تراکنش‌های روزانه تتر (USDT) از بیت‌کوین و پی‌پال سبقت گرفت | همتاپی

تراکنش‌های روزانه تتر از بیت‌کوین و پی‌پال سبقت گرفت

همتاپی
2 مهر 1399 - 16:12
زمان مطالعه : 2 دقیقه

به گزارش کوین متریکس (CoinMetrics) تا تاریخ ۲۰ آگوست، میانگین تترهایی که طی 7 روز منتقل شدند به بیشتر از ۳.۵۵ میلیارد دلار رسیده است.

این رقم از میانگین تراکنش‌های بیت‌کوین حدود 20 درصد بیشتر است. پس از 6 ماه تلاش‌ پیاپی، میانگین تراکنش‌های روزانه تتر توانست از بیت‌کوین پیشی بگیرد و روزانه سهم بیشتری از انتقال‌های درون زنجیره‌ای را به خود اختصاص دهد. افزایش استفاده از تتر به خاطر وجود پروتکل‌های تبادل توکنی نظیر یونی‌سواپ (Uniswap) و دیفای می‌باشد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


جان پاول کونینگ (John Paul Koning) یکی از اقتصاددان‌های برجسته جهان در این خصوص خاطر نشان کرد در سه ماهه دوم سال جاری میانگین تراکنش‌های روزانه پی‌پال به کمتر از تِتر رسیده است و در حال حاضر ارزش آن حدود ۲.۹۴ میلیارد دلار است. در حال حاضر ارزش بازار تتر که به عنوان محبوب‌ترین استیبل‌ کوین‌ جهان شناخته می‌شود به حدود 10 میلیارد دلار رسیده است. موجودی این استیبل کوین از ابتدای سال 2020 حدود 225 درصد افزایش یافته است. پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری بیتفینکس، در مورد رشد ارزش بازاری تتر می‌گوید:

سال ۲۰۲۰ سال تتر است. به سمت ارزش بازار ۲۰ میلیارد دلار و فراتر از آن.

هم‌چنین او شرایط اقتصاد کنونی جهان را عامل رشد تتر می‌داند و همین امر باعث شده است مردم جهان در حال خروج از روش‌های پرداخت قدیمی باشند. او در توییتر خود در این مورد نوشت:

در بحبوحه دوران نامشخص و چالش‌برانگیز اخیر، کاربرد، امنیت و اعتبار ارزهای دیجیتال بیش از پیش نمود پیدا کرده است. مردم به دنبال جایگزین‌هایی برای سیستم‌های بانکی و پرداختی هستند.

هم‌اکنون حدود دو سوم کل استیبل‌کوین‌های USDT در بلاک چین اتریوم قرار دارند. این عامل باعث کاهش سرعت شبکه اتریوم و گرانتر شدن آن شده است. کاهش سرعت اتریوم موضوع مهمی است که تتر برای حل آن مجبور شد مقداری از موجودی خود را به شبکه‌های سریع‌تری مانند OMG و بلاک چین‌های EOS و ترون انتقال دهد.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک