتیبانی نمی‌شود

براساس وب‌سایت Tether، استیبلکوین USDT، صد در صد توسط ذخایری از دلار آمریکا و دیگر ارزها پشتیبانی می‌شود. این ارزها شامل ارزهای سنتی، پول‌های نقد و گاها ارزهای دیگر که از طریق وام قابل دریافت هستند نیز می‌شود .

در ایمیلی که استوارت هواگزر به خبرگزاری کریپتو بریفینگ (Crypto Briefing) ارسال کرد، نتوانست به وضوح این موضوع را (که ذخایر Tether شامل بیت کوین یا ارز دیگری هستند) را تایید یا تکذیب کند، اما تایید کرد که ذخایر تتر همانطور که در بالا توضیح داده شد، هستند .

این موضوع احتمال این که ذخایر تتر حاوی بیت کوین هستند را به شدت پایین می‌آورد. اگر قرار بود تتر ذخایرش را با بیت کوین پشتیبانی کند،‌ این اخبار احتمالا نگرانی‌های دیگری را ایجاد می‌کرد. نگرانی‌هایی مثل «آیا این شرکت به اندازه‌ی کافی سرمایه برای پشتیبانی از USDTها و ثابت نگه داشتن قیمت آن‌ها را دارد یا نه».

براساس اظهارات اخیر شرکت Tether، تقریبا هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. این موضوع که یکی از شرکای بانکی این شرکت در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است،‌ هیچ تاثیری بر روی ذخایر USDT ندارد.

آیا تتر به میزان کافی پشتوانه دارد؟

در گذشته، تتر بنا به دلایل دیگری به نداشتن ذخایر کافی متهم شده است. با این که این اتهامات هرگز ثابت نشده‌اند، حسابرسی‌های این شرکت برای همه،‌ رضایت‌بخش نیست.

پرونده‌های اخیر،‌ مثل پرونده‌ای که توسط Office of the New York Attorney General ایجاد شد،‌ ممکن است ثابت کند که شرکت تتر به درستی سرمایه‌هایش را مدیریت نکرده است یا این شرکت سعی در مخفی نگه داشتن سرمایه‌های از دست رفته‌اش داشته است. اما این موضوعات هیچ ‌ گونه ارتباطی با نگرانی‌های بی‌موردی که این امروزها ایجاد شده است، ندارند.

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک